Długa podróż z małym dzieckiem samochodem, pociągiem lub samolotem może napawać wielu rodziców niepokojem. Obawy nie wynikają ze słabego dostępu do restauracji czy toalet, ale z braku ciekawych atrakcji, które skupiłyby uwagę małego podróżnika i nie powodowałyby narastania frustracji. Planując dłuższy wyjazd, warto zaopatrzyć się w ciekawe gadżety, które rozładują nudę. Zabawki na podróż dla dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne, poręczne oraz praktyczne. O to kilka moich propozycji.

Bardzo lubimy Alilo, dlatego jest on naszym niezastąpionym i sprawdzonym towarzyszem dłuższych i krótszych podróży samochodem. Słuchanie ulubionych piosenek i bajek potrafi nie tylko uspokoić małego podróżnika, ale często też utulić go do błogiego snu. Króliczek Alilo nie jest tani i w środkach transportu publicznego może zakłócać przestrzeń słuchową innych podróżnych, ale do samochodu jest doskonałą zabawką. Po zmroku świecące uszy będą delikatnie oświetlać otoczenie dziecka.

Zabawki na podróż samolotem

Po raz kolejny książeczki z naklejkami Olesiejuk gwarantują Twojemu dziecku porządną dawkę rozrywki. Historyjki z naklejkami to kilkanaście kolorowych książeczek o różnej tematyce. Historyjki wzbogacone naklejkami są świetną zabawą dla małych dzieci i mogą zaspokoić ich rosnącą nudę. Tego tupu książeczki są jedną z naszych ulubionych i bezpiecznych rozrywek podczas podróży samochodem. Kreatywne podstrony i kolorowe obrazki rozwijają wyobraźnię, mowę i koncentrację dziecka przez bardzo długi czas. Samo odklejenie naklejek, a następnie znalezienie odpowiedniego miejsca do ich przyklejenia angażuje dziecko, a rodzic może odetchnąć z ulgą, zyskując spokój dziecka. Rozwiązywanie rebusów i interpretowanie ilustracji włącza do zabawy także współpodróżnych. Te lekkie książeczki w miękkiej oprawie doskonale sprawdzą się podczas podróży samochodem.

Bazgraki to wspaniała propozycja dla dzieci kreatywnych i tych, które interesują się rebusami. Kolorowe ilustracje i różnorodna tematyka książeczek przyciągają uwagę najmłodszych. Fabuła zadań ćwiczy spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną, kreatywność małych dzieci oraz wspomaga naukę pisania .Warto zwrócić uwagę, ale tego tupu książeczki to nie tylko miło spędzony czas, podróż pociągiem czy samolotem znacznie szybciej upływa.

Warto zwrócić uwagę, że praktycznie zapomniano o kredkach i zeszytach, a przecież jest to zestaw, który najłatwiej kupić w każdym sklepie lub kiosku na lotnisku. Przydadzą się w krytycznej sytuacji w trakcie lotu samolotem, gdy zapomnisz spakować w bagaż podręczny kolorowanki lub książeczki interaktywne. To właśnie kredki i zeszyt sprawią, że Twój mały podróżnik zainteresuje się malowaniem własnego arcydzieła, a jeśli będzie miał dobry humor, zaprosi Cię do wspólnego tworzenia. Jestem wielką zwolenniczką pielęgnowania wyobraźni i nieokiełznanej kreatywności każdego dziecka, dlatego dodaję ten duet do obowiązkowego zestawu podróżnego.

W podróży samochodem najlepiej sprawdzą się mini kredki ołówkowe (1/2 długości standardowej kredki) będą dużo bardziej bezpieczne dla dzieci.

Układanki magnetyczne – chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Wybierz puzzle magnetyczne z motywem, który najbardziej podoba się Twojemu dziecku. Bogata tematyka puzzli to m.in. moda, kosmos, farma, ulica, zawody, dżungla, łamigłówki matematyczne i wiele innych. Układanki magnetyczne to idealne zabawki na podróż dla dwulatka, ale 3-latka i 4 latka. Kreatywność, sprawność manualna, wyobraźnia i zasób słownictwa to kolejne atuty zabawy takimi grami. Układanki szczególnie polecane na podróż samolotem.

Jak widać, nie trzeba mieć nadmiaru elektroniki, aby miło spędzić podróż, choć nie da się ukryć, że może ona być ratunkiem, gdy inne zabawki nagle stracą swoją moc zainteresowania. I wiem, że w dzisiejszych czasach każdy ma spakowany tablet (my również) na długą podróż samochodem. Chciałabym jednak zwrócić uwagę, że warto skrócić ekspozycję dziecka przed ekranem, podsuwając mu właśnie przeróżne wyklejanki.

Zabawki na podróż dla rocznego dziecka

Na liście właściwie brakuje propozycji dla rocznego dziecka. Jest wiele zabawek dedykowanych, ale ze względu na bezpieczeństwo takiego malucha nie jest to takie oczywiste. Należy zachować szczególną ostrożność, oferując zabawki podczas podróży samochodem. Dynamika jazdy, na którą czasami nie mamy wpływu, może przyczynić się do realnych zagrożeń dla zdrowia dzieci korzystających z nieodpowiednich zabawek. Jedynie co mogę z czystym sumieniem polecić to ukochana maskotka oraz sensoryczna miękka książeczka. Zaś jeśli chodzi o podróż pociągiem lub samolotem to książeczki interaktywne jak również naklejanki będą idealnym wyborem.

Książeczka sensoryczna to bezpieczna i aktywizująca zabawa dla rocznego dziecka, szczególnie podczas podróży samochodem. Każda strona przedstawia inne zwierzątko z dżungli dodatkowo są podpisane w języku polskich oraz angielskim. Zróżnicowane faktury tkanin z których uszyta jest książeczka wpiera zmył dotyku. Dodatkowym atutem jest szeleszcząca okładka z bezpiecznym lustereczkiem.
Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz