Rośliny na K

Konwalia (majowa) – To przepiękna bylina, która wraz kwitnieniem zwiastuje rychłe lato. Od 2015 roku nie jest już pod ochroną. Ponadto należy mieć na uwadze, że jest niezwykle trującą rośliną ( cała roślina) zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Jeśli macie konwalie w ogrodzie musicie ze szczególną ostrożnością podchodzić do jej pielęgnacji – najlepiej założyć solidne grube rękawice.

Krokus – kwiaty krokusa pojawiają się wczesną wiosną niejednokrotnie odważnie przebijając się przez zalegającą warstwę śniegu. Jest to roślina wieloletnia z uroczymi kwiatuszkami w kolorach: fioletu, bieli, żółci, liliowe a nawet wielobarwne. Uwielbia miejsca nasłonecznione, ale doskonale się też czuje w półcieniu.

Kocimiętka – swobodnie rośnie na polach upranych, poboczach w nasłonecznionych miejscach. Ż sukcesem możesz uprawiać ją również we własnym ogrodzie, szczególnie warta uwagi jeśli Jesteś właścicielem kota. Koty uwielbiają kocimiętkę.

Kamasja – Naturalnie rośnie w USA oraz Kanadzie kwiaty ma w kolorze fioletowym lub białym prezentują się wielkich gronach. Kwitnie od kwietnia do maja.

Kabaczek – to inna nazwa cukinii, odmiana dyni zwyczajnej. Bardzo smaczne uniwersalne warzywo. Z cukinii przygotujesz przepyszne słodkie ciasta oraz wytrawny obiad. Cukinia wskazana jest w diecie osób borykających się z niedoborami żelaza.

Kalina – krzew z dynamicznym przyrostem w ciągu roku bowiem blisko 40 cm. Kwitnie niezwykle efektownie – kuliste kwiatostany. Bardzo podatna na formowanie stąd robi się coraz bardziej popularna w przydomowych ogródkach jako niewysokie ozdobne krzewy.

Kasjopeja – efektowna roślina wrzosowata. Rośnie zarówno na piaszczystym oraz wilgotnym podłożu. Od Ameryki Północnej, Arktyki części Europy aż po Japonię.

Krzywoszyj polny – bardzo popularny chwast w naszej strefie klimatycznej. Jest to roślina jednoroczną bądź zimująca. Bardzo łatwo się rozrasta i lubi ciepłe piaszczyste gleby z umiarkowaną dozą wilgotności.

Kukułka bałtycka – bardzo popularna bylina z rodziny storczykowatych porastająca ziemie od zachodnich Niemiec po środkową Azję w części wschodniej. Rośnie na wysokość 70 cm kwiaty są koloru fioletowego.