Zabawki towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat i stanowią ważną część ich rozwoju. Klocki konstrukcyjne to jedne z najbardziej popularnych i wszechstronnych zabawek, które rozwijają kreatywność, wyobraźnię, zdolności manualne oraz umiejętności logicznego myślenia. W tym artykule przyjrzymy się klockom konstrukcyjnym Wafle Basic, polskiego producenta Meli i produkowane są w Polsce.

Zabawa klockami konstrukcyjnymi – rozwój wyobraźni i kreatywności u dzieci

Klocki konstrukcyjne Wafle Basic to elementy o wymiarze 25,cm x 2,5cm, które można ze sobą łączyć w różne sposoby. Zabawka ta składa się z 150 elementów, które są dostępne w różnych kolorach. W ten sposób dzieci mogą tworzyć różne konstrukcje, od prostych wież po skomplikowane modele. Zestawy kolorystyczne dedykowane są zarówno dla dziewczynek i chłopców. Płaskie, solidne klocki przypominające puzzle idealnie do siebie pasują i łatwo się je łączy. Pomimo tego, że klocki nie posiadają żadnych dodatkowych klipsów czy zatrzasków, doskonale trzymają się razem i tworzą solidną konstrukcję. Bardzo łatwo się je łączy i są ze sobą doskonale zespojone. Klocki Meli zapewniają idealny trening manualny dla dziecięcych paluszków, również przy rozłączaniu elementów.

Poziom trudności i swoisty trening dla paluszków jest również podczas rozkładania utworzonych form np: jak ułożona taka „kostka”. Spróbujcie sami!

Oprócz tego, warto dodać, że klocki konstrukcyjne Wafle Basic są dostępne w różnych wariantach, w zależności od ilości elementów. Możemy wybierać spośród pięciu opcji: 50, 150, 300, 600 oraz 1000 elementów. Dzięki temu, każdy może znaleźć odpowiedni zestaw, który spełni jego potrzeby i poziom zaawansowania w zabawie klockami konstrukcyjnymi.

Meli oferuje również klocki maxi dedykowane dzieciom powyżej 1 roku zaś (minis, stik oraz emoti) to klocki dla dzieci od 3 roku życia.

Klocki konstrukcyjne Wafle Basic – uniwersalność i wysoka jakość wykonania

Jednym z największych atutów klocków Wafle Basic jest ich uniwersalność. Zabawka ta jest odpowiednia dla dzieci w różnym wieku, począwszy od 3. roku życia. Mądre zabawki dla 4 latka to również właśnie te klocki, które zajmą przedszkolaków w niezwykle ciekawy sposób. Klocki konstrukcyjne rozwijają wyobraźnię i kreatywność dzieci, pobudzają ich ciekawość i zachęcają do eksperymentowania. Wafle Basic umożliwiają także rozwijanie zdolności manualnych oraz logicznego myślenia.

Klocki Wafle Basic charakteryzują się wysoką jakością wykonania i bezpieczeństwem. Są one wykonane z trwałych i solidnych materiałów, co pozwala na długi czas zabawy bez obaw o uszkodzenia. Dodatkowo, klocki są bezpieczne dla dzieci, ponieważ nie zawierają szkodliwych substancji.  Nie zawierają  ftalanów, BPA i PVC. Klocki po wyjęciu z woreczka są bezwonne to ich ogromny atut i potwierdzenie wysokiej jakości użytych komponentów.

Każdy klocek potwierdzający oryginalność marki Meli ma grawer z nazwą marki.

Wafle Basic – wartościowy sposób na spędzanie czasu w gronie rodziny i przyjaciół

Zabawa klockami konstrukcyjnymi Wafle Basic to także okazja do spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Dzieci mogą wspólnie tworzyć i budować, co zwiększa ich poczucie wspólnoty oraz kreatywności. W ten sposób zabawa klockami konstrukcyjnymi staje się wartościowym sposobem spędzania czasu.

Klocki konstrukcyjne Wafle Basic – wartościowa zabawka dla dzieci

Podsumowując, klocki konstrukcyjne Wafle Basic od polskiego producenta Meli to zabawka, która rozwija kreatywność, wyobraźnię, zdolności manualne oraz umiejętności logicznego myślenia u dzieci w różnym wieku. To co mnie zachwyciło w tych klockach to jakość wykonania i bezwonność jak przy lego. Wafle Basic to także sposób na spędzanie wartościowego czasu w gronie rodziny czego jesteśmy przykładem, bo zasiedliśmy wspólnie do konstruowania figur z dołączonej do klocków książeczki.  Oczywiście klocki nie ograniczają jedynie do budowania tego co widzimy w mini katalogu. Wręcz przeciwnie motywuje małych inżynierów do budowania form przestrzennych oraz płaskich według własnych potrzeb. Trudno mi zrozumieć, że dopiero teraz na nie trafiliśmy w sklepie z zabawkami, ale jestem pewne że to nie nasze ostatnie pudełko tych klocków.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz