Bardzo lubię aranżować zabawy w nurcie Montessori dlatego też, bardzo chętnie sięgam w sklepie po takie zabawki. Kiedy dostrzegłam puzzle dotykowe nie mogłam przejść obojętnie. Mimo, że już mamy puzzle alfabet, ale te od Lisciani są dopełnieniem tych pierwszych. Pozwalają na zabawę znacznie lepiej wspomagającą naukę literek oraz rozwój mowy.

Lisciani to gwarancja świetnej zabawy

To nasze drugie puzzle Lisciani i podobnie jak w przypadku pierwszych świnka peppa w szkole są również znakomitej jakości. Sztywny stosunkowo gruby karton z doskonale dociętymi elementami. Grafika barwna błyskawicznie zwracająca uwagę dziecka. Wymiary całkowite puzzli to 35 x 50 cm. Puzzle składają się z 24 liter oraz 6 plansz do uzupełniania. Dotykowy alfabet to przyjemna edukacyjna gra dla dzieci od 3 do 6 lat. Wyjątkowa forma zabawy dla jednej i więcej osób. Puzzle wyprodukowane zostały we Włoszech co jest kolejnym pozytywnym argumentem, aby po nie sięgnąć. Osoby o wrażliwym nosie szczególnie na tekturowe zabawki napiszę, będą tymi puzzlami zachwycone. Są praktycznie bezwonne, a jak przyłożymy do nosa wyczujemy przyjemny delikatny zapach papieru.

Dla zainteresowanych kilka słów o filozofii Montessori umieszczone na opakowaniu puzzli.
Sprawdź szczegółowe informacje o puzzlach Lisciani. W pudełku znajduję się alfabet z wyciętymi literkami, dotykowe pudełko oraz instrukcja obsługi puzzli.

Edukacyjne puzzle alfabet – cel zabawy?

Celem jest ułożenie puzzli poprzez dopasowanie literek w prawidłowe miejsce. Ponadto oswojenie młodszych dzieci z literkami. Starszaki zaś mają doskonałą możliwość na ich utrwalenie. Zabawa jest bardzo prosta należy wyjąć wszystkie elementy z pudełka, następnie złożyć dotykowe pudełko do którego wkładamy literki i zaczynamy naukę poprzez zabawę. Dziecko wkładając rączkę do pudełka ma za zadanie wyszukać poprzez dotyk konkretną literę i umieścić ją w odpowiednim miejscu. Młodsze dzieci nie znające jeszcze alfabetu losowo wyciągają literkę. Po wyjęciu literki głośno wypowiadamy jej nazwę i przypisane na planszy słowo – to ułatwi odszukanie odpowiedniego otworu. Dla urozmaicenia zabawy polecam wspólnie szukać w swoim najbliższym otoczeniu przedmiotów zaczynających się na wylosowaną literę, a na końcu niech maluch umieści ją we właściwy otwór.

Puzzle alfabet pociąg i dopasowane literom obrazki ułatwiają dziecku w nauce czytania alfabetu. A jak widzimy mamy tutaj szereg zwierząt, owoców, ciekawych postaci oraz towarzyszy z kosmosu ;o)
Literki świetnie są spasowane z otworami w przypadku H i N dziecko musi prawidłowo odwrócić literkę.
alfabet puzzle dla dzieci
Jeśli szukacie duże puzzle alfabet z dziurką to one mogę spełnić wasze oczekiwania.
Grafika jest przejrzysta w optymalnych barwach. Puzzle intrygują od pierwszych chwil. Ponadto ciekawa koncepcja na pociąg alfabet sprawdza się w tym przypadku idealnie. Wesoła lokomotywa z mnóstwem wagoników z wyjątkowymi pasażerami. Te puzzle na żywo są jeszcze ładniejsze.

W naszym przypadku zabawa z alfabetem jest spontaniczna. Poznajemy literki poprzez losowanie ich kolejno i następnie rozglądając się wokół siebie Zosia ma zadanie wskazać przedmioty na daną literkę. Dodatkowo zadajemy zagadki, które naprowadzają na odgadniecie rzeczy, zjawisk atmosferycznych lub emocji.

Pudełko ma tak ciekawą konstrukcję, że można go zaaranżować do odgadywania przedmiotów codziennego użytku włożyć, grzebień, spinki do włosów, wsuwki, kredki, mazaki i wiele więcej. Dziecko ma za zadanie wyszukać wskazany przez nas przedmiot. W bardzo przystępnym sposób Twoje dziecko będzie umiało rozpoznawać przedmioty rękoma

Dotykowe pudełko – zalety zabawy

  • ćwiczy pamięć dotykową – wspiera zmysł dotyku
  • rozwija kreatywność oraz wyobraźnie
  • działa stymulująco na małą motorykę
  • wprowadza w tajniki prawidłowego pisania
  • wspiera mowę, słownictwo, budowanie zdań, czytanie
  • myślenie przyczynowo skutkowe również jest trakcie takiej zabawy kształtowane
  • umiejętność odgadywania zagadek słownych

Z pewnością można doszukać się znacznie więcej atutów takiej zabawy. Chociażby wzmacnianie więzi ze swoim dzieckiem poprzez wspólną zabawę jest właściwie jedną z cenniejszych zalet.

Nazwa: Dotykowy alfabet
Producent: Lisciani

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz