Atlas ciała człowieka kupiłam na tyle spontanicznie, że nie zauważyłam, że jest dedykowany dzieciom w wieku 6-8 lat. Nie myślcie jednak, że odłożyłam go na półkę w oczekiwaniu na rekomendowany wiek. Absolutnie nie, bo po przejrzeniu zestawu stwierdzam, że młodsze dzieci mogą wynieść z niego równie dużo, jeśli tylko skończyły 3 lata. Młodsze mogą nie mieć na tyle cierpliwości do układania dość skomplikowanych puzzli czy słuchania ciekawostek o swoim ciele.

Jeśli jesteście na etapie fascynacji budowy ciała lub skąd się biotą dzieci i chcesz w przystępny sposób pomóc dziecku poznać jego największe sekrety to atlas ciała człowieka będzie idealnym wyborem. Ciekawe quizy oraz zadania z naklejkami pomogą utrwalić nabytą wiedzę. Ilustracje oraz kolorowe podstrony opracowane w ciepłych barwach. Fakty na temat ludzkiego ciała i jego funkcjonowania przedstawione są w klarowny dla dzieci sposób, a realistyczne zdjęcia serca czy nerek jest dodatkową atrakcją.

Atlas ludzkiego ciała to bogactwo wiedzy zamknięte w poręcznym pudełku. Świetne rozwiązanie, aby nie zgubić puzzli czy książeczki w mgnieniu oka, plakat może również czuć się bezpiecznie do czasu znalezienia dla niego idealnego miejsca na ścianie.

Atlas ciało człowieka dla dzieci zawiera:

  • mnóstwo faktów i ciekawostek o człowieku
  • zdjęcia, schematy narządów oraz układu kostnego, nerwowego, oddechowego i innych
  • plakat na ścianę oraz puzzle
  • naklejki do uzupełniania
  • zadania oraz ciekawe łamigłówki
  • dyplom dla dumnego odkrywcy
Przejrzysty i przyjemny dla oka plakat przedstawiający ciało i wnętrze człowieka.
Niektóre zadania mogą być trudne dla młodszych dzieci, ale z naszą pomocą poradzą sobie doskonale.

W książce opisano układ kostny, mięśniowy, pokarmowy, oddechowy, krwionośny, nerwowy i moczowy. Wytłumaczone zostały również zmysły: wzroku, słuchu, węchu oraz dotyku. Wszystkie trudniejsze zagadnienia są szczegółowo ilustrowane. Dzięki temu dziecko może sobie wyobrazić budowę poszczególnych narządów. Na końcu każdego tematu znajduje się ćwiczenie z naklejkami, a niekiedy nawet zadanie do przeprowadzenia małego (bezpiecznego) eksperymentu.

Młodsze dzieci mogą mieć problemy z niektórymi narządami, dlatego warto opisać je w łatwy sposób. Cechy serca: bije nieustannie (możesz dodatkowo wskazać palcem na klatkę piersiową swoją lub dziecka) i jest pełne miłości ;o)
Układanka składa się z 50 elementów. Puzzle są bardzo sztywne, ale też dość cienkie minimalnie podwinięte ku górze. I to zapewne skutkuje dość słabym dopasowaniem pomiędzy puzzlami. Nie mniej ilustracje przedstawiające narządy, układ krwionośny oraz szkielet jest bardzo czytelnie przedstawiony dla małego dziecka. Starszak umiejący czytać łatwo sobie utrwali dzięki podpisom.

Bardzo lubię wydawnictwo Wilga. Nasze pierwsze książeczki do czytania mamy właśnie od nich. Przygody nieśmiałego kota znam na pamięć i czasem recytuję je do snu na prośbę Zosi.

Jeśli chodzi o atlas człowieka, to jest to nasze pierwsze takie edukacyjne pudełko i na pewno nie ostatnie. Jeśli nadarzy się okazja, będę chciał kupić produkty także innych firm. Porównam i napiszę kolejną recenzję. Wiedzy o funkcjonowaniu naszego ciała nigdy dość. Układanie puzzli i dopasowywanie kosteczka po kosteczce jest bardzo fascynujące. Jednak moim celem jest teraz zakup atlasu Polski i atlasu geograficznego Polski z tej samej serii. Widząc jak ochoczo sięga po puzzle mapa Polski.

Z serii odkrywaj i poznawaj możecie kupić:
Atlas kosmosu. Plakat, naklejki oraz puzzle
Atlas Świata. Plakat z mapą, naklejki oraz puzzle
Atlas Polski. Plakat z mapą + puzzle
Atlas flag świata z naklejkami, plakatem i puzzlami.
Atlas świata zwierząt z naklejkami
Atlas Europy. Plakat, naklejki oraz puzzle

Kupując edukacyjny box zapewniasz swojemu dziecku potężną dawkę wiedzy, a sobie przyjemny sprawdzian z informacji o kraju, świecie czy kosmosie. Podczas rozwiązywania zadań znów można poczuć dreszczyk emocji jak na klasówce. ;o)

Szczegóły:
Wydawnictwo: Wilga
Zawartość: Puzzle, książeczka z naklejkami, plakat
Cena już od 19 złotych

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz