Jeśli Sowa mądra głowa poleca to wiedz, że jest to warte uwagi! :o) Opowiem Ci Mamo to genialna zabawka dydaktyczna, która składa się barwnych historyjek. Alexander kolejny raz oferuje najmłodszym znakomitą porcję nauki poprzez zabawę w bardzo atrakcyjnej cenie.

Mądre zabawki dla 3 latków

Kluczem do udanej i efektywnej zabawy z dzieckiem tak naprawdę nie jest posiadanie tabunu zabawek, ale świadomość potencjału każdej posiadanej zabawki, która może nie tylko bawić, ale i uczyć. Mądre zabawki dla 3 latka nie są drogie, ale bywają też mało popularne i reklamowane w telewizji. Jeśli dotychczas nie znaliście serii gier Opowiem Ci Mamo to warto szybko to nadrobić bo to ciekawa i edukacyjna zabawka dla 3 latków oraz starszych dzieci.

Opowiem Ci Mamo zasady zabawy

Gra składa się z:

  • 20 dwustronnych bardzo sztywnych i grubych kart z przyjemną grafiką (40 obrazków)
  • 10 różnych 4 elementowych historii, które bawią i uczą
  • instrukcji, która zawiera nie tylko opis gry, ale również prawidłowe rozwiązania
  • solidnego pudełka, które nie zniszczy się szybko i zabezpieczy karty.

Zasady gry są bardzo proste. Należy we właściwej kolejności ułożyć karty z obrazkami tak, aby powstała spójna, logiczna historyjka.

Wszystkie karty mieszamy i kładziemy na dywanie lub stole. Dziecko wybiera jeden obrazek i krótko go analizuje, i przystępuje do odszukania następnego. W kolejnym ruchu następny, aż znajdzie 4 obrazki pasujące do historyjki, które trzeba ułożyć zgodnie z chronologią wydarzeń widocznych na ilustracji.

Obecność rodzica, opiekuna lub nauczyciela jest obowiązkowa, gdyż występują oni w roli obserwatora, odbiorcy dziecięcych opowieści i narratora zadając dodatkowe pytania do ilustracji. Dziecko pracuje w skupieniu, chcąc prawidłowo ułożyć historyjki. Kolorowe znaczniki w prawym górnym rogu pomagają w odnalezieniu konkretnych kart dla danej sytuacji.

Opowiem Ci Mamo zalety gry

Gra znakomicie wzmacnia słownictwo i uczy zasad przyczynowo skutkowych. Doskonale wpływa na wyobraźnię, logiczne myślenie oraz sferę emocjonalną i samoregulacyjną. To świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych.

Opowiem Ci Mamo zabawka edukacyjna moja opinia

Lubię kupować i następnie pisać recenzje/opinie takich gier, bo zazwyczaj są one bardzo pozytywne. Tak będzie również w przypadku tej, Grube lakierowane karty z przyjemnymi dla oka ilustracjami. Historyjki z morałem, które jednocześnie bawią i uczą. Gra rozwija wyobraźnię i słownictwo, co jest niezwykle ważnym elementem rozwoju 3-latków. Gra idealnie nadaje się do wykorzystania na zajęciach logopedycznych i rewalidacyjnych. Na koniec muszę dodać, że kolejną zaletą opowiem Ci Mamo jest atrakcyjna cena!

Opowiem Ci Mamo to prosta, ale bardzo ciekawa edukacyjna gra dla 3 letniej dziewczynki jak również 3 letniego chłopca. Zbliża się Mikołaj i uważam, że kolorowe karty z historyjkami będą świetnym pomysłem jako prezent na Mikołaja dla 3 latków.

Podsumowanie:
Producent: Alexander
Wyprodukowano w: Polsce
Ilość elementów: 20 dwustronnych kolorowych kart
Cena już od: 17zł
Wykonane solidnie z trwałego grubego lakierowanego kartonu.


Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz