TTakie prezenty uwielbiamy !!! Dziadek jest niezwykle uważnym obserwatorem i za każdym razem jego prezenty zachwycają nas. Wam również polecam, jeśli chcecie urozmaicić czas swojemu dziecku lub szukacie zabawki na prezent. Układanka drewniana (shapes puzzle) ze wzorami będzie doskonałym wyborem. Ten niepozorny zestaw dwóch metalowych pudełek kryje w sobie ogromny potencjał do kreatywnego spędzania czasu.

Drewniane geometryczne puzzle dla dzieci

Zabawki w nurcie Montessori są tymi, które lubię najbardziej. Mogliście również zauważyć, że bardzo często sama tworzę zabawy dla swojej córeczki. Mniej czy bardziej zgrabne :o). Bardzo cieszy mnie fakt, że docenia moje starania i niejednokrotnie prosi o dublowanie plansz do zabawy. Ostatnim naszym hitem jest papierowy salon fryzjerski

Ale zanim dojdziemy do zalet drewnianych puzzli wpierw napiszę kilka słów o kwestiach technicznych. Prezentowane niżej drewniane puzzle wyprodukowane zostały w chinach. Zestaw składa się z dwóch metalowych pudełek. Większe zawiera drewniane geometryczne puzzle w ilości 36 sztuk. Elementy świetnie dopracowane i starannie wykończone na brzegach pomalowane barwnymi kolorami. Mniejsze zaś mieści w sobie 50 dwustronnych (sztywnych) kart ze wzorami do układania o różnym stopniu trudności. Dzieci z łatwością uczą się konstruować i rozpoznawać zwierzęta (żaba, żółw, pies, kura) oraz inne przedmioty codziennego użytku. Każdy obrazek podpisany jest w języku angielskim sprzyja to nie tylko nauce języka obcego, ale również utrwala słownictwo w języku ojczystym. Całość prezentuje się niezwykle efektownie, a metalowe pudełka gwarantują ochronę elementów na lata.

drewniane klocki Montessori

Biorąc pod uwagę ilość drewnianych elementów gra kierowana jest do jednego maksymalnie dwóch graczy. Choć układanie obrazków w duecie mobilizuje każdą ze stron do pewnych kompromisów jeśli zajdzie sytuacja, że obrazki wymagają puzzli, których jest mało.

Zalety drewnianych puzzli?

  • pobudza zmysły oraz wyobraźnie
  • pobudza również kreatywność do tworzenia własnych obrazków
  • rozwija świadomość przestrzenną
  • doskonale motywuje dziecko do autokorekty utworzonego wzoru
  • usprawnia umiejętności logicznego myślenia
  • motywuje dziecko do mowy
  • uczy kolorów oraz kształtów jest to również doskonała forma do nauki o zbiorach
  • wspiera precyzję palców, zręczność – motorykę małą oraz koordynację wzrokowo ruchową
  • wspiera również dziecko w rozwiązywaniu problemów – to niezwykle cenne szczególnie u małych dzieci

Jak widzicie geometryczne puzzle to lekka i przyjemna zabawa, która doskonale rozwija szereg umiejętności dziecka. Nauka poprzez zabawę to to co tygryski lubią najbardziej.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz