Kiddo World Curious Child to książka  z ćwiczeniami dla dzieci wieku przedszkolny, reklamowana nie tylko na Facebooku, ale również na Instagramie i podobnie jak tablica magnetyczna z magnetycznym pisakiem, ta książka również trafiła do nas jako prezent od bliskich. Reklamy robią swoje i skutecznie docierają do cioć i dziadków, którzy chętnie kupują zabawki reklamowane w mediach społecznościowych.

Kiddo World ciekawe dziecko – książka wspierająca naukę pisania i rysowania

  • Pierwszą rzeczą, która przykuwa uwagę, są jasne i zabawne ilustracje, które zachęcają maluchy do rysowania i tworzenia nowych dzieł. Dziecko będzie mogło wyrażać swoją kreatywność bez końca! Ale co, jeśli popełni błąd? Spokojnie! Zabawa polega także na wymazywaniu i poprawianiu. Ta swoboda i możliwość wielokrotnego powtarzania ćwiczeń sprawiają, że nauka staje się czystą radością.
  • Oczywiście, zabawa ma swoje cele edukacyjne. Ten zeszyt ćwiczeń skupia się na utrwalaniu prawidłowej techniki pisania. Książka Ciekawskie Dziecko na 36 stronach nie tylko rozwija zdolności manualne, ale także kształtuje umiejętności poznawcze i koncentrację.
  • Zeszyt ćwiczeń  doskonale integruje naukę z zabawą. Standardowy rozmiar A4 umożliwia również zabranie zeszytu ze sobą w podróż samolotem, pociągiem czy samochodem.  A foliowane/lakierowane strony doskonale przedłużają żywotność nawet w przypadku zalania wodą.

Poniżej przykładowe strony z podręcznika z ćwiczeniami. Jak widzicie grafika jest bardzo czytelna skupiająca wzrok dziecka. Umiejętność rysowania po śladzie (umiejętności grafomotoryczne) jest ważna, więc warto to z dzieckiem ćwiczyć.

Jeszcze niezbyt precyzyjne wykonane ćwiczenie, ale kilka prób i będzie dobrze :o)

By Kiddo World Ciekawskie Dziecko moja opinia

Co sprawia, że ten zeszyt ćwiczeń jest tak wyjątkowy, to możliwość powtarzania ćwiczeń w nieskończoność. Dzieci uczą się przez powtarzanie, a tutaj mają pełną swobodę w powtarzaniu i doskonaleniu swoich umiejętności pisania. To przekłada się na silne podstawy przed wejściem do szkoły, co daje dziecku pewność siebie i radość z nauki.  Ponadto podręcznik dla dzieci  z ćwiczeniami to idealny prezent dla przedszkolaka na różne okazje. Przemyślany design i bogactwo ćwiczeń sprawią, że podarunek zachwyci zarówno dziecko, jak i rodziców.  Nie bez znaczenia jest również fakt, że do książki dołączone są bardzo dobrej jakości pisaki (bezwonne) sucho ścieralne oraz solidna gąbeczka, która ułatwia zabawę.  Ponadto zeszyt ćwiczeń wyprodukowano w EU.  Książkę 36 stronicową można zakupić już od 75 złotych.

Zadania grafomotoryczne DIY do druku zrób sam

Ps. Jak na „zabawkę” kupioną z reklamy w mediach społecznościowych muszę przyznać, że był to dobry wybór i zdecydowanie polecam takie prezenty dla dzieci.

Jeśli wahasz się przed zakupem Kiddo World prawdopodobnie ze względu na wysoką cenę, zawsze możesz stworzyć własne tablice grafomotoryczne dla swojego dziecka. Jak to zrobić, opisałam szczegółowo w poniższym artykule – grafomotoryka dla dzieci DIY

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz