Przepraszam czy jest na sali osoba, która nie zna perypetii dość absorbującej dziewczynki o imieniu Masza oraz zasłużonego utalentowanego cyrkowego niedźwiedzia brunatnego o imieniu Misza? Ich niezwykłe przygody wynikające z szalonych pomysłów Maszy rozśmieszają, ale również rozczulają do łez. Jako zadeklarowani fani niedźwiedzia nie moglibyśmy nie posiadać pluszowej wersji – która dba o nasz spokojny i bezpieczny sen.

Masza i Niedźwiedź maskotki

Maskotka Niedźwiedzia towarzyszy nam nie tylko podczas snu, ale również w trakcie codziennych zabaw czy spoglądania na bajeczkę. Zabawka wykonana solidnie z wysokiej jakości materiałów z dbałością o najmniejszy szczegół. Brązowe futerko bardzo milutkie w dotyku, do tego świetnie odwzorowana mimika. Jak przystało na śpiącego niedźwiedzia ma zamknięte oczka twórczy nie zapomnieli nawet o rzęsach. Misza ubrany jest w błękitną szlafmycę oraz pidżamę tego samego koloru, która przyozdobiona jest świecącymi w ciemności gwiazdkami oraz księżycami. Po roku intensywnych zabaw fluorescencyjny motyw nieba nadal jest widoczny nawet z odległości dwóch metrów. Jednakże im bliżej misia jesteśmy tym efekt świecenia jest faktycznie intensywny i bardzo jasny. Ten gadżet przydaje się szczególnie nocą zarówno kiedy zapodzieje się nam misio wśród innych zabawek, ale przede wszystkim kiedy w środku nocy przebudzi się nam maluch, ale widząc leżącego w pobliżu misia zdecydowanie raźniej się poczuje i ze spokojem może kontynuować bezpieczny sen.

Kiedy Misza głęboko zaśnie zaczyna uroczo chrapać.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje dźwiękowy moduł imitujący głęboki sen. Wystarczy nacisnąć mały elemencik umieszczony w lewym przedramieniu misia, a usłyszymy solidne chrapanie, a brzuszek rytmicznie się unosi i opada. System ruchomego brzuszka wykonany jest z trwałego plastiku.

Jak widzicie nasz Misza ma swobodne łapki. Postanowiłam zdjąć mu piżamkę i wyprać niestety, aby to zrobić musiałam przeciąć nitkę która je łączyła oczywiście bez szkody dla misia. Po ponownym założeniu ubranka nie zszywałam łapek z takimi równie atrakcyjnie się prezentuje. Po praniu jakość świecenia gwiazdek nie uległa zmianie. Mechanizm z bateriami 3 x 1,5V R6 ukryty bezpiecznie w bocznej części brzuszka, dodatkowo zabezpieczona na rzep. Miś prezentuje się bardzo uroczo dla małych fanów niedźwiadka z popularnej bajki to będzie doskonały podarunek.

Czy pluszowe maskotki są niebezpieczne?

Nie dostrzegam wad w pluszowych maskotach zarówno tych z modułami dźwiękowymi. Pluszowy miś jest wspaniałym towarzyszem zabaw, uspokajaczem oraz powiernikiem dziecięcych sekretów. Dostrzegam zaś wadę w kartonowym opakowaniu! Jak wiemy pluszowy miś to często osobisty gadżet naszych dzieci. Jeśli da się odświeżyć w pralce to róbmy to. Gorzej jest z maskotkami, które nie można wyprać z racji wbudowanych modułów grających, a zapakowanie przez producenta pozostawia wiele do życzenia. Bardzo mnie to dziwi. Bohater dzisiejszego wpisu zapakowany był tak, że równie dobrze tej kartonowej osłonki skonstruowanej z podstawy i jednej ścianki mogłoby nie być (można podejrzeć tutaj). Trudno przewidzieć okres leżakowania maskotek na sklepowych półkach, a można przypuszczać, że w tym czasie gromadzą na sobie spore ilości rozmaitego kurzu. Dochodzi również zainteresowanie oraz dotykanie pluszaka z większą czy mniejszą intensywnością niezdecydowanych klientów. Obecnie świat boryka się z pandemią wirusa (koronawirus) SARS-CoV-2. Zaś chorobę wywołaną tym wirusem określa się nazwą Covid-19. Zostają wprowadzane ogromne utrudnienia oraz ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu. Zostały zamknięte placówki szkolne, wczesnoszkolne, pożytku publicznego, galerie handlowe i wiele więcej, a sami obywatele są proszeni o ograniczenie opuszczania własnych domów w obawie przed wirusem, który na powierzchniach utrzymuje się do kilkudziesięciu godzin, a w powietrzu do kilku. Wirus dziesiątkuje ludność na całym globie.

Zabawki dedykowane dla niemowląt i dzieci bez możliwości prania powinny być pakowane z dużą większą starannością i bezpieczeństwem. Powinny być w pełni zabudowane z przeźroczystym plastikowym okiem, aby móc nadal komfortowo obejrzeć maskotkę, ale bez możliwości bezpośredniego dotyku. Gdyby nie fakt, że maskotka została nam podarowana to sama mimo całego uroku i funkcjonalności ze względu na opakowanie nie kupiłabym jej. Nadmienię jednak, że coś dobrego dzieje się w tej kwestii i będąc jakiś czas temu w sklepie z zabawkami dostrzegłam, że producent Simba Toys zaczął pakować w sposób godny pochwały. Duże opakowania tekturowe z plastikowym wielkim okienkiem na całej przedniej ścianie kartonu. Mam nadzieję, że i chrapiący misio doczeka się liftingu opakowania.

Szczegóły:
Producent:
Simba TOYS
Wymiary maskotki: 43 cm x 20 cm x 13 cm
Wiek dziecka: Maskotka dedykowana dla dzieci 3+.
Zasilanie: Tak na baterie
Cena: Maskotke można kupić już od 99 zł zobacz najlepszą dla siebie ofertę cenową

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz