Puzzle edukacyjne mapa świata dla 5-latków to świetny sposób na wprowadzenie dziecka w wieku przedszkolnym do nauki o geografii i różnych krajach. Puzzle pomagają dzieciom zrozumieć, że świat jest pełen różnorodności kulturowej i geograficznej. Ponadto pozwalają dziecku poznać różne kraje, kontynenty i oceany, a jednocześnie rozwijają umiejętności motoryczne, poznawcze i myślenie przestrzenne.

Puzzle edukacyjne mapa świata Trefl.

  • 104 średniej wielkości elementy.
  • Grafika w pięknej tonacji kolorystycznej. Mapa jest odpowiednio dostosowana do wieku dziecka – dla pięciolatków! Przedstawia charakterystyczną faunę, florę, morza, oceany oraz architekturę dla danego kontynentu wraz z podpisami. Więc pytanie małego odkrywcy, a co to za budynek, zwierzę czy kolej zostanie zaspokojone. A mimo to jest przejrzysta, z dużymi i czytelnymi nazwami kontynentów oraz wyraźnymi konturami geograficznymi.
  • Jakość wykonania na bardzo dobrym poziomie. Dobrze dopasowane elementy puzzli umożliwiają swobodne ich łączenie, co sprawia, że dziecko nie traci cierpliwości i może w pełni skupić się na układaniu. Puzzle są odporne na zginanie, dzięki czemu można je łatwo przenosić i przechowywać bez obawy o ich uszkodzenie.
  • Kolejną zaletą tych puzzli jest specjalna powłoka, która eliminuje refleksy świetlne. Puzzle z taką powłoką są przede wszystkim przyjemniejsze w układaniu i dziecko wyraźniej widzi obrazek i szczegóły puzzli.
  • Puzzle edukacyjne mapa świata dedykowane są dla 5-latków i starszych dzieci, w przypadku tych puzzli wiek jest odpowiednio dobrany do zaawansowanych ilustracji. Młodsze dzieci ilością elementów, a także szczegółową grafiką mogą się szybko zmęczyć i zniechęcić do dalszego układania.

Puzzle edukacje mapa świata moja opinia

Puzzle edukacyjne Trefla mapa świata czy warto kupić? Jeśli lubisz edukacyjne zabawki dla 5 latka, to te puzzle z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Produkt cechuje się wysoką jakością wykonania oraz precyzją nadruku, co wpływa na łatwość układania poszczególnych elementów.

3 puzzle delikatnie odchodzą, ale nie jest to uciążliwe.

Ponadto puzzle mapa świata mogą być wspaniałym narzędziem edukacyjnym dla 5-latka. Można je wykorzystać jako interaktywną zabawkę, np. poprzez umieszczenie na niej różnych symboli i kolorowych etykiet, które zachęcą dziecko do odkrywania świata. Puzzle te śmiało można zaliczyć jako mądre zabawki dla 5 latka. Choć same w sobie nie posiadają elementów klasycznej zabawki w pełnym tego słowa znaczeniu. Ale, przecież puzzle stwarzają dla dzieci i opiekunów świetne warunki do wspólnej dobrej zabawy i w moich kategoriach puzzle zawsze będę zaliczać jako mądrą zabawę.

W naszym przypadku puzzle są dodatkowym elementem zabawy z kinder niespodzianką (absolutnie nie zachęcam do zakupu jajek). W naszym przypadku był to okazjonalny zakup raz w miesiącu. A seria Natoons to zbiór różnych gatunków zwierząt z całego świata. My mamy kilka zwierząt i w poście o prezentach dla dzieci w przedszkolu wspominałam, że mam na nie pomysł. I dokładnie te puzzle są jednym z tych pomysłów, ale nie docelowym.

Na mapie świata jest mnóstwo ilustracji zwierząt, ale mnie najbardziej interesowały te, których mamy figurki. Okazało się, że jest: niedźwiedź polarny, wieloryb, wilk, pingwin, koala. Pierwszą zabawą jaką zaproponowałam było odszukanie ich na mapie i położenie figurki zwierzaka. Zaś pozostałe jak aligator, flaming, dudek, kraska (ptaki) oraz makak wymyśliłam, że w inny sposób można odnaleźć ich dom na mapie. Opisałam dość zrozumiale gdzie mieszkają i celem zabawy było odszukanie kontynentu, a później charakterystyczny obiekt, postać lub zwierzę i postawić zwierzątko.

Od lewej. Flaming Karmazynowy, Wieloryb, Makak, Aligator, Niedźwiedź polarny, Dudek (ptak), Wilk, Pingwin, Kraska Orientalna (ptak) oraz Koala.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz