Hotel Aqua w Sopocie wybraliśmy przede wszystkim dlatego, że znajduje się bardzo blisko Porsche Centrum i to właśnie tam 17 lipca mieliśmy przyjemność testować 8 samochodów Porsche w Road Tour 2020. Okolice Hotelu Aqua Sopot bardzo sprzyjają rekreacji. Hotel położony przy głównym trakcie komunikacyjnym Trójmiasta i niespełna 250 metrów od plaży. Warto wybrać się przede wszystkim leśną trasą, aby w akompaniamencie ptaków i drzew dotrzeć do piaszczystej plaży i morza.

Hotel dysponuje kilkoma miejscami parkingowymi przed obiektem i większą ilością w garażu podziemnym. My skorzystaliśmy z parkingu na zewnątrz. Ogromną wizytówką hotelu jest przemiła i bardzo kompetentna obsługa na recepcji jak również w restauracji. Pokój hotelowy zadbany, czysty włącznie z wykładziną. Łóżko bardzo wygodne. Telewizor ze spora ilością programów, ale dla nas nie miało to większego znaczenia. Nie mniej do snu ukołysał nas kultowy film O północy w Paryżu. Wi-Fi, telefon oraz czajnik elektryczny z filiżankami są wyposażeniu pokoju. Do zalet hotelu warto dodać to co również pisano na bookingu – przepyszne śniadania w formie bufetu.

Bogata różnorodność potraw i dodatków: na słodko na słono mniej czy bardziej wytrawnie. Można podchodzić do woli i prosić o kolejny smakołyk. Wszystko świeże i bardzo smaczne.

Nie mam zdjęcia z restauracji, bo kiedy zeszliśmy na śniadanie było już kilkoro gości hotelowych więc nie chciałam naruszać prywatności. Ale widok obsługi w przyłbicach i wyznaczona granica, której nie można przekraczać przed suto nastawionym stołem działa mocno na wyobraźnie i przypomina o panującej pandemii Covid19.

Pewnie się zastanawiacie jak wszystko takie wspaniałe to gdzie są wady? Oczywiście w łazience choć na pierwszy rzut oka czysta i estetyczna. Dozowniki z mydłem i szamponem napełnione. To ogromnym minusem jest bardzo malutka kabina prysznicowa, bardzoooo choć to można w pewnym stopniu wybaczyć. Niestety, ale wykwity na fudze w hotelu tej klasy nie powinny mieć miejsca. I choć w ostatecznym rozrachunku hotel prezentuje się bardzo dobrze, obsługa jest znakomita i otaczająca przyroda sprawia, że chce się tam wracać to o ile na jedną noc owszem, tak na dłużej nie wyobrażam sobie funkcjonowania w łazience z tak malutką kabiną prysznicową.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz