Meli Stik 300 to nie tylko zestaw klocków, to otwarcie drzwi do nieskończonego świata kreatywności dla małych konstruktorów. Zestaw ten wyróżnia się podwojoną liczbą elementów – aż 200 giętkich patyczków i 100 kulek z otworami, co sprawia, że jest to ogromna dawka twórczej zabawy.

 • Dodam jeszcze do tego wyjątkowego wstępu. Jeśli jesteś już fanem klocków Meli, to z pewnością zrozumiesz, dlaczego te kreatywne klocki zdobywają serca dzieci i ich rodziców. Nasza przygoda z klockami Meli rozpoczęła się w kwietniu tego roku, kiedy to zakupiliśmy pierwsze opakowanie Meli Basic wafle. Były one nie tylko źródłem niekończącej się zabawy, ale także przyniosły nam wiele radosnych chwil spędzonych przy wspólnym budowaniu i odkrywaniu nowych możliwości.

  Na Mikołajki, postanowiliśmy podarować naszej małej konstruktorce coś wyjątkowego. Dlatego właśnie wybraliśmy klocki Meli Stik 300 Pink jako prezent mikołajkowy. Jesteśmy pewni, że te nowe dodatki do naszej kolekcji Meli wprowadzą jeszcze więcej magii do naszych konstrukcji! Co więcej, zestaw ten można swobodnie łączyć z klockami Meli Basic, co dodaje jeszcze większej różnorodności i możliwości konstrukcyjnych.

Meli klocki stik czy warte ceny?

Kolorowe elementy patyczki i kulki nie tylko przyciągają uwagę, ale również stymulują wyobraźnię dziecka, rozwijając jego kreatywność i umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Dzięki Meli Stik 300 Pink, mała konstruktorka i mały konstruktor może w jednej chwili przenieść się do magicznego świata swoich pomysłów, gdzie każdy patyczek i kuleczka stanowi klucz do nowej, fascynującej konstrukcji. Radość z tworzenia staje się ogromna, gdy każda koncepcja staje się rzeczywistością.

 • Każda kulka ma 6 otworów umożliwiających łączenie elementów pod różnymi kątami.
 • Patyczki są długie (8cm) i stosunkowo elastyczne, co pozwala na tworzenie nieograniczonej liczby ciekawych konstrukcji z kulkami
 • Elementy są 6 kolorach: limonkowym, niebieskim, różowym, fioletowym, żółtym i białym

Cena początkowo może wydawać się wysoka, ale jeśli podzielimy kwotę 81,95 zł przez 300 elementów to wychodzi niecałe 28 groszy za klocek. Biorąc pod uwagę, że jest to produkt polski i wykonany z tego co deklaruje producent Meli również w fabryce w Polsce więc cena jest dobra.

A trzeba przyznać, że klocki można w Internecie kupić jeszcze taniej niż podałam wyżej.

Meli Stik instrukcja

Gdy zaczyna brakować pomysłów na własne konstrukcje, warto sięgnąć po przykłady zamieszczone w dołączonej instrukcji do klocków. Należy jednak zauważyć, że budowanie zgodnie z instrukcją nie jest tak intuicyjne jak w przypadku zestawów Lego, gdzie dziecko jest krok po kroku prowadzone przez proces konstruowania. W moim odczuciu sugerowanie, iż klocki Meli Stik są odpowiednie dla dzieci już od 3 roku życia, może być nieco mylące ponieważ 5-latki mogą odczuć trudności próbując zbudować np. gwiazdkę, motyla czy kwiatek spoglądając jedynie na papierową instrukcje klocków Meli.

Nakieruj aktywny aparat w telefonie na kod QR, aby zobaczyć jak krok po kroku można zbudować konstrukcję.
To kilka konstrukcji z papierowej instrukcji klocków Meli stik

Na każdej stronie z konstrukcją znajduje się jednak kod QR, który w formie elektronicznej umożliwia dziecku zobaczenie krok po kroku procesu budowy danej konstrukcji z klocków. Chociaż to ułatwienie, warto pamiętać, że nie wszyscy rodzice chcą wprowadzać dzieci w świat elektroniki podczas zabawy klockami.

Zasadne wydaje się zrozumienie koncepcji ograniczonej instrukcji papierowej, mającej ułatwić proces budowy dzieciom, ale jednocześnie warto rozważyć możliwość jej rozbudowy, szczególnie jeśli producent deklaruje, że klocki są odpowiednie dla 3-latków. Mimo tych uwag, klocki Meli Stik z pewnością dostarczają ogromnej frajdy starszym dzieciom podczas tworzenia własnych figurek czy budowli, a jednocześnie zachęcają dorosłych do wspólnej zabawy i pomocy w procesie konstruowania.

Klocki Meli moja opinia bo to mądre zabawki dla dzieci

Podsumowując moją opinię: Bardzo podobają mi się klocki Meli stik pink, zarówno basic wafle jak i stik, zwłaszcza że są ze sobą kompatybilne. Zdecydowanie zaliczam klocki stic do sektora mądre zabawki dla 5-latków i starszych dzieci, nie zapominając o tym, że klocki można również sklasyfikować jako mądre zabawki dla 4 latka (dziewczynka). Co więcej, są to klocki od polskiego producenta z Bielska Białej, co dodaje im kolejnego plusa. Stabilność i trwałość zbudowanych konstrukcji jest kolejnym atutem klocków stik wiąże się to również z tym, że łączenie klocków ze sobą wymuszają na dziecku włożenia trochę w to dziecięcej siły oraz precyzyjnych ruchów. Klocki dostarczane są w bardzo estetycznym i wytrzymałym kartonowym pudełku, wewnątrz którego znajdziemy dwa woreczki, jeden z kulkami, a drugi z patyczkami oraz oczywiście książeczkę z instrukcją.

Trochę się napracowałam budując tę gwiazdę, ale satysfakcja jest ogromna

Kończąc już recenzję klocków chcę dopisać, że klocki gwarantują świetną zabawę i sprzyjają rozwojowi zdolności twórczych każdego małego artysty ba architekta oraz:

 • wyobraźni przestrzennej
 • kreatywności
 • logicznego myślenia
 • małej motoryki (manipulacji paluszkami)
 • precyzji ruchów

Dlatego jeśli chcesz sprawić frajdę swojemu dziecku, sięgnij po Meli Stik, a wybór masz spory bowiem możesz kupić pudełko klocków składający się ze 150, 300 lub 600 elementów i zobacz, jak inwencja twórcza Twojego dziecka ożywa w fascynujących konstrukcjach!

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz