Carboneras to kameralne miasteczko w prowincji Almeria zamieszkałe przez blisko 7300 osób. Komfortowe położenie miasta sprawia, że jest znakomitą bazą umożliwiającą eksplorację wybrzeża Costa Almeria. Carboneras to wyjątkowej urody ośrodek turystyczny oferujący nie tylko olśniewające plaże, wyśmienitą kuchnię, ale również mnóstwo ciekawej architektury z domieszką niezwykłej historii. Dodatkowym atutem miasta jest unikatowe położenie u początku Narodowego Parku Cabo de Gata. Blisko 72 akry pozwala dosięgnąć naturę zmysłem dotyku, wzroku oraz słuchu. Absolutna rozkosz dla pasjonatów przyrody, dzikich plaż, ptactwa, majestatycznych klifów oraz skał wulkanicznych.

Nazwa miasta nie jest przypadkowa. W sąsiadujących górach w dawnych latach wydobywano węgiel jednakże dość szybko tego zaniechano. Mając na uwadze dostęp do morza i wyjątkowo dobre warunki ukształtowania terenu mieszkańcy skupili się na rybołówstwie oraz rolnictwie. Utrzymując ten trend po dziś dzień z ogromnym sukcesem.

Dodatkowym atutem miasta jest klimat – praktycznie wszystkie dni w ciągu roku są ciepłe i słoneczne. Latem temperatura nie przekracza 30 stopni zaś zimą nie spada poniżej 10. Czyż to nie są idealne warunki na urlop bez względu na porę roku jaką sobie wybierzemy? :o)

Nie przedłużając wiele zapraszam Was do króciutkiej wycieczki po Carboneras. Zwiedzanie zaczniemy od Zamku – Castillo de San Andres wzniesionego w XVI wieku, a odrestaurowanego XX w. Zamek wybudowany w celu obronnym wybrzeża jak wiele innych fortec w tym regionie. Aktualnie w zameczku znajduję się muzeum oraz odbywają się ważne dla miasta i regionu wydarzenia nie tylko kulturalne.

Po lewej stronie widać fragment budynku Teatru miejskiego.

Nieopodal zamku Castillo de San Andres znajduje się niezwykle komfortowo zaaranżowany park Andaluzyjski. Zjawiskowe palmy jak również kaktusy nadają niezwykłego charakteru i magii. W okresie letnim aktywnie działa letni amfiteatr. Ponadto znajduje się również tutaj Teatr Miejski Casa de la Música. Delektując się spacerem po parku możemy wygodnie dojść do sąsiadującej z nim plaży. Miejsce jest również stworzone z myślą o najmłodszych na których czeka ciekawy plac zabaw.

Imponujących rozmiarów kaktusy przy fontannie.

Plaża i lazurowa woda raj dla każdego

Kolejnym miejscem do którego się udamy będzie upragniona dla każdego piaszczysta plaża oraz lazurowa woda. Region oferuje nie tylko leniwe wylegiwanie się na plaży, ale sporo innych atrakcji windsurfing, żeglowanie czy nurkowanie na wyspie San Andres, a dokładniej krater na tej wyspie.

Większość plaż ma charakter miejski ze względu na położenie, ale są też plaże ze statusem półmiejskie. A jedna z najpopularniejszych plaż jest Playa de los Muertos.

Wyspa San Andres widziana w oddali
Niezwykle piękna krystaliczna woda
Niezwykle przyjemnie jeść w takich okolicznościach przyrody i szumu fal

Wyjeżdżając z Carboneras w kierunku Agua Amarga warto odwiedzić ulokowany na poboczu śnieżnobiały dom wybudowany 1964 roku przez belgijskiego architekta Andre Bloc. Artysta wybudował go z myślą o swojej emeryturze niestety umarł przedwcześnie. Wyjątkowość tego budynku (La Casa del Laberinto) jest nie podważalna – każde pomieszczenie w nim jest okrągłe. Ponadto znajduje się tuż na przeciw plaży Marinicas. Aktualnie nie jest zamieszkany przez nikogo nie mniej jest jedną z nielicznych ikon miasta.

Mirador De La Granatilla

Carboneras oferuje wiele i jeszcze więcej. Wyjedzie z miasta spełnieni widokami, odpoczynkiem i pyszną kuchnią. Na koniec mam jeszcze wyjątkową panoramę okolicy. Aby dotrzeć do poniższego punktu widokowego, a dokładniej do darmowego parkingu z którego rozpościera się ten malowniczy widok na okolicę. Musicie kierować się do północnego wejścia na teren parku Cabo de Gata Nijar. Parking jest wyasfaltowany i ma wygodną lokalizację na kilkuminutowy pobyt. Stojąc tam rozkoszujcie się widokiem na Sierra de Cabrera, teren gminy Níjar jak również Almerię.

Odwiedź Agua Amarga

Wyżej wspomniałam już o Agua Amarga i ponownie o niej napiszę bo to urokliwe miasteczko otoczone wzgórzami posiada podobnie jak Carboneras piękne plaże i architekturę. I co najważniejsze sąsiaduje z Carboneras więc nie trzeba daleko jechać, aby podziwiać piękne plaże i dojechać do Mesa Roldan. Gdzie znajduje się wieża strażnicza oraz latarnia morska z której rozpościera się wspaniały widok na miasto, plaże i zatoczki.

Aby lepiej zobrazować sobie odległość między miasteczkami posłużę się mapą.

Przechadzając się uliczkami Agua Amarga może zakochać się w zieleni i kwiatach, którymi obficie udekorowane są tarasy oraz balkony domów.

I na koniec kilka ujęć na plaże, które bez wątpienia zachwycą każdego. Zwróćcie również uwagę jak pięknie prezentuje się panorama Agua Amarga z okolicznego wzgórza.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz