Park Europa [Parque Europa] największy park i teren rekreacyjno-rozrywkowy w mieście Torrejon de Ardoz. Park został zaprojektowany na prawie 233 000 metrach kwadratowych, na których zobaczyć można najważniejsze i najbardziej charakterystyczne repliki zabytków z europejskich miast. Dodatkowymi atutami miejsca są atrakcje stworzone z myślą o dzieciach i młodzieży oraz dobrze rozwinięty sektor gastronomiczny.

Torrejon de Ardoz to miasto znajdujące się w autonomicznej wspólnocie Madrytu – na wschód od Madrytu. Miasto liczy ponad 129 tys mieszkańców (2018). Od stycznia 2002 roku na terenie miasta znajduje się Centrum Satelitarne Unii Europejskiej – agencja zajmująca się przechowywaniem oraz przetwarzaniem danych z obrazów satelitarnych dla bezpieczeństwa UE.

Odwiedzając Madryt nie sposób nie zajrzeć do oddalonego zaledwie 26 km od centrum Parque Europe i w kilka chwil podziwiać repliki 17 zabytków miast europejskich. Otwarcie parku w 2010 roku sprawiło, że miasto stało się szczególnym punktem turystycznym. Polecam również odwiedzić Muzeum Przyrodnicze w Madrycie to będzie wyjątkowo edukacyjna i pełna emocji przygoda.

Park Europa bilet wstępu

Warto tu przyjść nie tylko dla doskonałych replik, ale także dla samego faktu przechadzania się po wspaniale zaprojektowanych alejkach. Parkować auto można wygodnie przy ulicy za darmo jeśli jest tylko biała przerywana linia. Wstęp do parku jest bezpłatny. Zwiedzanie można rozpocząć już od godziny 9. Należy jednak pamiętać, że dopiero około godziny 11 obsługa zaczyna uruchamiać kaskadę, sektor rozrywki dla dzieci zaś nieco później otwiera się gastronomia. Atrakcje sportowe są płatne!

Wizyta tuż po otwarciu nie będzie kompletna i satysfakcjonująca. O czym świadczy fotorelacja na moim blogu, która nie oddaje w pełni walorów tego miejsca. W zależności od potrzeb i pragnień, odwiedzenie parku tuż po otwarciu ma swój urok i gwarantuje wizytę w bardzo kameralnym otoczeniu, bez tłumów i zgiełku. Ale niestety nie doświadczysz wszystkich atrakcji, jakie park ma do zaoferowania.

Wizyta w parku po zmroku jest niezwykle urokliwa. Podświetlenie wszystkich replik, zwłaszcza fontanny di Trevi czy wieży Eiffla, dopełnia atrakcji i dodatkowo podkreśla ją dla zwiedzających. Nie mówiąc już o fontannie multimedialnej, która swoją fenomenalną grą światła i dźwięku jest po prostu hipnotyzująca.

Mapa przedstawia rozmieszczenie wszystkich replik, atrakcji dla całej rodziny oraz punkty gastronomiczne (i toalety).

Repliki zabytków w Park Europa

 • Belgia – Manneken Pis w Brukseli
 • Belgia – Atomium w Brukseli
 • Francja – Rzeźba Trzech Gracji ( Las tres Gracias ) w Luwrze
 • Hiszpania – Puerta de Alcala w Madrycie
 • Włochy – Rzeźba Dawida (David de Miguel Angel) we Florencji
 • Portugalia – Wieża Belem (Torre de Belem) w Lizbonie
 • Wielka Brytania – Tower Bridge (Puente de Londres) w Londynie
 • Francja – Drewniany most Vincent Van Gogh (Puente de Van Gogh) w Arles
 • Holandia – Holenderskie młyny (Molinos holandeses)
 • Niemcy – Brama Brandenburska Berlin (Puerta Brandenburgo) w Berlinie
 • Niemcy – Mur Berliński (Muro de Berlin) w Berlinie
 • Grecja – Teatr Grecki (Teatro Griego)
 • Hiszpania – Plac Hiszpański (Plaza de Espana)
 • Dania – Mała Syrenka (La Sirenita) w Kopenhadze
 • Skandynawia – Statek wikingów [Barco Vikingo]
 • Włochy – Fontanna Di Trevi (Fontana de Trevi) w Rzymie
 • Francja – Wieża Eiffla Paryż (Torre Eiffel) w Paryżu

Park Europa w Torrejon de Ardoz można zwiedzać pieszo lub wypożyczając rower lub 4 osobowy quad napędzany siłą mięśni. To wygodna forma szczególnie jeśli mamy dzieci, dla których przejazd takim wehikułem będzie dodatkową atrakcją.

Belgia – Manneken Pis w Brukseli

Manneken Pis to fontanna z posągiem małego siusiającego chłopca wykonany z brązu symbolizuje wolność mieszkańców. Istnieją twarde przesłanki, że już w XIV wieku w mieście znajdował się podobny posąg wykuty z kamienia, który został skradziony. Z biegiem lat powstawały kolejne repliki, które również padały ofiarą złodziei. Wyrzeźbiony w brązie przez Jerome’a Duquesnoy’a w 1619 roku chłopiec pozostał na swoim miejscu, aż do lat 60. XX wieku, kiedy to ponownie padł ofiarą szabrowników. Ku radości Belgów, po wielu latach udało się go odzyskać, ale cenna figura wraz z reprodukcją z pozłacanego brązu znajduje się w Muzeum Miasta Brukseli. Obecnie kopia posągu sikającego chłopca jest pilnie szczerzona i cieszy oko nie tylko Belgów, ale i milionów turystów odwiedzających Brukselę. Manneken Pis wysokość wynosi 50 cm.

Istnieją różne legendy o Manneken Pis, każda inna i bardziej nierealna.

Belgowie ubierają chłopięcą figurę na wszystkie specjalne i ważne okazje. Stroje ofiarowują dygnitarze, stowarzyszenia kulturalne i rzemieślnicze, a także oficjalne delegacje państwowe. Pokaźną kolekcję ponad 800 kreacji można zobaczyć w Muzeum Miasta Brukseli.

Replika Manneken Pis jest wykonana w tym samym rozmiarze co oryginał.

Manneken Pis

Belgia – Atomium Bruksela

Atomium jest drugim zabytkiem Belgii, który został umieszczony w parku. Pomnik przedstawia kryształ żelaza powiększony 165 miliardów razy, który w swoich oryginalnych wymiarach mierzy 102 metry i można go zobaczyć w Parku Heysel – dzielnicy Laeken.

Konstrukcja wykonana z aluminium i stali. 9 kul połączonych jest rurami! Cała konstrukcja waży 2,400 ton. Każda kula „atom” ma średnicę 18 metrów, a wewnątrz rur łączących znajdują się schody ruchome. Najwyższa kula ma punkt widokowy na miasto (Brukselę) do której prowadzi winda. W 5 pozostałych kulach udostępnionych dla turystów znajdują się wystawy stałe lub sezonowe, które są równie warte obejrzenia odwiedzając Brukselę.

Replika wykonana jest w skali 1:9 oryginalnego rozmiaru

Atomium

Francja – Rzeźba Trzech Gracji Luwr

Rzeźba Trzech Gracji [Las tres Gracias] w Parku Europa jest rzeczywistych rozmiarów repliką oryginalnej rzeźby (Antonio Canova) wystawionej w paryskim Luwrze. Gracje symbolizowały piękno, radość i urok i miały za zadanie zabawiać gości na bankietach Bogów. Od posągu zaczęła się nasza przygoda z Parkiem. Posąg Trzy Gracje wita turystów przy jednym z głównych wejść i wskazują na promenadę prowadzącą do Puerta de Alcala. To niezwykłej urody rzeźba zwraca uwagę każdego kto koło niej przechodzi.

Posąg Trzy Gracje

Hiszpania – Puerta de Alcala w Madrycie

Puerta de Alcala to brama w stylu klasycystycznym znajduje na Plaza de la Independencia, która wraz z pobliską fontanną Cibeles zalicza się do najważniejszych symboli stolicy Hiszpanii. Brama Puerta de Alcala została wybudowana z inicjatywy króla Carlosa III. Projekt wykonał wybitny architekt Francesco Sabatini. Budował trwała blisko dziewięć lat, a brama została ostatecznie otwarta w 1778 roku.

Madryt posiadał kilka bram królewskich, które umożliwiały wejście do miasta. Warto wiedzieć, że na przestrzeni wieków Madryt posiadał mury obronne. Puerta de Alcala zbudowana została, aby witać przybywających gości z Aragonii, Katalonii czy Francji.

Skala repliki wynosi 1:1,1.

Puerta de Alcala

Włochy – Rzeźba Dawida we Florencji

Dawid Michała Anioła [David de Miguel Angel] to absolutne renesansowe arcydzieło wykonane przez wybitnego artystę Michała Anioła w białym marmurze przedstawiające ideał męskiego piękna. Oryginalna rzeźba ma 5 metrów wysokości i waży 5,5 tony i znajduje się w Galerii Akademii we Florencji. Rzeźba ta powstała na przełomie 1501 – 1504 i przedstawia Dawida tuż zanim stanął przed olbrzymim Goliatem.
Replika w parku przedstawia oryginalną rzeźbę Dawida ze wszystkimi szczegółami w mniejszej skali.

Krzew zasłaniający twarz Dawida, zdecydowanie powinien być odpowiednio przycięty. W parku niestety widać jeszcze kilka niedociągnięć estetycznych jak np: Małej Syrence. czy nie wyczyszczona fontanna przy placu Europejskim

Portugalia – Wieża Belem w Lizbonie

Wieża Belem [Torre de Belem] znajduje się w Lizbonie została zbudowana w ciągu 6 lat (1514-1520). Jej strategiczne położenie u ujścia rzeki Tag ma kluczowe znaczenie dla miasta! To właśnie stąd wypływały statki i karawele do Ameryki Północnej. Wieża stanowiła doskonały punkt poboru opłat dla każdego, kto przekraczał granice miasta. Zabytkową Wieżę 1983 roku wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Niezwykła architektura wieży łączy w sobie zarówno kulturę islamską jak i orientalną. Konstrukcja składa się z dwóch podstawowych elementów bastionu i wieży. Cylindryczne, zaokrąglone kopuły na wieżyczkach u podstawy kondygnacji to budki wartownicze. Wysokość wieży Belem wynosi 35 metrów.

W Parku replika ta została zbudowana w skali 1:3 swojej oryginalnej wielkości.

Wieża Belem

Wielka Brytania – Tower Bridge w Londynie

Tower Bridge [ Puente de Londres] to most, który przecina Tamizę i jest prawdziwym punktem orientacyjnym oraz reprezentacyjnym Londynu! W czasach swojej świetności most był podnoszony prawie 50 razy dziennie, teraz jest podnoszony 900 razy w roku. Niezwykła architektura mostu przyciąga miliony turystów rocznie, dwie wieże mają prawie 65 metrów wysokości, a sam most ma 244 metry długości. Do wybudowania mostu wykorzystano 12 000 ton stali.

Łódki z wiosłami można wynająć za opłatą i pływać po zaaranżowanym jeziorze. Niezwykle przyjemna atrakcja szczególnie, że szlak wodny prowadzi również pod mostem.
Jak możecie zauważyć całkiem pokaźnych rozmiarów jest akwen wodny przystosowany do pływania łódkami.

Francja – Drewniany most Vincent Van Gogh

Most Langlois [ Puente de Van Gogh] znajduje się w mieście Arles na południu Francji. Vincent Van Gogh (impresjonista) wybitny malarz uwiecznił go na swoim płótnie nazywając go (Langlois Bridge). Vincent mieszkał w Arles tylko przez jeden rok, ale z wielkim sentymentem namalował ten drewniany zwodzony most na kilku obrazach z różnych perspektyw. 1888 roku został namalowany obraz do którego odnosi się most skonstruowany z parku. Vincent był Holendrem więc zrozumiałe jest jego zamiłowanie do mostów.

Holandia – Holenderskie młyny

Holenderskie młyny (wiatraki) [ Molinos holandeses] to rozpoznawalny na całym świecie element Holandii. Aktualnie w całej Holandii można spotkać blisko 1000 młynów. W 1997 roku wiatraki z prowincji Kinderdijk zostały wpisane na listę UNESCO.

Odtworzone w parku 3 wiatraki o holenderskiej architekturze i tradycyjnym stylu nadal istnieją w Holandii i mają 12 metrów wysokości.

Niemcy – Brama Brandenburska Berlin

Brama Brandenburska [Puerta Brandenburgo] to wyjątkowej architektury symbol Berlina oraz całych Niemiec. Brama została zbudowana w latach 1788 – 1781 przez wybitnego architekta Carla Gottharda Langhansa. Cała konstrukcja Bramy wykonana jest z piaskowca o wymiarach 26 metrów wysokości, 65,5 metra szerokości oraz 11 metrów długości. Styl Bramy dość mocno przypomina Propyleje Akropolu w Atenach. Johann Gottfried Schadow zaprojektował miedzianą 5 metrową rzeźbę przedstawiającą boginię Zwycięstwa w rydwanie ciągniętym przez 4 konie w kierunku miasta. Po wydarzeniach 1989 roku brama stała się symbolem zjednoczenia Niemiec.

Replika zbudowana jest w skali 1:2,5 z ogromną dbałością o detale i znajduje się przy jednym z głównych wejść do Parku Europa Torrejon.

Niemcy – Mur Berliński

Mur Berliński [Muro de Berlin] (brak zdjęcia). To swoisty światowy symbol zimnej wojny oraz podziału Niemiec! Fragment muru berlińskiego w Europa Park to oryginalny segment o wymiarach 3,5 metra wysokości oraz 1,5 metra szerokości.

Grecja – Teatr Grecki

Teatr Grecki [Teatro Griego] zbudowany w parku w stylu tych budowanych w Grecji. Z trybun tego teatru można wygodnie oglądać pokazy światła, wody i dźwięku, które okresowo odbywają się na specjalnie zaprojektowanym jeziorze w Europa Park. Poczuj grecką atmosferę w parku Torrejon de Ardoz

Hiszpania – Plac Hiszpański

Plac Hiszpański [Plaza de Espana] to pionierski projekt architektoniczny wykonany i zaprojektowany wyłącznie dla Park Europa w Torrejon de Ardoz. Kompozycja 16 fasad domów i stylów architektonicznych typowych dla danych regionów Hiszpanii. W centralnej części placu znajduje się odwzorowana Poczta Królewska oraz madrycki Puerta del Sol, zaś w tylnej części Plaza Mayor.

Puerta del Sol Madryt

Dania – Mała Syrenka Kopenhaga

Mała Syrenka [La Sirenita] znajduje się w zatoce portowej (od 1913r) w Kopenhadze na terenie parku morskiego Langelinie. Syrenka jest zaliczana do najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych zabytków turystycznych w stolicy Danii. Wymiary to 1,65 wysokości i 175 kg wagi, wykonana jest z odlewu brązu. Legenda głosi, że niewierni żeglarze wyznawali jej swoje przewinienia, aby uspokoić swoje sumienie.

Replika w Parku Europa wykonana jest w stali 1:1 z zachowaniem wszystkich szczegółów, a jej położenie nad jeziorem przywołuje namiastkę jej położenia nad morzem w Danii.

Mała Syrenka

Skandynawia – Statek Wikingów

Statek wikingów [Barco Vikingo] wyjątkowo długie, ale niewysokie statki, które były zbudowane z desek, a bruzdy na łączeniach uszczelniano mchem i smołą. Statki były stosunkowo lekkie i nie wymagały głębokiego zanurzenia, co ułatwiało im poruszanie się po wodach o głębokości 2 metrów. Napędzały je wiosła umieszczone po obu stronach statku. Skandynawowie, dzięki konstrukcji swoich statków, byli niepokonani na wodach dokonując wielu plądrowań. Ponadto zdominowali handel morski docierając nawet do południowej Hiszpanii.

Na replice statku w Parku szczególną uwagę zwrócono na elementy dekoracyjne, którymi szczyciły się niektóre statki wikingów.

Statek Wikingów z ciut innej perspektywy 🙂

Włochy – Fontanna Di Trevi Rzym

Fontanna Di Trevi [Fontana de Trevi] jest największą i najpopularniejszą barokową fontanną w Rzymie. Została ukończona w 1792 roku, zgodnie z włoską tradycją budowania fontanny na końcu akweduktów, które dostarczają czystą wodę pitną do miasta. Rocznie fontannę odwiedza miliony turystów którzy zachwycają się nie tylko jej urodą ( w centralnej części widnieje rzeźba Neptuna), ale również wymiarami: 25,9 metra wysokości i 19,8 metra szerokości.

Replika pomnika w parku jest o połowę mniejsza od oryginału.

Francja – Wieża Eiffla Paryż, Francja

Wieża Eiffla [Torre Eiffel] to charakterystyczny i niezwykle popularnym zabytkiem na mapie Paryża oraz najwyższym w całej Francji. Każdego roku przyciąga blisko 7 miliony turystów, którzy za niemałą opłatą mogę wjechać windą lub wejść schodami (1665 stopni) na wyodrębniony punkt widokowy i podziwiać panoramę miasta oraz Pola Elizejskie. Co ciekawe żelazna konstrukcja wieży została zaprojektowana przez Gustava Eiffla na wystawę światową w Paryżu 1889r. Projekt miał upamiętnić 100. rocznicę Rewolucji Francuskiej, pokazać możliwości inżynieryjne epoki oraz zwrócić szczególną uwagę na potęgę i przyszłość żelaza, które do tej pory było traktowane jako zwykły materiał budowlany. Niewiele brakowało, aby po 20 latach wieża została rozebrana. Tylko determinacja i upór Gustave’a Eiffela zapobiegły temu, podejmując różne próby, w tym założenie na wieży laboratorium meteorologicznego. Jednak dopiero gdy nawiązał współpracę z wynalazcą Julianem Ochorowiczem i umieścili telegraf na szczycie wieży, pomysł rozebrania wieży został zaniechany. Podczas I wojny światowej wieża Eiffla okazała się kluczowym obiektem wojskowym, stanowiąc militarne połączenie między stolicą Francji a posterunkami na granicy z Niemcami. Oryginalne wymiary wieży wynosiły 324 metry wysokości i była ona najwyższą wieżą do 1930 roku. Prócz walorów turystycznych Wieża Eiffla służy obecnie jako stacja radiowo – telewizyjna.

Replika Wieży Eiffla w parku mierzy 30 metrów.

Plac Europejski

Plaza de Europa. Tuż przy jednym z wyjść/wejść na zlecenie Parku Europa zaprojektowano wyjątkowe europejskie dzieło sztuki otoczone 27 flagami państw Unii Europejskiej. Dodatkowo w podłożu narysowana została mapa Europy wraz z morzami otoczona fontanną.

Zdecydowanie fontanny wymagają wyczyszczenia.

Park Europa w Torrejon de Ardoz atrakcje dla dzieci i dorosłych

Oprócz 17 perełek architektonicznych, Park Europa oferuje również mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Bezpieczeństwo jest stale monitorowane i nadzorowane przez wyspecjalizowany personel.

 • Łodzie wiosłowe znakomita rozrywka dla całej rodziny. Łódkami pływa się po centralnym jeziorze parku, z którego można zobaczyć wiele zabytków parku. Dodatkową atrakcją jest możliwość przepłynięcia łodzią pod London Bridge.
Jeśli przyjrzycie się uważnie na zdjęciu, możecie zobaczyć liny tuż nad wysokością mostu na całej szerokości zdjęcia. Ta lina to nic innego jak odcinek trasy Wielkiej Tyrolki.
 • dla najmłodszych Park Europa przygotował możliwość skorzystania z komfortowej i bezpiecznej atrakcji, którą jest pływanie kolorową łódką po jeziorze Torre de Belem. (łódki widać na zdjęciu Wieży Belem)
 • Fontanna multimedialna gwarantuje niezapomniany spektakl przy użyciu wody, światła oraz dźwięku. W najwyższym punkcie woda sięga 50 metrów, a gra świateł szczególnie późnym wieczorem gwarantuje niezapomniane widoki. Weekendy od 24 czerwca do 24 września są pokazy specjalne.
 • Wielka Tyrolka jest bezsprzecznie centralnym punktem wszystkich atrakcji zaprojektowanych w parku Torrejon de Ardoz oraz w całej Hiszpanii. Imponująca długość trasy 180 metrów startująca z platformy 10 metrów. Różnice wysokość między punktami sięgają nawet 25 metrów. Atrakcja tylko dla odważnych oraz dzieci powyżej 16 roku życia. Mogą korzystać dzieci już od 12 lat, ale za podpisaniem zgody i upoważnienia przed opiekuna dziecka.
 • Labirynt Laserowy
 • Łucznictwo atrakcja dostępna już dla dzieci od 7 lat. Doskonała atrakcja również dla starszych i dorosłych. Można szlifować umiejętności strzeleckie jak również w ciągu 30 minut poznać wiele ciekawych informacji dzięki wiedzy animatorów.
 • Małpi Gaj – Park multiprzygodowy. Różne poziomy trudności pozwalające uczestnikom zmieniać na bieżąco przejście trasy do swoich umiejętności i możliwości.
 • Konie i kucyki to kolejna atrakcja dla najmłodszych oraz dorosłych. Przejażdżka i kontakt z końmi uspokaja i koi. Prawie 200 metrów bezpiecznego, wyznaczonego szlaku gwarantuje niezapomniane chwile na koniu z przewodnikiem.
 • Farma gier to szczególna strefa zabawy dla najmłodszych. Maluchy spędzą tutaj niezapomniane chwile na licznych grach, karuzelach z animowanymi postaciami. Przejażdżka dziecięcym pociągiem na bajecznie zaprojektowanym szlaku z wiatrakami, postaciami z kreskówek jak również samochodami i wieloma innymi dekoracjami.
 • Sektor dzikiej przyrody i zwierząt jest udostępniana sezonowo: drapieżne ptaki, lwy czy tygrysy. Natomiast poza sezonem są wyświetlane zwierzęta na specjalnie dostosowanych monitorach.
 • Kobieta olbrzym to spełnienie marzeń dla dzieci i dorosłych których fascynuje wnętrze człowieka jak również etap kształtowania się nowego życia w ciele kobiety. Doskonała interaktywna lekcja dla dzieci szkolnych.
 • Plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, ślizgawkami i wieloma innymi atrakcjami typowymi dla placów zabaw.
Po prawej stronie zdjęcia widać fragment placu zabaw, gwarantuję, że jest sporych rozmiarów. A słonie wyrzeźbione z drzew są wyjątkową atrakcją w trakcie spaceru po Parku.
 • Mini quady atrakcja dedykowana dla dzieci z zacięciem motoryzacyjnym. bezpieczny tor zaaranżowany na trawie o różnych stopniach zawansowania.
 • Przejażdżka pociągiem dla całej rodziny. Doskonała zabawa na zwiedzenie parku, który zatrzymuje się atrakcyjnych miejscach parku.
 • Park trampolin – atrakcja, której mało kto się oprze obok.
 • Kule wodne – Atrakcja, która cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza w sezonie. Na kontrolowanym i monitorowanym jeziorze nad bezpieczeństwem czuwa przeszkolona obsługa.
 • Dodatkowo w Parku są restauracjeEl Mirador de Europa” oraz „Zakątek Madrytu„. Na terenie Parku znajdują się również kioski i kawiarnie w których można odpocząć i smacznie zjeść. Tuż przy molo znajduje się również lodziarnia. Jeśli masz ochotę na kawałek pizzy, hotdoga, kanapkę lub jakiś batonik to z pewnością uda Ci się kupić w którymś punkcie gastronomicznym.
 • Wydzielony jest również teren ze stolikami gdzie śmiało możesz usiąść z rodziną odpocząć, porozmawiać i zjeść przyniesiony ze sobą posiłek.

Atrakcje dla dzieci i młodzieży otwierane są od godziny 12, a bilety wstępu jest bardzo zróżnicowany.

Park Europa Torrejon de Ardoz godziny otwarcia

Miesiące: czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień

Od niedzieli do czwartku oraz w święta od 9:00 do 24:00.
piątek, sobota i przeddzień świąt od 9:00 do 01:00

Miesiące: kwiecień, maj i październik

Od niedzieli do czwartku i w święta: 09:00-22:00.
Piątek, sobota i wigilie świąteczne: 09:00 do 24:00.

Miesiące: od listopada do marca

Od niedzieli do czwartku i w święta: 09:00-20:00.
Piątek, sobota i wigilie świąteczne: 09:00 do 21:00.

Godziny mogą ulec zmianie ze względu na niesprzyjającą pogodę, awarie w obiekcie lub inne czynniki. Przed wybraniem się do parku warto sprawdzić na stronie internetowej, czy jest on otwarty w danym dniu.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz