Miasta na G

Galle – miasto leży w południowo – zachodniej części Sri Lanki tuż nad Oceanem Indyjskim. Zamieszkiwane jest przez blisko 96 tysięcy ludzi. Warty odwiedzenia jest Fort holenderski, który jest mocno europejski wraz z cenami za usługi.
Gniezno – miasto w województwie Wielkopolskim. Pierwsza stolica Polski. Miasto z licznymi zabytkami warte odwiedzenia.
Gdynia – miasto w województwie Pomorskim zamieszkiwane przez blisko 245 000 mieszkańców Powierzchnia Gdyni wynosi 135,1 km2. Warto udać się na Molo, do muzeum i wiele więcej.
Grajewo – miasto na Podlasiu z liczbą mieszkańców 22 tysiące. Ciekawym punktem atrakcji jest Muzeum mleka.
Giżycko – miasto w województwie warmińsko – mazurskim. Warte uwagi jest neogotycka wieża ciśnień z punktem widokowym na szczycie oraz most obrotowy Giżycko. Żeglarska stolica Polski.
Grybów – miasto w Małopolsce z liczbą mieszkańców ponad 6 tysięcy osób. Będąc w Grybowie odwiedź Zamek stara baśń.
Gdańsk – miasto w województwie Pomorskim z liczbą mieszkańców blisko 600 000. Gdańsk to niezwykłe miasto z pięknym widokiem na morze i wspaniałą architekturą. Bazylika Mariacka, Fontanna Neptuna, Starówka jak również Pomnik Westerplatte oraz stocznia!
Graz – miasto położone w południowej części Asutrii. Pod względem wielkości oraz znaczenia plasuje się na drugim miejscu zaraz po Wiedniu. Liczba ludności blisko 240 000 powierzchnia miasta to 127,6 km2.
Grenada – miasto w Andaluzji z liczbą mieszkańców 230 000. Grenada to piękne i reprezentatywne miasto w który ze szczególną uważnością warto zwiedzić zamek Alhambre, Katedrę , stare miasto i wiele więcej.
Gorlice – miasto leżące w województwie małopolskim o powierzchni 23,56km2. Muzea, skansen, pałac Długoszów i wiele więcej możesz zwiedzić odwiedzając właśnie to miasto.
Grójec – miasto w województwie mazowieckim. Powierzchnia miasta to jedynie 9 km2 zamieszkująca przez blisko 17 000 ludzi.
Guarda – portugalskie miasto
Girona – miasto w Hiszpanii, a dokładniej w Katalonii. Girona leży niespełna 100 km od Barcelony i zasadniczo właśnie w Gironie lądują samoloty tanich linii lotniczych. Będąc na lotnisku w Gironie warto zarezerwować sobie kilka godzin na zwiedzanie miasta bowiem oferuje wiele atrakcji.
Gela – miejscowość we Włoszech o powierzchni 276 km2 z liczbą mieszkańców 76 000. Gela oferuje nie tylko piękne widoki nadmorskie, ale również przepiękna architekturę i sektor kulturalny.
Gijon – miasto w Hiszpanii.