Kostka edukacyjna VTech to bardzo ciekawa zabawka. Jej ogromnym atutem jest różnorodność zabaw aktywizujących niemowlęta. Każda ścianka kostki oferuje inną formę zabawy. Nie sposób, aby maluch zapoznał się ze wszystkimi możliwościami kostki w parę godzin. Dlatego tym większa frajda dla nas i dziecka jak z każdym kolejnym dniem poznaje nowe możliwości zabawki. Tym samym zdobywa nowe umiejętności i wiedzę. Maluszek poznaje z kostką nowe słowa, kolory i barwne historyjki o zwierzątkach. Bardzo lubimy się z kostką dlatego też zapraszam Was, do zapoznania się z nią i być może moja recenzja pomoże Wam podjąć decyzję czy kostka spełni Wasze oczekiwania czy jednak będzie zbyt banalna dla Waszej pociechy.

Kostka Vtech funkcje

6 kolorowych ścianek oferujących różnorodny poziom trudności i zabawę. Panele muzyczne mają dwa stopnie głośności.

Ścianka z pianinkiem uczy kolorów, cyferek oraz odgłosy wydawane przez zwierzęta: świnka, kaczka, krówka, piesek i owieczka. Dodatkowo barwna książeczka z ruchomą jedną stroną śpiewa dwie rymowanki. Głowa misia wyśpiewuję zachęcająca rymowankę do zabawy kostką.

Interaktywna kostka dla dzieci


Ścianka z ruchomą wskazówką zegara zaznajamia dziecko z ulubionymi przysmakami zwierzątek jak również opisuje przedmioty, warzywa i ulubione zabawy niektórych bohaterów z kolorowych obrazków. Wskazówka jest bardzo poręczna i z dobrym oporem się przesuwa.

Grająca kostka dla dzieciDwie kolejne ścianki bez modułu dźwiękowego oferują ruchome elementy do przesuwania oraz przekręcania. Przesuwany poziomo niebieski ptaszek, motylek podnoszony góra – dół oraz małpka która sprawnymi paluszkami zostanie doprowadzona na sam szczyt pnia palmy. Kolorowe koraliki stymulują malca do segregowania instrumentów muzycznych oraz owoców. Zaś kolorowe zębatki uroczo zachęcają malca do penetrowania.

Zabawka sensoryczna dla dzieci
grająca zabawka dla niemowląt


Ścianka do sortowania kształtów! To moja ulubiona zabawa z moją pociechą. 4 różne klocki należy dopasować do odpowiednich otworów. Środkowy duży wlot z początkiem wprowadza małe zamieszanie dla maluszka, ale wystarczy zablokować dłonią i maluch powolutku zaczyna rozumieć zasady zabawy.

sorter dla dzieci
kolorowy sorter dla dzieci

6 ściankę nazywam wyciszeniem. Malutkimi dłońmi maluszek może poznawać kształt gwiazdki, koła, kwadratu czy też nutek. Delikatne muskanie paluszkami doskonale wycisza niemowlę.

tablica manipulacyjna

Vtech kostka opinie

Kostka solidnych wymiarów i wagi. Wzbudza zainteresowanie barwnymi kolorami. Ciekawe i miłe dla ucha melodyjki można puszczać w dwóch trybach głośności. Dedykowana dla dzieci od 9 miesiąca. Wcześniej nie ma sensu podsuwać do zabawy maluszkowi. Przyciski grające bardzo czułe. Lubię zabawki które wspomagają rozwój sensoryczny i ta kostka do nich należy. Jeśli dziecku spodoba się zabawka vtech można śmiało powiedzieć, że wypicie kawy i zjedzenie śniadania jest w zasięgu naszej ręki. Maluch sam się nią bawi nie angażując nas przy tym. Figurki sortera rozwijają małą motorykę. Zaś głosowe zagadki stymulują spostrzegawczość. Edukacyjne walory kostki owszem są, ale nie upatrywała bym w niej bodźca do natychmiastowej nauki mówienia, kolorów czy liczenia do 5. Niestety nie tędy droga kochani Rodzice. Tego typu zabawki to świetna alternatywa szczególnie, kiedy musimy pilnie coś wykonać i potrzebujemy do tego swobodnej głowy i wolnych rąk. Jednakże pozostawienie dziecka z zabawką bo się super bawi na godzinę nie będzie dobrym rozwiązaniem. Nic nie zastąpi kontaktu dziecka z rodzicem i tego jak maluszek chłonie od nas nowe umiejętności. Zabawki Vtech to przemyślane produkty dedykowane najmłodszym. Wykonane z bezpiecznych komponentów oraz dopracowane w najmniejszym szczególe np: zaokrąglone ścianki kostki. Zabawka posiada wymienne baterie AA LR06 umieszczone w przedniej ścianie.

Szczegóły:

Tytuł: Kostka Aktywności (60677)
Producent: Vtech
Wykonana: w całości z bezwonnego plastiku
Wymiary: 20x20x21 cm (opakowanie 33x33x22,5 cm)
Cena: Najtańsze oferty kostki znajdziesz tutaj:

Author

Witaj! Miło mi Cię gościć na moim blogu. Jest to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na radosny i pozytywnie wpływający na rozwój czas z dzieckiem. Jestem przewodnikiem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie oraz inspirujące widoki za oknem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Pozdrawiam Was serdecznie!

Napisz komentarz