Kiedy nasza mała gwiazdeczka zaczęła płynnie raczkować upodobała sobie myszkę od laptopa jako idealny kompan do eksplorowania domowej przestrzeni. A oczywistym jest, że myszka nie jest adekwatna do takich zabaw, a odgłosy szurania nie należą do najprzyjemniejszych. Mimo, że podmieniałam jej na pluszaki czy kartonowe pudełeczka to córa niestrudzenie i dość sprytnie podbierała myszkę kiedy tylko zapominałam ją odłożyć powyżej jej zasięgu.

Zabawki na kółkach nie tylko dla niemowląt

Janod cymbałki

Nie przedłużając wstępu przedstawiam dwójkę wybawicieli podłogi, ścian i uszu. Efekt zamierzony został osiągnięty! Zabawki zostały radośnie zaakceptowane i mimo upływu czasu nadal wzbudzają zainteresowanie, a jak duże? Dowiecie się z opisu zabawki.

Janod miś drewniany

Miś pojazd Baby Pop marki Janod – Miś jest słodki i przede wszystkim bezpieczny. Wykonany z drewna pokrytego wodnymi farbami z atestami. Dodatkowym atutem zabawki są silikonowe osłonki na kółkach, które doskonale zabezpieczają podłoże przed rysowaniem jak również wyciszają zabawkę! Rezolutny wyraz pyszczka misia bardzo hipnotyzuje i zachęca maluszka do zabawy. Opływowy kształt grzbietu jak również otwór sprzyja bezpiecznemu chwytowi malutkiej i jeszcze niepewnej rączki naszego dziecka. Drewniany miś na kółkach jest zabawką bardzo stabilną i bezpieczną w użytkowaniu, co jest bardzo istotne przy wyborze zabawek szczególnie w tych pierwszych momentach raczkowania. Co prawda obecnie miś Janod nie wzbudza już takiego zachwytu i wow u blisko 2 latki, ale wygrzebana z czeluści koszyka zawsze ma swoje 7 minut pieszczot i zabaw.

Miś drewniany na kółkach
Janod miś na kółkach

Dane szczegółowe:

 • producent: Janod
 • kategoria: dla niemowląt
 • seria: Baby Pop
 • wiek: 12-36 miesięcy
 • materiał: drewno pochodzi z certyfikowanych źródeł FSC, silikon
 • wymiary produktu: 12,3 x 7,6 x 9,7 cm
 • waga produktu: 0,34 kg
 • w opakowaniu: 1 sztuka
 • cena już od 75zł

Domowe kręgle DIY – koniecznie wypróbuj

Jesteśmy na etapie tworzenia kręgli i oczami wyobraźni już widzę nową rolę misia! Domowe DIY kręgle są bardzo banalne łapcie ten pomysł i błyskawicznie realizujcie bo każdy ma je w domu. Mowa oczywiście o butelkach PET po napojach, które można ustawiać puste, albo z niewielką ilością wody na dnie dla lepszej stabilizacji i trudności w strącaniu. A naszą kulą będzie rezolutny miś Janod który przy pomocy naszego dziecka błyskawicznie rozprawi się z przeszkodą utworzoną z butelek.

Instrumenty muzyczne ich wpływ na rozwój dziecka

cymbałki dla dzieci

Cymbałki Lisek SKIP HOP – Lisek był hitem od pierwszego spojrzenia. Zachwytu nie było końca, nawet nie muszę opisywać jak bardzo i ja się cieszyłam, że zabawka wzbudziła tak duże zainteresowanie będąc jeszcze w opakowaniu 😀 A muszę przyznać, że rozpakowanie liska graniczyło z cudem bowiem producent zadbał bardzo gorliwie o bezpieczeństwo leśnego zwierzątka mocując go nastoma drucikami* do kartonu. To co mnie urzekło najbardziej w cymbałach to jakość oraz bardzo starannie dopracowany każdy detal zabawki. Urokliwa – bardzo soczysta kolorystyka i kształt zachęcają malca do przyjaźni z liskiem, zaś ciekawej konstrukcji kółeczka wprawiają go wyjątkowy balansujący ruch. Ponadto lisek SKIP HOP wykonany został z bezpiecznych materiałów producent deklaruje, że plastik nie zawiera PVC oraz ftalanów ja zaś mogę poświadczyć, że lisek nie wydziela żadnego zapachu więc można potwierdzić, że producent ma rację 🙂

Wiecie, piszę tak o tym zapachu co rusz przy zabawkach nie wiem czy tylko ja tak mam, czy to przewrażliwienie nie mające żadnego logicznego wytłumaczenia. Ale w moim odczuciu zabawki nie powinny wydzielać żadnego zapachu, a już z pewnością wykonane z plastiku. I póki nie stracę węchu zawsze, ale to zawsze będę kierować się tą kwestią przy ostatecznym zakupie zabawek. Ale wracając do naszego rezolutnego czerwonego bohatera na grzebiecie dumnie pręży 8 metalowych sztabek które po uderzeniu pałką wydają cudowne głębokie dźwięki. Przyznaje, że obawiałam się ich brzmienia, ale bezpodstawnie. Świetnym patentem jest mocowanie pałeczki na sznureczku, którą można schować w brzuszku liska. Dodatkowo dzięki temu modułowi można wygodnie wyprowadzić na spacer rezolutnego misia trzymając za pałkę. Niestety dla naszych potrzeb sznureczek okazał się za krótki i musiałam uwolnić pałkę ze smyczy, aby dziecina mogła swobodnie tworzyć swoją dość ekspresyjną twórczość. – ale to nie umniejsza jego wspaniałości bo my uwielbiamy liska cymbałka!

Jeśli szukacie ciekawych instrumentów muzycznych dla swoich dzieci to lisek ship hop w pełni zaspokoi potrzeby dziecka i będzie również przepiękną ozdobą pokoiku.

Instrumenty muzyczne stymulują dziecko

instrumenty muzyczne dla dzieci
kolorowe instrumenty muzyczne

Rodzice rzadko kupują instrumenty muzyczne dzieciom bo kojarzy im się to z harmidrem i sporym hałasem. Jednakże, jeśli rodzic podejdzie do tego ze spokojem i dziecięcą twórczością zabawa cymbałkami czy bębenkiem już od najmłodszych lat ba! miesięcy może odbywać się w skupieniu. Zalety zabaw instrumentami muzycznymi są ogromne i wpływają na rozwój motoryczny zmysłów oraz mózgu. Nieporadne niemowlęce zabawy stymulują koordynację ręka-oko, a z każdym kolejnym miesiącem dziecko zwiększa świadomość przyczynowo skutkową.

Warto zauważyć, że tym samym zwiększa się cierpliwość, kreatywność, koncentracja oraz logiczne myślenie dziecka.

Choć początki mogą być trudne szczególnie dla naszych uszu ;o) to nie odbierajmy tak ważnego elementu rozwoju dzieciom i pozwólmy im na spontaniczną zabawę muzyką. A zobaczycie, że w przyszłości to zaowocuje zwiększoną pewnością siebie, zdolnościami manualnymi oraz wytrwałością w podejmowaniu wyzwań. A jeśli okaże się, że maluch rzeczywiście wykazuje talent muzyczny motywujmy oraz wspierajmy nie zapominając przy tym co jest najważniejsze. I własnie ambicje należy odłożyć na bok! Aby nie zaprzepaścić w dziecku radości i lekkości do nauki.

Cechy szczególne.

 • Materiał: plastik bezzapachowy bez PVC oraz ftalanów
 • wymiary: 39 x 15 x 10cm.
 • Wiek: +12m
 • seriia: EXPLORE & MORE
 • cena: już od 79 zł
 • Zobacz również 8 tonowe cymbałki słonik
Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz