Otrzymaliśmy w prezencie od krewnych tablicę magnetyczną/grę z magnetycznym „pisakiem”. Zdecydowanie reklamy zabawek w mediach społecznościowych nie są skierowane ani do dzieci, ani do rodziców, ale głównie do dziadków. To oni w przeważającej większości ulegają zakupom zabawek, których reklamy widzą w mediach społecznościowych i niekoniecznie są to dobre decyzje zakupowe. Mamy kilka zabawek zakupionych w ten sposób i trudno mi zebrać się do ich zrecenzowania, ponieważ osobiście bym ich nie kupił. Ale w porównaniu z innymi zabawkami, ten magnetyczny dinozaur naprawdę wzbudza zainteresowanie dziecka, ponadto prezentuje się interesująco i pomyślałam, że napiszę o nim na blogu. Żebyście mogli podjąć świadomą decyzję bez wzniosłych haseł, że to jedyna w swoim rodzaju zabawka ratująca świat Waszego dziecka.

Tablica magnetyczna z kolorowymi guzikami (MagPad – Dots) moje spostrzeżenia

 • Tablica wykonana jest z ABS (akrylonitryl-butadien-styren) odporna na upadki i uszkodzenia, co oznacza, że Wasze dzieci będą mogły cieszyć się nią przez długi czas.
 • Bez ostrych krawędzi które mogłyby zagrażać dzieciom.
 • W naturalny sposób poznają tajniki magnetyzmu, eksplorując, jak koraliki reagują na siły przyciągania. A jeśli już piszę o koralikach to wspomnę, że są starannie pokryte farbą.
 • Magnetyczny „pisak” również wykonany jest z ABS, z magnesem wtłoczonym na końcówce. Bezpieczne rozwiązanie dla dzieci, którym nie będzie łatwo usunąć ten magnes z magicznego pisaka. Jak widać na filmiku czasami trudno jest złapać konkretny koralik (dots) i wymaga nie tyle wysiłku co precyzyjnego trzymania „pisaka” z magnesem.
 • Na plus mogę jeszcze zaliczyć ogólnie ciekawą koncepcję gry jak i rozmiar, który jest duży, ale nie za duży.
 • W podróży może skutecznie zastąpić bajki w tablecie czy telefonie.
 • Do wad zaliczam zdecydowanie kiepskiej jakości karty z obrazkami do ułożenia. Nie tyle piszę o grubości bo to akurat jest w porządku, ale zapach jest tak nie przyjemny tych kart nie wiem czy to druk czy papier brzydko pachnie.
 • Gra wykonana została w Chinach. Ma stosowne certyfikaty na rynek Europejski.
 • Nie wiem gdzie, akurat nasza tablica magnetyczna była kupiona, czy na allegro czy w sklepie z zabawkami, bo widzę i tu i tam oferty i ceny są bardzo różne.

MagPad – Dots czy warto?

Czy zaliczyłam tego typu zabawki jako „mądre zabawki dla 4 latka”?  Tak – gra ma ogromny potencjał:

 • podczas „rysowania” układania wzorów z koralików, a właściwie magnetycznych krążków rozwijają zdolności motoryczne, które są kluczowe dla nauki pisania i rysowania
 • wspiera logiczne myślenie, kreatywność, wizualizację przestrzenną
 • może wspierać także samoregulację – umiejętności rozwiązywania problemów
 • wspomaga umiejętności matematyczne jak również językowe

Oryginalność zabawki tkwi w kolorowych koralikach i magicznym pisaku, które czynią całą zabawę niezwykle prostą i ekscytującą. Jeśli zainteresowała Was tablica magnetyczna do rysowania kolorowymi koralikami (magnetyczna deska kreślarska) to warto przejrzeć oferty w internecie i wybrać w ulubionym kolorze dziecka jak również kształcie. Aby zabawa sprawiała jeszcze więcej przyjemności i może połączyć edukację z zabawą.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz