Spodziewałam się, że zabawa wieżą może być interesująca, ale to jak w pierwszych dniach pochłonęły klocki moją dziecinę przerosło moje oczekiwania. Czy warto zainwestować w klocki za blisko 89 złotych plus wysyłka? Nie mam porównania z tańszymi odpowiednikami, a jest ich sporo na rynku. Jedynie co mogę to opisać Wam moje pobudki do wyboru akurat tych klocków jak również czy jestem zadowolona z zakupu.

Kartonowe klocki piramida

Kartonowe klocki w pudełku holenderskiej marki Petit Monkey zwróciły moją uwagę przede wszystkim pastelowymi kolorami, prostymi rysunkami oraz ciekawą czcionką alfabetu. Chciałam, aby na klockach za wiele się nie działo więc eksplorując internety trafiłam właśnie na Forest Friend Petit Monkey. Choć wahałam się między wieżą Little Dutch – Zoo. To ostatecznie kropkę nad i postawiły dodatkowe atuty Petit Monkey:

  • Wieża wykonana z zadrukowanego bezpiecznego kartonu
  • Nie zawiera plastyfikatorów BPA i ftalanów oraz kadmu, ołowiu i niklu.

Bardzo możliwe, że wieże innych producentów również nie posiadają wyżej wymieniony pierwiastków niestety nie uzyskałam w opisach produktu tej odpowiedzi.

Zabawa piramidą może odbywać się na wiele sposób wszystko zależy od kreatywności naszego maluszka. Wieża składa się z klocków, które dziecko może układać jedno na drugim jak również tworzyć mniejsze wieże z 2 czy 3 klocków. Dodatkowo dużą frajdę sprawia także składanie klocków od największego do najmniejszego wystarczy, że klocki rozsypiemy na dywanie, a maluszek sam będzie kombinował, aby wybrać odpowiednim rozmiarem i schować wszystkie klocki w największym. I oczywiście przede wszystkim może budować wieżę wybierając spośród 4 motywów na każdej ze ścianek:

  • litery alfabetu
  • zwierzęta z lasu i morza
  • obrazki roślinne, których ilość na kartoniku odpowiada konkretnej cyfrze
  • cyfry

Wszystkie obrazki są starannie przemyślane i dopasowane. Walorów edukacyjnych kostce odmówić nie można.

Wieża kartonowa wymiary:

  • Wysokość wieży piramidy: 89 cm
  • Największy klocek 13.5 x 13.5 x 13.5 cm 
  • Najmniejszy klocek 4.5 x 4.5 x 4.5 cm 
  • ilość klocków 10 sztuk

Wieża petit monkey opinie

Jeśli miałabym wybierać ponownie to zakupiłabym jeszcze raz wieżę Petit Monkey Forest Friends. Ze względu na walory estetyczne i bezpieczeństwo które mam nadzieje, producent rzetelnie je gwarantuje. Klocki niejednokrotnie zostały rzucane i rozsypywane z pełnym impetem i nadal są w doskonałym stanie. Karton solidny i gruby. Kolory ciepłe miłe dla oka określiłabym je wręcz wyciszające. Bardzo fajnym i praktycznym rozwiązaniem jej kartonowe opakowanie ze sznureczkiem – poręczne dla dziecka. Wymiary opakowania to 15 x 15 x 15 . Cena piramidy już od 89 zł.
A jeśli chcesz poznać więcej ciekawych zabawek to zobacz koniecznie mądre zabawki dla 2 latka z pewnością znajdziesz cos interesującego.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz