Odkrywaj, śledź, współpracuj! Nie ma chyba lepszego sposobu na spędzenie wieczoru z dziećmi przy ulubionej grze, która nie tylko dostarcza rozrywki, ale również kształtuje wartości, na których nam zależy. Gracze nie rywalizują ze sobą, a wręcz przeciwnie, wspólnie pracują jako zgrany zespół detektywów, starając się rozwikłać który lisek ukradł świeżo upieczone ciasto przez gosposię.

Lisek Urwisek współpraca zamiast rywalizacji

Podczas rozgrywki dzieci nie tylko bawią się doskonale, ale również rozwijają ważne umiejętności. Proces podejmowania decyzji staje się dla nich naturalnym treningiem, a następstwa ich wyborów uczą odpowiedzialności. Jednym z najważniejszych aspektów gry jest fakt, że jest to gra kooperacyjna, a nie rywalizacyjna. Gracze nie konkurują ze sobą, ale współpracują, aby zbierać wskazówki i odkryć który lisek jest urwiskiem/łakomczuszkiem, który zakradł się do kuchni w chatce i zabrał ciasto. To świetne podejście, które wspiera rozwijanie umiejętności współpracy i komunikacji.

Co to są gry kooperacyjne?

Gra kooperacyjna to rodzaj gry planszowej, karcianej lub zespołowej, w której uczestnicy wspólnie pracują w celu osiągnięcia wspólnego celu lub rozwiązania określonego problemu, zamiast konkurować ze sobą. W przeciwieństwie do tradycyjnych gier, gdzie uczestnicy rywalizują ze sobą, w grach kooperacyjnych wszyscy gracze łączą swoje siły, wymieniają się informacjami i podejmują wspólne decyzje, aby osiągnąć sukces lub pokonać wspólnego przeciwnika.

Gry kooperacyjne uczą dzieci współpracy, logicznego myślenia, analizy oraz zwiększają swoją zdolność do rozwiązywania problemów.

Lisek Urwisek – unikalne elementy gry

Gra Lisek Urwisek wyróżnia się dzięki kilku unikalnym elementom.

 • 3 kostki ze śladami lisa (oko i łapki), które dodają element zaskoczenia i interaktywności
 • 16 kart podejrzanych lisów (każdy lisek ma imię)
 • 16 kart liska urwiska
 • 4 pionki detektywów
 • figurka lisa
 • 12 żetonów wskazówek
 • 1 rozkładana plansza

Jednym z najbardziej fascynujących elementów gry jest specjalny dekoder. To za jego pomocą dokonujemy weryfikacji garderoby podejrzanych lisków, co dodaje grze element tajemnicy i nieoczekiwanych zwrotów akcji, które w jednej chwili zbliżają, aby następnie oddalić od rozwiązania zagadki.

Jakość i wykonanie gry są rewelacyjne. Solidne plastikowe pionki i kostki, usztywnione karty, tekturowe żetony i składana 4-częściowa plansza wykonane z niezwykłą starannością. Grafika planszy również przyciąga wzrok i dodaje klimatu całej grze, zarówno w ruchu pionków, jak i samego lisa, który wykorzystuje nasz brak szczęścia w rzucaniu kostkami i podejmowaniu strategicznych decyzji, aby zbliżyć się do swojej nory.

Lisek urwisek zasady gry

Jednym z największych atutów gry „Lisek Urwisek” są łatwe do zrozumienia zasady gry. Instrukcja gry również jest dobrze opracowana. Gra może odbywać się na trzech poziomach trudności, a sama rozgrywka nie trwa dłużej niż 20 minut. Dzieci w wieku 5 lat mogą z łatwością zacząć przygodę, która jednocześnie jest dostatecznie skomplikowana, aby utrzymać zainteresowanie starszych graczy. Gra wciąga od samego początku, a wyzwania detektywistyczne są na tyle zróżnicowane, że nigdy nie stają się nudne.

Lisek Urwisek opinie

Lisek Urwisek to bez wątpienia rodzinna gra planszowa, która łączy w sobie zabawę, edukację i współpracę. Uniwersalność, czyli możliwość gry zarówno dla najmłodszych, jak i starszych graczy, sprawia, że ta gra z pewnością stanie się nieodłącznym elementem rodzinnych wieczorów. Elementy detektywistyczne, kreatywne kostki i specjalny detektor tworzą fantastyczną grę. „Lisek Urwisek” to nietuzinkowe doświadczenie detektywistyczne, które pobudzi wyobraźnię, rozbudzi umiejętności logicznego myślenia i przyniesie mnóstwo satysfakcji każdemu uczestnikowi. Dodatkowym atutem jest jakość wykonania i cena, która jak na grę planszową może się wydawać wygórowana, ale jest to gra na lata w którą warto zainwestować. Wspólne wieczory z bliskimi są bezcenne!

 • Producent gry Lisek Urwisek – Nasza księgarnia
 • Ilość graczy 2-4
 • Wiek graczy 5-105
 • Gra zbiera liczne nagrody już od 2015 roku!

Blog jest dobrym miejscem do przeczytania recenzji gier planszowych dla dzieci.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz