Gra PRAWDA CZY FAŁSZ – Niesamowite zwierzęta to zabawna i edukacyjna gra, która stawia przed graczami pytania o niezwykłe cechy zwierząt, wymagając zarówno wiedzy, jak i odrobiny intuicji.

  • Kukułka jest ptakiem, który słynie z bardzo dobrej opieki nad swoim potomstwem?
  • Larwy much nakłada się niekiedy na rany pacjentów, aby przyspieszyć gojenie się chorych tkanek?
  • Kowalik potrafi poruszać się po pniach drzew, głową w dół?

Odpowiedź na takie pytania można poznać, biorąc udział w tej interesującej grze.

Gra idealna nie tylko na wakacje i podróż

Opakowanie i zawartość gry dla dzieci: W niedużym pudełku znajdziemy zafoliowane 55 kart z pytaniami, 4 pionki, planszę oraz instrukcję. Gra skierowana jest dla dzieci powyżej 10. roku życia, co jest adekwatne do poziomu trudności pytań i wymagań gry.

Plansza i pionki dodają element rywalizacji, co zwiększa emocje podczas rozgrywki. Gra podczas której uczestnicy starają się odgadnąć, czy przedstawione fakty o zwierzętach są prawdziwe czy fałszywe. To nie tylko sprawdzian wiedzy, ale także świetna okazja do zabawy i nauki w towarzystwie.

Alexader niesamowite zwierzęta – prawda czy fałsz moja recenzja

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam grę „PRAWDA CZY FAŁSZ – Niesamowite zwierzęta”, nie zwróciłam uwagi na zalecany wiek graczy. Po otwarciu pudełka szybko zdałam sobie sprawę, że może być ciut za trudna dla dzieci w wieku 6 lat. Mimo to, nie zniechęciłam się do jej wypróbowania. Bez planszy i pionków, by nie wywierać presji, wyjęłam karty podczas leniwego leżakowania na kanapie. Chociaż niektóre pytania są zbyt trudne dla przedszkolaków, nie myślcie, że dzieci poczują się przytłoczone nieznanymi odpowiedziami. Wręcz przeciwnie – czerpią dużą przyjemność z odkrywania fascynujących faktów o zwierzętach.

Reasumując, gra jest bardzo fajna, praktyczna, poręczna i kieszonkowa, co sprawia, że jest wartościowa nawet bez planszy i pionków. Wystarczy, że karty z pytaniami włożysz do kieszeni koszuli czy marynarki, a wydłużająca się podróż samochodem, samolotem czy pociągiem może w jednej chwili stać się ciekawie spędzonym czasem. Co więcej, w komunikacji publicznej, na przykład w pociągu, możecie zaproponować zabawę współpasażerom – jestem pewna, że chętnie podejmą wyzwanie. Niedawno zabrałam karty ze sobą na plac zabaw; dzieci błyskawicznie podchwyciły naszą zabawę i chciały się dołączyć. Następnego dnia, gdy ponownie wybrałyśmy się na plac zabaw, dzieci podbiegły i pytały, czy mam dziś również karty z zagadkami, bo bardzo im się spodobały i dowiedziały się ciekawych faktów o zwierzętach. Tak więc, widzicie – dzieci lubią dowiadywać się interesujących rzeczy, jeśli poświęcimy im czas i uwagę.

Podstawowe informacje o grze:
Producent: Alexander
data wydania:
liczba graczy: 2-4
wiek graczy: powyżej 10 lat
liczba elementów: 61
kod EAN 5906018027587
kraj produkcji: wyprodukowano w Polsce – to również ważny argument, aby kupić tę grę. Oprócz walorów edukacyjnych, wspieramy polską firmę produkującą w naszym kraju.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz