Monopoly to klasyka w świecie gier planszowych, która bawiła już wiele pokoleń. Obecnie dostępna jest wersja Monopoly Junior, skierowana głównie do najmłodszych, oparta na klasycznych zasadach gry z nieznacznymi modyfikacjami. Mając w domu fankę Gabi Koci Domek, widząc grę w sklepie, nie mogła przejść obojętnie. Warto jednak zaznaczyć, że Monopoly Junior obejmuje również edycje z Psi Patrolem oraz wiele innych uroczych, bajkowych bohaterów i zwierząt.

Recenzując tę grę, śmiało mogę stwierdzić, że Monopoly Junior to idealna gra dla rodzin z dziećmi w wieku 5 lat i starszymi, które pragną spędzić wspólnie czas przy stole..

Monopoly Junior gra rodzinna Gabi Koci Domek zasady gry

  • Zasady gry są proste i łatwe do zrozumienia nawet dla dzieci w wieku przedszkolnym. Gracze poruszają się po planszy, kupując poszczególne pola i zbierając banknoty Monopoly. A gdy staniesz na polu innego gracza musisz mu zapłacić. Istotnym elementem są również karty Szansy (Kicikarty niespodzianki), które dodają element losowości i niespodzianki do rozgrywki. Wszystkie te elementy sprawiają, że każda kolejka jest pełna emocji i nieprzewidywalna.
  • Jednym z największych atutów tej gry jest także jej krótki czas trwania. W przeciwieństwie do klasycznej wersji Monopoly, która potrafi się przeciągać na wiele godzin, Monopoly Junior Gabi Koci Domek oferuje szybką i dynamiczną rozgrywkę, idealną na krótsze sesje zabawowe. Gra kończy się kiedy pierwszy gracz bankrutuje. Jest to szczególnie istotne dla młodszych graczy, którzy szybko tracą zainteresowanie długotrwałymi grami.

Gra jest również doskonałą okazją do nauki podstawowych pojęć związanych z ekonomią i finansami. Dzieci wieku 5 lat i 6 lat nie tylko uczą się liczyć pieniądze i podejmować decyzje inwestycyjne, ale także rozwijają umiejętności negocjacyjne i spostrzegawczość.

Monopoly Junior Koci Domek Gabi jakość wykonania

Plansza zachwyca kolorami, grafiką z bohaterami Koci Domek i przyciąga wzrok, co z pewnością stymuluje dzieci do dalszej zabawy. Karty Szansy, zwane Kicikartami Niespodziankami, wprowadzają element losowości do rozgrywki, co może być zarówno frustrujące, jak i ekscytujące dla młodych graczy, jednak z pewnością dodaje grze dodatkowego uroku i bez nich gra niebyła by tak fajna. Natomiast 70 Kicibanknotów wydaje się być najmniej atrakcyjnym elementem gry ze względu na ich matowy i szarawy kolor.

Dodatkowo, liczyłam na plastikowe pionki bohaterów w cenie gry przekraczającej 100 złotych, tym bardziej, że ich liczba ogranicza się tylko do 4. Mimo że tekturowe pionki są wystarczające, to jednak inne edycje Monopoly Junior oferują figurki zwierzątek.

Monopoly Gabi Koci domek zawartość

Gra rodzinna planszowa Koci Domek jest przeznaczona dla 2 do 4 graczy.

  • plansza,
  • kostka,
  • 70 czarnobiałych banknotów MONOPOLY Junior,
  • 4 specjalne tekturowe pionki na podstawkach Koci Domek Gabi,
  • 24 karty Szansy, zwane Kicikartami Niespodziankami,
  • 36 znaczników,
  • instrukcja gry Monopoly Junior jest czytelna i bardzo ładnie opracowana graficznie

Monopoly Junior Koci Domek Gabi moja opinia

Uważam, że gra Monopoly Junior Koci Domek Gabi od Hasbro, pomimo zauważalnych przeze mnie niedociągnięć, takich jak jakość pionków oraz banknotów, jest świetną grą rodzinną szczególnie dla fanów Kotków z Gabi Koci Domek, którzy pragną spędzić razem czas w sposób zarówno zabawny ze swoimi ulubionymi bohaterami Syrenkotką, Gabi, Pandusiem i Łakotkiem, jak i edukacyjny – jest to gra ekonimiczna. Gra planszowa dla dzieci rozwija umiejętności liczenia i strategii w przyjaznej i angażującej formie.

Jeśli poszukujesz sposobu na wspólne, pełne pozytywnych emocji z nutką rywalizacji wieczory przy planszy z dzieckiem to warto zobaczyć ofertę gier Monopoly Junior w sklepach internetowych. Niestety, jak to często bywa, gry planszowe w sklepach stacjonarnych mogą być droższe, tak jak w przypadku mojego zakupu, za który zapłaciłam 113 złotych, a w sieci możesz kupić już z kosztami wysyłki poniżesz 100 zł. Natomiast jeśli poszukujesz gry kooperacyjnej to koniecznie zobacz recenzję gry Lisek Urwisek.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz