Zabawy z kartonami dla dzieci stają się coraz bardziej popularne. Domki dla lalek, różnego rodzaju sekretne pudełka na drobiazgi, pojazdy czy sortery. Zabawy z kartonem z pewnością można zaliczyć do zabaw ekologicznych i ekonomicznych. Wydawać by się mogło, że to tylko pudełko po butach. Nic bardziej mylnego. Daj swojemu dziecku karton, a zobaczysz, jak długo będzie się nim bawić wykorzystując to co już ma w swoim pokoju dziecięcym.

Pudełko po butach zabawy

Jeśli w najbliższych dniach planujesz zakup nowych butów dla siebie lub swojego dziecka, nie wyrzucaj kartonowego pudełka. W ostatnich latach producenci obuwia starają się nadać kartonowym pudełkom coraz bardziej wyszukany wygląd. Sporo osób nadaje w ten sposób nowe życie pudełkom i przechowuje w nich mniej lub bardziej ważne drobiazgi. Kiedy byłam młoda, nie zbierałam pudełek po butach, ponieważ uważałam, że są one wielkim sprzymierzeńcem w generowaniu nadmiaru kurzu. Dlatego bardzo szybko się ich pozbywałam. Dziś pudełka po butach nabierają w moich oczach nowego znaczenia i staram się je wykorzystywać do tworzenia zabaw dla mojego dziecka.

Zabawy z użyciem kartonów mogą być naszym ratunkiem w trudnych chwilach. Aby zażegnać kryzys, wystarczy na początek pudełko po butach i dwa rodzaje suchego grochu, aby dziecko mogło przesiewać, mieszać, ugniatać i sortować.

Co zrobić z kartonu dla dzieci?

Sorter kolorów to jedna z najlepszych opcji, jakie mogę Wam dziś zaproponować, aby zacząć wykorzystywać potencjał pudełka. Przygotowanie tej zabawy nie jest trudne, owszem, wymaga odrobiny naszego zaangażowania, ale zalety sortowania są niezaprzeczalne w rozwoju dziecka i warto sięgać po takie zabawki dla dzieci.

Potrzebujesz:

  • karton po butach ja mam po obuwiu dziecięcym
  • nożyczki
  • taśma dwustronna
  • papier kolorowy w takim samym lub bardzo zbliżonych kolorach co pompony
  • kolorowe małe pompony

Posortuj pompony i sprawdź, ile masz kolorów. W moim przypadku było ich 7, ale pudełko po butach dla dzieci nie jest duże, więc wybrałam tylko 5 kolorów. Następnie zweryfikowałam pompony z kolorami papieru kolorowego i przystąpiłam do działania.

Zaplanuj wielkość kwiatów, a następnie narysuj je na sztywnym papierze kolorowym i wytnij. W środku kwiatka zrób otwór na tyle duży, aby pompony mogły swobodnie przez niego przejść. Następnie na pokrywie pudełka przyłóż wycięte kwiaty i odrysuj środkowe otwory, które następnie wytnij nożyczkami. Po zrobieniu otworów w pokrywie pudełka sięgnij po taśmę dwustronną i przyklej kolorowe kwiaty.

Zrobiłam też proste pudełka origami z kolorowego papieru. Jest to dodatkowy atut zabawy, ponieważ po zakończeniu sortowania można sprawdzić z dzieckiem, czy poprawnie umieściło pompony w odpowiednim kwiatku. Jeśli podoba Ci się zabawa z pomponami to zobacz kolorowe kwiatki. Banalnie prosta w przygotowaniu zabawa zapewniająca dziecku wspaniałą rozrywkę.

Jak widzicie pomarańczowy pompon został włożony do zielonego kwiatuszka.

Pompony akrylowe i poliestrowe są dość popularne w sklepach stacjonarnych, ale zdecydowanie to sklepy online oferują najlepsze ceny i miks kolorów. Pamiętaj, że zabawa z pomponami powinna być pod Twoją stałą kontrolą, zwłaszcza jeśli robisz to dla dwulatka i trzylatka.

1. Kolorowe pompony miks pastelowy
2. Różowe pompony miks
3. Kolorowe pompony miks titanum
4. Zielone pompony miks
5. Kolorowe pompony poliestrowe 20 mm
Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz