Smart Shopping – Kupuj świadomie! Żyj zdrowiej! to książka napisana przez Annę Makowską, która w internecie znana jest jako @doktorania. Propagatorkę spożywania naszych rodzimych superfoods: kapusty kiszonej (pod słynnym w internecie hasztagiem #kiszynkebydż), ogórków kiszonych (#kiszynkiukamba) oraz płatków owsianych (#poridż). Autorka w swój wyjątkowy sposób uświadamia konsumentów jak wybierać produkty w sklepie spożywczym z korzyścią dla siebie i bliskich. Jednocześnie pozostawiając wybór na podjęcie decyzji czy chcesz skorzystać z jej wiedzy oraz sugestii czy pozostajesz przy swoich wypracowanych nawykach. To czy chcesz zmienić swoje żywienie zależy wyłącznie od Ciebie. Smart Shopping to skoncentrowane kompendium wiedzy dla osób, które chcą zmienić swój jadłospis na zdrowszy. Jednak – jak sama autorka na wstępie zaznacza – to nie jest książka o zdrowym odżywianiu! Więc pewnie się zastanawiacie – to co w niej jest?

Smart Shopping

Jak widzicie po spisie treści w tej książce naprawdę wiele się dzieje! Idąc do sklepu już nie będziemy błądzić nieświadomie między alejkami. Wiedza zawarta w niej może uchronić nas od marketingowych pułapek czyhających co rusz na sklepowej półce między faktycznie wartościowymi produktami. Dodatkowo można się dowiedzieć szczegółowo których składników spożywczych szczególnie unikać, a jakie można tolerować od czasu do czasu. Mając książkę w dłoni nie sposób do niej nie zajrzeć jest bardzo stylowo wydana. Okładka z ciekawą fakturą choć jedynie lekko usztywniona, to jest bardzo trwała. Wysokiej jakości papier kredowy i kolorowe wzmianki na stronach mocno przyciągają wzrok. Barwna wyważona czcionka również przyciąga uwagę podobnie jak pogrubienia. Już po kilku pierwszych stronach nie chce się przerywać czytania. Informacje zawarte w książce napisane bardzo przystępnym i zrozumiałym językiem. Choć moja świadomość konsumencka jest na bardzo przyzwoity poziomie to pochłonęłam książkę w dwa wieczory dowiadując się co rusz czegoś nowego. Udałoby się w jeden, ale obowiązki wzywały.

Książka Smart Shopping opinia

Warto ją mieć! Warto przede wszystkim, aby w chwilach zwątpienia sprawdzić czy nasze zakupy okazały się trafne. Aby nie dać się nabrać na chwytliwe slogany reklamowe, które atakują nas zewsząd. Z doświadczenia wiem, że dobry produkt nie potrzebuje krzykliwej reklamy w mediach! Przykładem takim jest sos pomidorowy Coppola który zauważyłam całkowicie przypadkiem wśród promowanych sosów. Marka absolutnie mi nie znana, a sos okazał się absolutną perełką w smaku oraz składzie. Autorka jasno i klarownie przedstawia również rolę suplementów w codziennej diecie, a jako Doktor Nauk Farmaceutycznych ma wiedzą adekwatną i warto ze szczególną uwagą przeczytać ten dział. Zakończenie książki to szczegółowa lista produktów spożywczych, które powinny się znaleźć w naszej kuchni. I na sam koniec dodam, Smart shopping. Kupuj świadomie! Żyj zdrowiej! będzie idealna jako prezent nie tylko na zbliżające się święta pod choinkę, ale jako dobry gest dla osoby która chciałaby rozpocząć zdrowsze odżywianie z ogromnym naciskiem na świadome i bezpieczne zakupy, ale jak do tej pory dość opornie jej to idzie. A z tą książką w dłoni faktycznie można zrobić ten pierwszy krok w kierunku lepszego jutra.

Tytuł: Smart shopping. Kupuj świadomie! Żyj zdrowiej! 
Autor: Anna Makowska
Wydawnictwo: Burda Media Polska
Ilość stron: 240
Rozmiar: 221 x 179 x 22
Cena: Książka dostępna już od 24 zł sprawdź najlepszą ofertę dla siebie na ceneo.pl

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz