Grę otrzymaliśmy w prezencie świątecznym od mojej przyjaciółki. Takie prezenty to my lubimy bardzo wręcz najbardziej. Szata graficzna opakowania zwraca na siebie uwagę ponadto to w pełni produkt polski. Co cieszy niezmiernie bowiem powinniśmy wspierać to co polskie.

Gra na koncentrację i pamięć

Znajdź mnie! Przód i tył to niezwykle ciekawa oraz przyjemna gra dla dwulatka. Zasady gry nie wymagają więcej niż jednego gracza choć jak najbardziej może rozgrywkę prowadzić 3 i więcej maluchów. Ja osobiście polecam jeśli mamy jedynaka co jakiś czas wspólnie z dzieckiem zagrać. Dzięki temu wzmacniamy relację, zaufanie oraz maluch nabiera umiejętności współzawodnictwa.

Gra składa się z 24 tekturowych tabliczek z obrazkami zwierząt. Przejrzysta grafika w optymalnej palecie barw jest zaletą tej gry. Jak łatwo się domyślić 12 tabliczek posiada zwierzę widziane z przodu zaś drugie 12 zwierzę widziane z tyłu. Celem zabawy jest połączenie w parę zwierzątko widziane z przodu i z tyłu. Nie da się ukryć, że w tej grze wymagana jest od dziecka koncentracja jak również pamięć. Ponadto zabawa wspiera w kształtowaniu dodatkowych umiejętności:

  • logicznego myślenia
  • abstrakcyjnego myślenia
  • koordynacji oko – ręka
  • językowe
znajdź mnie. przód i tył

Gra ma ogromny potencjał, a ogranicza nas jedynie własna kreatywność. MultiGra Znajdź mnie! dedykowana jest dla dzieci 2+. Ale śmiało możesz kupić młodszemu dziecku bez konieczności czekania, aż osiągniecie 2 latka! Ponieważ już z dzieckiem półtorarocznym i młodszym możemy uczyć się poprzez zabawę. Ogromnym atutem tej gry jest przejrzysta grafika dla tego też uważam, że młodsze dzieci mogą wiele z niej skorzystać. Młodsze dzieci choć jeszcze nie mówią to wszystko rozumieją. Wpierw należy zaznajomić dziecko ze zwierzątkami, a następnie zadajemy pytanie. Gdzie jest słonik, gdzie jest świnka? Dziecko z każdym kolejnym treningiem powinno płynnie i prawidłowo wskazać palcem. Możecie również utrwalać znaczenie TAK/NIE jak również przymiotniki. Czy motylek jest żółty? A czy żaba jest zielona.

Znajdź mnie! podsumowanie – recenzja

Jeśli szukacie ciekawej gry na inaugurację „moje pierwsze zabawy” to warto zwrócić uwagę na grę Znajdź mnie! Jest starannie wydana – gruby karton wydaje mi się, że laminowany ( jeśli nie to warto mnie sprostować) nie mniej dodatkowa błyszcząca warstwa na puzzlach podnosi ich żywotność co jeszcze bardziej uatrakcyjnia produkt. Bardzo często wracamy do tej gry właśnie w dużej mierze ze względu na ciekawą grafikę i cel zabawy. Dla bardziej zaawansowanych dzieci można tę grę śmiało wykorzystać jako memory – zacząć od kilku par. Mało kiedy sugeruję w co się bawimy – dobrze wyeksponowane gry, puzzle jak również książeczki to połowa sukcesu, aby dziecko właśnie sięgało po taką formę zabawy, a nie bajkę w TV. Choć i taka forma rozrywki (z umiarem) również jest wartościowa. O czym pisałam w artykule o naszych ulubionych bajkach 🙂

Szczegóły:
Pełna Nazwa: Znajdź mnie przód i tył.
Seria: słonik balonik
Ilość elementów: 24 kartoniki z barwną grafiką
Producent: F.H.U Multigra
Materiał: papier/karton
Dla kogo? dla dziewczynki i chłopca
Wiek: 2+

gra dla dzieci znajdź mnie
słonik balonik gry
Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz