Rozpoczynając tę recenzję, pragnę podzielić się z Wami moim entuzjazmem i fascynacją światem kreatywności, który otwierają przed nami klocki LEGO Classic. Dotychczas nasza kolekcja klocków lego bazowała na seriach Friends oraz Disney. Dla mnie eksploracja różnorodnych możliwości, jakie oferują te zestawy, staje się nie tylko okazją do wspólnej zabawy z dziećmi, ale także doskonałym narzędziem wspierającym rozwój ich umiejętności manualnych i kreatywnego myślenia. Seria Classic to wspaniała podróż do krainy wyobraźni, gdzie każde dziecko może stać się małym architektem.

Zalety Klocków LEGO Classic klocki i funkcje 11019

  1. Różnorodność kształtów i kolorów: Bogactwo kształtów i kolorów klocków Classic umożliwia dzieciom eksperymentowanie i budowanie różnorodnych konstrukcji. To nie tylko zabawa, ale także sposób na rozwijanie umiejętności rozpoznawania i dopasowywania kształtów.
  2. Edukacyjna wartość: Zestaw Classic klocki i funkcje (11019), zawierają 500 kolorowych klocków LEGO i 2 instrukcje, które otwierają drzwi do konstrukcyjnej przygody. Ten unikalny zestaw umożliwia zbudowanie siedmiu fascynujących modeli, z których każdy wyposażony jest w elementy napędzane przez koła zębate. Od jabłka z robaczkiem, papugi siedzącej na drzewie, tańczącej baletnicy, wirujący helikopter z obrotowymi wirnikami, pianino oraz wiatrak — dzieci odkryją radość tworzenia ruchomych konstrukcji. Każdy model jest nie tylko ciekawy i efektowny wizualnie, ale również funkcjonalny.
  3. Uniwersalność i kompatybilność: zestawy LEGO Classic są kompatybilne z innymi zestawami LEGO, co sprawia, że ​​stanowią doskonałe uzupełnienie każdej kolekcji. Uniwersalność klocków pozwala na niekończące się możliwości łączenia i rozbudowywania projektów. I to nas bardzo cieszy, że są kompatybilne z innymi seriami ponieważ mamy blisko 20 zestawów z serii Friends i Disney i zatęskniłyśmy za swobodnym budowaniem własnych konstrukcji.
  4. Rozwój umiejętności społecznych: Zwracam również ciekawą uwagę, na to że wspólne budowanie i dzielenie się pomysłami z innymi dziećmi sprzyja rozwijaniu umiejętności społecznych, współpracy i komunikacji. Dlatego nie dziwi też fakt, że jednymi z ważniejszych zabawek w przedszkolu bywają właśnie różnego typu klocki.
  5. Idealne na prezent: Klocki Lego są ponadczasowe i niezwykle trwałe. Są najlepszym wyborem na prezent urodzinowy, dzień dziecka czy świąteczny pod choinkę. W naszym przypadku w paczce mikołajkowej znalazły się właśnie między innymi klocki classic, a także książeczki do nauki czytania, wyliczanki i łamigłówki do rozwiązania (Główkuję z ołówkiem)

Lego Classic klocki kreatywne 11019 moja opinia

  • klocki zapakowane w duże tekturowe pudełko
  • 500 elementów
  • 5 ponumerowanych woreczków do budowania konstrukcji krok po kroku z załączonych instrukcji
  • 1 nienumerowany większy worek zawierający klocki do samodzielnego budowania
  • Kupiłam zestaw za 125 złotych w księgarni internetowej. Czytajcie czasem gazetki dyskontów bowiem klocki lego classic biedronka można zakupić.

Podsumowując, zestaw klocków LEGO Classic 11019 to wyjątkowe doświadczenie dla młodych konstruktorów. Zawiera klocki doskonałej jakości, co sprawia, że każde zbudowane dzieło jest nie tylko estetyczne, ale także trwałe. Precyzyjne ilustrowane instrukcje sprawiają, że nawet najmłodsi konstruktorzy mogą z przyjemnością oddać się samodzielnemu tworzeniu. Warto podkreślić, że zestaw nie tylko dostarcza gotowych projektów, ale także inspiruje do własnych kreacji, dzięki dodatkowym klockom.

To, co naprawdę mnie zachwyciło w tych klockach, to możliwość używania kół zębatych do wprowadzania konstrukcji i ich elementów w ruch. Zestaw 11019 doskonale udowadnia, że zabawa może współistnieć z procesem nauki. Dzieci nie tylko bawią się, ale także rozwijają umiejętności myślenia przyczynowo-skutkowego, jednocześnie stymulując wyobraźnię przestrzenną.

Jestem zachwycona możliwościami, jakie oferuje ten zestaw, zwłaszcza w kontekście budowania ruchomych konstrukcji i śmiało zaliczam je do kategorii mądre zabawki dla 5 latka. Warto zauważyć, że choć inne zestawy LEGO Classic są równie wartościowe, to 11019 wyróżnia się możliwościami wprowadzenia elementu ruchu do stworzonych modeli. Nie oznacza to jednak, że inne warianty są gorsze – wręcz przeciwnie. Już teraz z niecierpliwością planuję kolejny zakup, być może tym razem postawię na LEGO Classic klocki transparentne unikalne przeźroczyste, choć równie kuszące są dla mnie klocki lego pastelowe. Prawdopodobnie ostateczny wybór pomoże mi rzut monetą 🙂

Międzynarodowy Dzień Klocków Lego w przedszkolu i żłobku

Zbliża się wyjątkowa data dla wszystkich miłośników klocków LEGO! Już 28 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Klocków LEGO w przedszkolu. To doskonała okazja do wspólnej zabawy, kreatywnego budowania i rozwijania wyobraźni najmłodszych. Warto zanurzyć się w temat i przeczytać artykuł na moim blogu, poświęcony właśnie tej wyjątkowej okazji – Dzień Klocków Lego. Odkryj, jak klocki LEGO inspirują nasze dzieci do twórczego myślenia i uczą je cennych umiejętności życiowych. Z pewnością każdy entuzjasta klocków LEGO znajdzie coś ciekawego w tym wyjątkowym artykule!

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz