Mam nadzieję, że za każdym razem, gdy kupujesz nowe ubrania/bieliznę zawsze, ale to zawsze potem je pierzesz i dopiero wkładasz do szafy lub zakładasz. Jeśli dziwi Cię moje stwierdzenie to przeczytaj poniżej dlaczego trzeba prać nowe ubrania.

Pranie nowych ubrań ma na celu wypłukanie pozostałości:

  • z barwników
  • pestycydów wykorzystywanych do produkcji tkanin
  • kurzu i innych naleciałości z hal produkcyjnych
  • z preparatów nie tylko grzybobójczych, które zabezpieczają importowaną odzież przed gnieceniem, a po wypakowaniu w sklepie prezentują się efektownie i świeżo*
  • ubrania wielokrotnie przymierzane w sklepie mogą mieć na sobie: drożdżaki, wydzieliny nie tylko z układu oddechowego, resztki makijażu, wirusy i nierzadko bakterie kałowe

Jedno pranie i tak nie wypłucze wszystkiego, ale już to jedno pranie zminimalizuje migrację potencjalnie niebezpiecznych komponentów.

Wspomnę również o certyfikatach którym warto się przyjrzeć w sektorze odzieżowym. Tak jak zależy nam na bezpiecznych kosmetykach i wybieramy z certyfikatem ECOCERT, ICEA, NaTrue czy COSMEBIO. Tak i ubrania/zabawki/tekstylia mają swoje certyfikaty na które warto zwrócić uwagę. Najbardziej pożądanym certyfikatem jest GOTS. Coraz więcej ubrań nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych posiada na metce ten certyfikat. Coccodrillo posiada certyfikat eco5. Zaś normą na naszym rynku jest również ważny i cenny certyfikat OEKO-TEX standard 100, który dostrzeżemy nie tylko w sektorze odzieżowym, ale również w zabawkach, pościeli i wielu innych.

Szybkie oraz ekologiczne czyszczenie pralki automatycznej

Warto również zwrócić uwagę na swoją pralkę, która regularnie czyszczona i prawidłowo użytkowana gwarantuje lata bezawaryjnej pracy oraz świeżo i bezpiecznie wyprane ubrania, zabawki i pościel. Aby skutecznie wyczyścić pralkę, wystarczy soda oczyszczona i ocet. Domowe sposoby na czyszczenie pralki nie są dużym wydatkiem, a zapewniają nam skuteczne czyszczenie i dezynfekcję pralki.

Warto wiedzieć, że przy praniu białych ubrań lepszym wyborem jest proszek do białego, a nie płyn/żel/mleczko.
Z kolei przy praniu kolorowych ubrań zdecydowanie lepszym wyborem jest płyn/żel/mleczko do prania.

Niewskazane jest również stosowanie płynów do płukania zwłaszcza jeśli masz małe dzieci. Kompozycje substancji zapachowych mogą podrażniać drogi oddechowe oraz delikatną skórę niemowląt i dzieci przyczyniając się do powstawania alergii kontaktowych oraz wziewnych.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz