Państwa miasta

Chyba nie ma osoby, która choć raz nie została zaproszona do gry w państwa miasta. Obecnie wiele platform oferuje grę w formie online, ale mimo tego udogodnienia nadal bardzo popularna jest tradycyjna forma – z zeszytem na kolanie. Nie wiem jak u Was, ale zdecydowanie szybciej i kreatywniej wymyślałam odpowiedzi siedząc jak gargulec aniżeli stylowo przy stole. Bardzo często grałyśmy z przyjaciółkami w okresie dzieciństwa. Jednakże największe emocje wspominam z liceum kiedy mieszkając w internacie graliśmy miedzy pokojami. W tamtych czasach komórki służyły jedynie do smsowania i dzwonienia mało kto wówczas myślał, że za parę lat przy pomocy kolorowego telefonu bez przycisków!! w parę sekund będziemy mieć odpowiedź do brakującej kategorii. Stąd tez pomysł na stworzenie bazy, która będzie swoistą ściągawką odpowiedzi za maksymalną ilość punktów.

Niepodważalną zaletą gry:

  • nauka poprzez zabawę
  • trening szybkiego pisania
  • zacieśnianie więzi z bliskimi
  • stymulacja pamięci
  • adrenalina
  • uczucie satysfakcji
  • oraz wystrzał serotoniny hormonu szczęścia, szczególnie kiedy wygrywamy :o)

Pamiętajcie gra „państwa miasta” to rozrywka, która ma umilić czas. Przegrywajmy z humorem bo to tylko zabawa i jak w każdej rywalizacji ktoś wygrywa ktoś przegrywa.

Zaczynamy zabawę!

Państwa – to kategoria od której wszystko się zaczyna i zależy w dużej mierze powodzenie w rozgrywce. I choć wyróżniamy 195 Państw i jest w czym wybierać. To jednak presja czasu i możliwość duplikacji nazwy nie pomaga. Z pewnością podejmując zabawę w grę Państwa Miasta warto od czasu do czasu spojrzeć na mapę świata, aby mieć rozeznanie również dla własnej wiedzy i orientacji przy rozmowach ze znajomymi czy nawet oglądając wiadomości gdzie często podawane są wydarzenia z najbardziej odległych zakątków świata. Co ciekawe utrwalanie Państw można również robić w trakcie zakupów szczególnie na dziale warzywno-owocowym. Banany z Ekwadoru czy Peru, a może melon z RPA tak właśnie z tych krajów do nas przybywają te soczyste przysmaki.

Wybierz literę i sprawdź odpowiedzi.

A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, Ł, M, N, O, P, R, S, T, U, V, W, Z

Choć wydawać by się mogło, że miasta nie powinny sprawiać dużego problemu w zabawie tak jak kategoria państwa, których jest znacznie mniej. To własnie przy tej kategorii najbardziej obawiamy się straty punktów z racji możliwości powielenia nazwy. Setki miast w naszym kraju i miliony na świecie powinno upraszczać sprawę! Nic bardziej mylnego bowiem pamiętamy zazwyczaj te miasta w których byliśmy, które nas otaczają, a może kojarzymy nazwę z serialu czy filmu. Gra Państwa Miasta opiera się na skojarzeniach więc nasi znajomi również mogą kojarzyć to samo co my. Ale spokojnie moja baza miast stworzona jest tak, aby nazwy były ciekawe, które swoją wyjątkowością zapadają w pamięci np: miasto Helena położone w północnej części USA. Stolica Stanu Montana. Zamieszkuje je blisko 30 000 mieszkańców. I co najważniejsze umożliwiała zgarnąć maksymalną ilość punktów i zaskoczyć konkurentów! Do dzieła! Wybierz interesującą Cię literę i sprawdź podpowiedzi.

Miasta na literę:

A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, Ł, M, N, O, P, Q, R, S, Ś, T, U, W, Y, Z, Ż

Rośliny na literę:

A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, Ł, M, N, O, P, R, S, T, U, V, W, Z

Zwierzęta na literę:

A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, Ł, M, N, O, P, R, S, T, U, V, W, Z

Napisz komentarz