Króliczek Alilo zamieszkał z nami w Wigilię. I od tego czasu ciągle się zastanawiam dlaczego tak późno. Przez ostatnie 4 lata pojawiał się tu i ówdzie, ale nigdy nie poświęciłam czasu, żeby go lepiej poznać. Aż do jesieni ubiegłego roku, kiedy to zauważyłam u najmłodszej zwiększone zainteresowanie bajkami w telewizji. Choć czas spędzany przed ekranem nie był bierny, to jednak częstotliwość wzbudzała niepokój. Postanowiliśmy więc, że czas na muzyczny gadżet, który pozwoli Zosi swobodnie odtwarzać jej ulubione piosenki/opowieści. A przede wszystkim ograniczy jej kontakt z kolorowym ekranem.

Przeszukując oferty tradycyjnych mp3 nie udało mi się znaleźć nic sensownego. Mp4 prezentowały się znacznie lepiej, ale wyświetlacz je z marszu dyskwalifikował. I w końcu pojawił się On niczym książę na białym koniu. A w rzeczywistości przypomniałam sobie, że swego czasu króliczek Alilo był chwalony przez mamaginekolog i inne instamateczki. Nie jestem podatna na takie reklamy i dlatego nie skojarzyłam królika jako idealne rozwiązanie dla naszych potrzeb.

Rodzina króliczków jest spora. My wybraliśmy alilo honey bunny g6, który jest najstarszym członkiem z rodziny króliczków. Ale warto wspomnieć, że na przestrzeni ostatnich miesięcy furorę robił króliczek alilo g7 z pilotem i wyświetlaczem LCD. Po wyprzedaniu serii firma nie wznowiła produkcji. W pierwszym kwartale 2022 roku ma się odbyć premiera najnowszego Alilo Big Bunny G7C. Model ten nie będzie posiadał wyświetlacza i pilota, ale ma mieć podświetlaną całą główkę. Myślę, że jest to dobry kierunek, aby nie powtarzać produkcji z wyświetlaczem, który może niepotrzebnie rozpraszać i chyba był najsłabszym ogniwem króliczka.

To czego mi brakuje w alilo g6 to ręczne sterowanie światłem. Chciałbym, aby można było ustawić nie tyle konkretny kolor (choć byłoby to idealne rozwiązanie), ale regulować jasność.

Alilo króliczek dlaczego jest taki fajny?

 • śpiewa piosenki, kołysanki oraz czyta bajki
 • ma funkcję dyktafonu
 • świetnie zastępuję lampkę nocną dzięki świecącym uszom
 • na karcie pamięci można wgrać ulubione utwory i bajki. Ponadto możecie nagrać fragment lub całą czytankę. Funkcję docenią rodzice, którzy często jeżdżą w delegacje bądź mają nocny tryb pracy. Maluch może poczuć namiastkę waszej obecności poprzez wysłuchanie bajki opowiadanej głosem mamy/taty.
 • ma również wbudowany biały szum co akurat jest dyskusyjnym atutem. Udowodniono, że nadmierna ekspozycja niemowląt oraz dzieci na biały szum negatywnie wpływa na prawidłowy rozwój mowy oraz słuchu. Krótka kilkuminutowa ekspozycja jest akceptowalna, aby noworodek/niemowlę mogło się zrelaksować i zasnąć. Natomiast kilkugodzinny aktywny biały szum w ciągu dnia jest niedopuszczalny.

Piosenki i bajki w Alilo fabrycznie wgrane są w języku polskim oraz angielskim. Utalentowana Małgosia Kosik śpiewa i prowadzi narrację bajek. Wbudowana karta pamięci o pojemności 8GB pozwala na wgrywanie plików w formacie MP3, WMA, WAV oraz nagrywanie głosu w formacie WAV. Wydajna bateria ładowana za pomocą kabla usb pozwala na blisko 5 godzin ciągłej aktywności królika. Alilo g6 dostępny jest w 3 pastelowych kolorach: niebieski, czerwony i różowy. Najczęściej wybieranym przez dzieci jest niebieski króliczek Alilo. W przypadku Zosi umiłowanie do różu jest tak silne, że inny niż różowy królik nie mógłby zamieszkać. Kolejnym atutem króliczka jest automatyczna funkcja uśpienia oraz wyłączenia. Pozostawiony bez użycia przez 30 minut automatycznie się wyłącza.

Alilo znakomicie wspiera:

 • Rozwój mowy. Słuchanie bajek/piosenek doskonale poszerza zasób słownictwa. Zmieniająca się intonacja w bajkach uczy również dziecko modulowania głosu. Zauważysz to, gdy samo bawi się lalkami/ misiami i prowadzi między nimi dialogi.
 • Nieśmiałe dzieci i oswaja je z codzienną rutyna. Alilo uczy, jak ważne jest dbanie o zęby na przykładzie bajki o Franku. Króliczek może stać się najwierniejszym przyjacielem dziecka i powiernikiem jego myśli.
 • Rozwój społeczny oraz emocjonalny.
 • Wyobraźnie, kreatywność, koncentrację, pamięć, naukę czytania, pisania. Wszystko to dzięki muzyce i śpiewanym piosenkom.
 • Pozytywnie rozładować emocje dziecka poprzez spontaniczne tańce jak również śpiew.
 • Motorykę dziecka poprzez taniec, skakanie czy zwariowane ruchy. Dodatkowo wpływa to na rozwój zmysłu dotyku oraz wzroku.

Dlaczego lubię królika Alilo?

Króliczek Alilo opinie ma doskonałe. Moja recenzja również będzie pozytywna. Króliczka nie da się nie lubić! Rytmiczne piosenki zachęcają do jeszcze większej aktywności. Bardzo dobrze wspiera koordynację ruchową. U nas dzięki króliczkowi zmniejszyła się prośba o oglądanie kreskówek w telewizji. Ponadto wycieczki są jeszcze bardziej muzyczne, choć wydawało mi się to niemożliwe. Dzięki dodatkowej pamięci wgrywamy ulubione utwory. Króliczek Alilo to również doskonały wodzirej i DJ. Widok tańczących dzieci oraz dorosłych do kaczuszek lub boogie bezcenny! Bez większych grymasów szybciej kładziemy się w łóżku wieczorem. Leżenie przy akompaniamencie ulubionych piosenek i bajek skutecznie uspokaja i usypia nie tylko dzieci. Odkąd mamy Alilo zasypiam razem z Zosią, co niekoniecznie mi się podoba, bo zawsze mam zaplanowane zajęcia na wieczór. Ale co się wyśpię, to moje, a świat niech czeka.

Cena króliczka nie należy do najtańszych. Biorąc jednak pod uwagę jakość wykonania, certyfikowany silikon, doskonałej jakości głośnik oraz możliwość wgrywania własnych plików. Cena za odtwarzacz mp3 dla dzieci nie staje się aż tak wygórowana. Jego rozmiar jest akuratny bo zmieści się torebce mamy jak również plecaczku przedszkolaka.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz