Poniższe zabawy są nie tylko łatwe do przygotowania, ale przede wszystkim atrakcyjne dla dziecka. Nauka poprzez zabawę to świetny sposób na poznanie liter, liczb, a także kształtów. Na 90 stronach zeszytu z czystymi kartami można liczyć na 45 skutecznych zabaw, które urozmaicą mniej aktywne części dnia. Dodatkowo zeszyt aktywności może pomóc w pokonaniu nudy podczas wakacyjnych wyjazdów. Pakując się w dalszą podróż, każdy cm samochodu jest na wagę złota, więc czasem musimy zostawić zabawki na długą podróż. Jednakże gwarantuje, że czysty notes z mazakami/kredkami zadowoli każdego małego podróżnika.

Fajne zabawy dla dzieci w domu

Gdy pogoda za oknem nie sprzyja aktywności, a nuda doskwiera zbyt mocno wiele rodziców głowi się jak zorganizować fajne zabawy dla dzieci w domu. A okazuje się, że wystarczy, że w pierwszej kolejności sięgniesz po zeszyt i kilka kredek, flamastrów lub kolorowych długopisów. Ten nie pozorny zestaw pomoże Ci w błyskawicznym tempie zaaranżować wciągające łamigłówki. Możliwości na rebusy dla dzieci jest mnóstwo. Wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię. U nas na początek mamy klasyczne literki, cyferki, kształty, ale w miarę upływu czasu będę tworzyć kolejne z wykorzystaniem naklejek, rysunków cieni, łączenia w pary itp. Jednak na chwilę obecną, aby stworzyć plansze znajdź i pokoloruj potrzebujecie:
– czysty zeszyt 90 kartkowy
– flamastry, kredki, długopisy kolorowe
– wyobraźni 🙂

Zabieramy się za rebusy/kodowanie dla dzieci znajdź i pokoloruj zainteresuje zarówno 2-latki jak i starsze dzieci. Choć wiadomo, że takie gry dla 2 latka powinny być przejrzyste, czyli z mniejszą ilością elementów do szukania. Przy takiej ilości elementów, jaką mamy, 2 latek może szybko się przemęczyć i zniechęcić.

Przyjęłam zasadę, że zadania są tylko po jednej stronie w zeszycie. Flamastry potrafią mocno barwić strony, więc robienie zagadek na prawej i lewej stronie nie ma większego sensu. A zeszyty w tym formacie to niecałe 3 złote, więc bardzo przyjazna cena.

Znajdź i pokoloruj literki alfabetu. Na początek bardzo łatwe zadanie odszukanie literek imienia Zosia.
Zainteresowanie było ogromne i sporo frajdy z odszukiwania i bazgrolenia na literce. Dodatkowym atutem zabawy jest wsparcie koordynacji wzrokowo – ruchowej. Ćwiczy również cierpliwość oraz skupienie.
Znajdź i pokoloruj figury geometryczne – dywersyfikuj rozmiary kształtów, to również uatrakcyjni zabawę. Gra utrwala kolory, kształty – zwiększa zasób słownictwa. Na koniec można zaproponować maluchowi, aby wskazał przedmiot w jego otoczeniu w danym kształcie.
Znajdź i pokoloruj cyferki. Kolejna ważna umiejętność jaką jest znajomość cyfr.
Zabawa flamastrami, kredkami wspiera małą motorykę i trenuje paluszki do prawidłowego pisania.

Gry i zabawy last minute dla dzieci

Zawsze mam pod ręką zeszyt i kolorowe kredki. Dzięki temu duetowi mogę w kilka chwil zorganizować znudzonemu dziecku czas w bardzo atrakcyjny sposób, na przykład w poczekalni lub w podróży. Recenzując zabawki na długie i krótkie podróże, zeszyt i kredki wymieniłam jako absolutny must have każdej podróży. Zeszyt z czystymi stronami jest niezwykle uniwersalny, to właśnie w nim możemy z łatwością rysować:

  • rebusy
  • łamigłówki
  • labirynty
  • kolorowanki np: znajdź i pokoloruj
  • własna twórczość kolorowych rysunków
  • gry kreślenie kresek, kółek czy innych figur
  • wyklejanki z papieru kolorowego
  • i wiele, wiele więcej.

Poniżej moje propozycje na kolejne gry i zabawy last minute.

Rysowanie po śladzie doskonale kształtuje sprawność manualną. Na początek łatwy rysunek.
Malarz, artysta ze mnie mierny, ale staram się jak mogę 🙂
Rysuj po śladzie
Kolorowanka znajdź cyfrę i pokoloruj to kolejna szybka i łatwa w przygotowaniu zabawa dla dzieci.
Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz