Miasta na C

Miasta na literę C.

Częstochowa – Położona w województwie śląskim nad rzeką Warta. Liczba mieszkańców szacuje się w okolicy 221 tys. W Częstochowie znajduje się Bazylika Jasnogórska z klasztorem na Jasnej Górze.

Ciechocinek – Miasto położone województwie kujawsko-pomorskim. Prawa miejskie posiada od 1916 roku! Liczba ludności szacuje się na około 10 618 tys. Kod pocztowy 87-720

Chojnice – Miasto położone w województwie pomorskim z liczbą mieszkańców 40 000. Powierzchnia miasta szacuje się na 21 km2.

Czchów – Niewielkie miasto o powierzchni 14.08 km2 położone w województwie małopolskim. Liczba ludności ponad 2000 mieszkańców. Jak na niewielkie miasteczko oferuje wiele ciekawych zabytków do odwiedzenia: zamek (baszta), szlak militarno – historyczny, rynek, kościół, jezioro czchowskie.

Człopa – Miasto położone w zachodniopomorskim na powierzchni blisko 7,4 km2

Chrzanów – Miasto usytuowane w województwie małopolskim na powierzchni blisko 39 km 2. Liczba ludności to ponad 37 tys. Leży nad rzeką Chechło.

Czarna Woda – Miasto położne w województwie pomorskim nad rzeką Wdą. Liczba ludności blisko 2900 tys.

Chorzele – Miasto w województwie mazowieckim o powierzchni 17 km2.

Caen – Miasto położone w północnej Francji, stolica Normandii. Powierzchnia miasta to 26 km2. Zabytki: muzea, kościoły, zamek.

Calais – Francuskie miasto z liczbą ludności 76 000. Powierzchnia miasta opiewa na 34 km2. Atrakcje: plaże, muzea, kościoły, rzeźby.

Crotone – Włoskie miasto w regionie Kalabria położne nad morzem Jońskim. Liczba ludności ponad 61 000.

Cuba – Miasto położone w Portugalii. Liczba ludności ponad 3000.

Miasta na Ć

Ćmielów – miasto w województwie świętokrzyskim z liczbą mieszkańców ponad 3000. W Ćmielowie nadal prężnie funkcjonuje fabryka produkująca porcelanę. Ponadto warto odwiedzić żywe muzeum porcelany i podejrzeć proces jej powstawania.