Puzzle! 29 stycznia to międzynarodowy dzień puzzli. Układanie puzzli niesie za sobą wiele korzyści o czym pisałam wcześniej. Nasza kolekcja nie ogranicza się jedynie do tych co widzicie na zdjęciach. Mamy znacznie więcej, które opisywałam wcześniej np: puzzle świnka peepa, maxi puzzle czy puzzle psi patrol. Mamy ich trochę, więc nie mogłam przejść obojętnie wobec tak ważnego święta, które przypada 29 stycznia.

Dzień Puzzli w przedszkolu – ciekawe informacje o puzzlach

  • Początki puzzli: Początki puzzli sięgają XVIII wieku. Pierwsze puzzle zostały stworzone przez angielskiego kartografa i grawera Johna Spilsbury’ego w 1763 roku. Aby zwiększyć atrakcyjność nauki geografii, opracował starannie drukowane mapy, które następnie przyklejał na delikatnych deseczkach z egzotycznego mahoniu. Całą pracę wieńczył precyzyjnym cięciem wzdłuż granic państw, tworząc w ten sposób wyjątkowe narzędzie edukacyjne
  • Największy puzzle świata: Obecnie największe puzzle, które można kupić liczą 42 000 elementów. Puzzle te przedstawiają światowe zabytki.
  • Rekord Guinnessa w układaniu puzzli: 24 września 2011roku, studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Ho Chi Minh, Wietnam, stali się niezatartą częścią historii, bijąc rekord Guinnessa w kategorii „największe puzzle świata”. To nie była jednak kwestia wyłącznie rozmiaru, ale ilości elementów. Puzzle liczyły 551 232 elementy. Studenci stawili się o 7 rano w hali i zostali podzieleni na 800 dwuosobowych zespołów. Rekord udało się ustanowić w 17 godzin.
  • Terapia puzzlami: Układanie puzzli może być terapeutyczne. Jest często stosowane jako forma terapii zajęciowej w przypadku pacjentów z uszkodzeniami mózgu, demencją i innymi schorzeniami. Pomaga poprawić koordynację ruchową i funkcje poznawcze.
  • Mistrzostwa Polski i Świata w układaniu puzzli: Każdy uczestnik otrzymuje takie same puzzle i ma je ułożyć w jak najszybszym czasie. To poważna dyscyplina sportowa, która przyciąga entuzjastów z całego świata.
  • Puzzle na ekranie komputera: W dzisiejszych czasach można układać puzzle nie tylko w rzeczywistości, ale także na komputerze i urządzeniach mobilnych, korzystając z licznych aplikacji i gier online.

Układanie puzzli to nie tylko świetna forma rozrywki, ale także fascynujące hobby z długą historią i różnorodnymi aspektami. Mam nadzieje, że ciekawostki o puzzlach Cię zainteresowały.

Dzień puzzli przedszkole edukacja i zabawa

Puzzle to znakomicie forma nauki poprzez zabawę.
– wspierają koncentrację, cierpliwość, kreatywność oraz pamięć
– usprawniają pracę palcami
– regulują emocję i wspierają radzenie sobie z napotkanymi problemami.
– ułożony obrazek podnosi samocenę i poziom satysfakcji oraz zadowolenia.
– dowiedziono, że seniorzy, którzy regularnie układają puzzle, aktywizują mózg, dzięki czemu minimalizują problemy z pamięcią.

Jest tylko jeden właściwy sposób, aby uczcić ten szczególny dzień w roku! Ułożyć jak najwięcej puzzli i kupić nowe. Taki jest też mój plan i mam nadzieję, że uda nam się go zrealizować. Korzystając z okazji zapraszam Was dziś na recenzję puzzli trefl mapa Polski. Moja siostrzenica porządkując puzzle przekazała je nam i to właśnie one, na zmianę z puzzlami ciało człowieka, są ostatnio najczęściej układanymi przez Zosię.

puzzle ciało człowieka

Trefl Puzzle mapa Polski

Puzzle Polska mapa to edukacyjne puzzle konturowe. Aby je ułożyć należy najpierw połączyć województwa, a następnie połączyć ramkę puzzli, która przedstawia sąsiednie kraje i Morze Bałtyckie. Niewątpliwą wartością układanki jest podział administracyjny naszego kraju uwzględniający kształt każdego województwa. Puzzle konturowe są świetne dla małych dzieci do zapamiętywania szczegółów, a w tym przypadku faktów geograficznych. Ponadto dzięki kolorowym ilustracjom dowiemy się gdzie żyją niedźwiedzie, w którym województwie rośnie największy dąb Bartek czy jaki strój noszono na Mazowszu. Mapa pokazuje również, jakie rzeki przepływają przez Polskę, a także ciekawostki dotyczące gór.

trefl puzzle konturowe mapa polski

Puzzle Mapa Polski to niezwykle cenne puzzle, które warto mieć już od najmłodszych lat. 2,5 latek może mieć jeszcze problem z dopasowaniem województw, co jest zrozumiałe, ale 3 latkowi i starszym dzieciom łatwiej będzie połączyć puzzle. Obecnie w sprzedaży znajduje się wersja z nieco inną grafiką niż opisywana – różnią się jedynie detalami. Wynika to z tego, że nasze puzzle mają już dobrych kilka lat i jak przystało na markę trefl prezentują się znakomicie. Mogę śmiało rzecz puzzle pokoleniowe. Solidny gruby karton, ciekawe edukacyjne ilustracje. Puzzle edukacyjne są doskonałym wstępem do pokazania, jak atrakcyjny pod względem kulturowym i przyrodniczym jest nasz kraj.
Puzzle trefl mapa Polski liczy 44 elementy i wyprodukowano jest w Polsce co również nie jest bez znaczenia – wspierajmy co Polskie! W serii Edukacyjne Puzzle Mapy można również kupić mapa Świata oraz mapa Europy.

Chcąc jeszcze wrócić do święta puzzli, które zostało zainicjowane w latach 90-tych przez amerykańskich producentów zabawek rozwijających umysł. W naszym języku słowo puzzle odnosi się właściwie tylko do puzzli z obrazkami bez ograniczeń co do wielkości lub liczby elementów. Natomiast w języku angielskim dowiedziono, że puzzle w pierwszym znaczeniu to był czasownik, który określał „zakłopotanie kogoś wynikającego z niewiedzy”. W późniejszym czasie słowo puzzle stało się synonimem słowa zagadka.

Układajcie puzzle na zdrowie!

Puzzle Psi patrol: Portret Marshall, Rubble oraz Chase dostępne w tantis.pl
Puzzle Alfabet – Szydełkowy Alfabet dostępny tutaj Recenzja puzzli alfabet tutaj
Puzzle pucio – co tu pasuje dostępne w księgarni internetowej. Recenzja puzzli na mojej stronie tutaj.

 Podsumowanie:

  • Kiedy Dzień Puzzli? 29 stycznia
  • Scenariusz zajęć z okazji Dnia Puzzli to ciekawe wyzwanie, które może umilić dzień przedszkolakom.
Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz