Zabawy z kartonami dla dzieci stają się coraz bardziej popularne. Domki dla lalek, różnego rodzaju sekretne pudełka na drobiazgi, pojazdy czy sortery. Zabawy z kartonem z pewnością można zaliczyć do zabaw ekologicznych i ekonomicznych. Wydawać by się mogło, że to tylko pudełko po butach. Nic bardziej mylnego. Daj swojemu dziecku karton, a zobaczysz, jak długo będzie się nim bawić wykorzystując to co już ma w swoim pokoju dziecięcym.

Pudełko po butach zabawy

Jeśli w najbliższych dniach planujesz zakup nowych butów dla siebie lub swojego dziecka, nie wyrzucaj kartonowego pudełka. W ostatnich latach producenci obuwia starają się nadać kartonowym pudełkom coraz bardziej wyszukany wygląd. Sporo osób nadaje w ten sposób nowe życie pudełkom i przechowuje w nich mniej lub bardziej ważne drobiazgi. Kiedy byłam młoda, nie zbierałam pudełek po butach, ponieważ uważałam, że są one wielkim sprzymierzeńcem w generowaniu nadmiaru kurzu. Dlatego bardzo szybko się ich pozbywałam. Dziś pudełka po butach nabierają w moich oczach nowego znaczenia i staram się je wykorzystywać do tworzenia zabaw dla mojego dziecka.

Zabawy z użyciem kartonów mogą być naszym ratunkiem w trudnych chwilach. Aby zażegnać kryzys, wystarczy na początek pudełko po butach i dwa rodzaje suchego grochu, aby dziecko mogło przesiewać, mieszać, ugniatać i sortować.

Co zrobić z kartonu dla dzieci?

Sorter kolorów to jedna z najlepszych opcji, jakie mogę Wam dziś zaproponować, aby zacząć wykorzystywać potencjał pudełka. Przygotowanie tej zabawy nie jest trudne, owszem, wymaga odrobiny naszego zaangażowania, ale zalety sortowania są niezaprzeczalne w rozwoju dziecka i warto sięgać po takie zabawki dla dzieci.

Potrzebujesz:

  • karton po butach ja mam po obuwiu dziecięcym
  • nożyczki
  • taśma dwustronna
  • papier kolorowy w takim samym lub bardzo zbliżonych kolorach co pompony
  • kolorowe małe pompony

Posortuj pompony i sprawdź, ile masz kolorów. W moim przypadku było ich 7, ale pudełko po butach dla dzieci nie jest duże, więc wybrałam tylko 5 kolorów. Następnie zweryfikowałam pompony z kolorami papieru kolorowego i przystąpiłam do działania.

Zaplanuj wielkość kwiatów, a następnie narysuj je na sztywnym papierze kolorowym i wytnij. W środku kwiatka zrób otwór na tyle duży, aby pompony mogły swobodnie przez niego przejść. Następnie na pokrywie pudełka przyłóż wycięte kwiaty i odrysuj środkowe otwory, które następnie wytnij nożyczkami. Po zrobieniu otworów w pokrywie pudełka sięgnij po taśmę dwustronną i przyklej kolorowe kwiaty.

Zrobiłam też proste pudełka origami z kolorowego papieru. Jest to dodatkowy atut zabawy, ponieważ po zakończeniu sortowania można sprawdzić z dzieckiem, czy poprawnie umieściło pompony w odpowiednim kwiatku. Jeśli podoba Ci się zabawa z pomponami to zobacz kolorowe kwiatki. Banalnie prosta w przygotowaniu zabawa zapewniająca dziecku wspaniałą rozrywkę.

Jak widzicie pomarańczowy pompon został włożony do zielonego kwiatuszka.

Pompony akrylowe i poliestrowe są dość popularne w sklepach stacjonarnych, ale zdecydowanie to sklepy online oferują najlepsze ceny i miks kolorów. Pamiętaj, że zabawa z pomponami powinna być pod Twoją stałą kontrolą, zwłaszcza jeśli robisz to dla dwulatka i trzylatka.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz