To nasze pierwsze spotkanie z Felusiem i z przykrością stwierdzam, że zdecydowanie za późno. Dostrzegłam grę w ofercie księgarni internetowej i zdecydowałam się na jej zakup ze względu na coraz efektywniejszą naukę liter, a także sylabizowania słów. Warto wspomnieć, że Feluś (chłopiec) i Gucio (miś) tworzą niezwykły duet, którego dynamiczne i radosne przygody opisane w książkach uczą i bawią dzieci od najmłodszych lat. Gucio jest dla Felusia przyjacielem powiernikiem, a także towarzyszem codzienności. Z Guciem jednak wszystko staje się łatwiejsze, jak choćby rozpoznawanie, nazywanie i akceptowanie emocji, z którymi musi sobie radzić rezolutny przedszkolak.

Jeśli masz książki o Felusiu, a Twoje dziecko coraz bardziej interesuje się literkami i czytaniem koniecznie przeczytaj recenzje gry, aby przekonać się, że zabawa w sylaby z Felusiem i Guciem może w sprawny i przyjemny sposób wprowadzić Twoje dziecko w nowe umiejętności językowe.

Feluś u Gucio grają w sylaby recenzja gry

  • Jakość wykonania – Duże plansze, kafelki z ilustracjami oraz sylabami wykonane są z grubej (o przyjemnym zapachu) tektury. Zaokrąglone rogi i matowy nadruk dodają grze elegancji oraz trwałości. ilustracje czytelne w pięknych stonowanych kolorach. Gra wyprodukowana w Polsce to ogromny atut!
  • Zasady gry – Autorka gry proponuje 7 wariantów zabawy z sylabami o różnym stopniu trudności. Jestem pewna, że już na samym początku uda Wam się wybrać wariant idealny, by z każdą kolejną grą móc wypróbować inne.
  • Duże plansze i małe karty są zadrukowane dwustronnie, co pozwala na swobodną, a zarazem przyjemną zabawę. Na dużych planszach można układać wyrazy dwu- i trzysylabowe.
  • Tak naprawdę Feluś i Gucio grają w sylaby to nie tyle gra, co zabawa, w której nie zbiera się żetonów ani punktów, ale otrzymuje się satysfakcję za poprawne ułożenie wyrazu z sylab. To doskonała pomoc edukacyjna dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z sylabami, a także dla tych, które chcą lub muszą utrwalić zdobyte już umiejętności czytania i pisania. Dedykowana dzieciom od 5 roku życia, ale myślę że śmiało i 4 latki mogłyby już bawić się z Felusiem i Guciem. Dzieci z pewnością będą się świetnie bawić, ucząc się sylab oraz pisowni dwu i trzysylabowych słów. Dzięki czemu Ty i Twoje dziecko spędzicie czas w sposób kreatywny i pożyteczny.
Sztywne duże 4 karty z obrazkami i polami do uzupełnia sylabami. Ilustracje są bardzo czytelne i kolorowe to jeden z atutów tej zabawy.
Pola beżowe i niebieskie nie są przypadkowe. Należy uzupełnić je sylabami na kartoniku w tym samym kolorze.
Odpowiednią liczbę kartoników z sylabami dobrze pasujących do podpisanych obrazków można ułożyć obok planszy lub dodać kilka niepasujących płytek podnoszących poziom trudności.
Tutaj doskonale widać, jak należy dopasować kartoniki z sylabami z godnie z kolorem głównej planszy. To również zmusza dziecko do myślenia i kontroli.
Efekt końcowy zadania. Wysoka jakość kart będzie służyć dzieciom przez lata.
Nieco trudniejsza wersja gry wymaga już od dzieci dobrej pamięci do nazw oraz prawidłowej pisowni.
Zabawa dwusylabowa. Karty obrazkowe są podpisane tylko z jednej strony, dzięki czemu zabawę można dostosować w miarę opanowywania umiejętności przez dziecko.
Kolorowe ilustracje wzbudzają zainteresowanie dzieci.
Sztywny, bardzo dobrej jakości karton z nadrukiem to kolejny techniczny atut Feluś i Gucio grają w sylaby.

Zabawki edukacyjne dla 5 latka

Tak, gra w sylaby jest dedykowaną zabawką dla 5-latka, śmiało można tę grę zakwalifikować jako mądre zabawki dla 5 latka ponieważ pobudza rozwój językowy i umiejętności fonetyczne dziecka. Dzięki tej grze dziecko może nauczyć się rozpoznawać i tworzyć sylaby, co pozytywnie wpływa na jego zdolność do czytania, pisania i porozumiewania się werbalnie. Dodatkowo, taka zabawa może rozwijać kreatywność i umiejętności manualne, jeśli np. dziecko ma do złożenia obrazek z sylab. Ważne jest, aby wybierać zabawki dostosowane do umiejętności i zainteresowań dziecka, które są dla niego atrakcyjne i sprawiają mu przyjemność.


Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

1 Comment

  1. Uwielbiamy przygody Felusia i Gusia grę w sylaby również mamy i sobie bardzo chwalimy. Jakość wykonania książek i gry jest zachwycająca.

Napisz komentarz