O fenomenie książek kulinarnych mamyginekolog pisałam tutaj. Kwestią czasu było, że powstanie kolejna i tym bardziej cieszy fakt, że jest poświęcona najmłodszych. Instaserial o gotowaniu dla dzieci to nie tylko zbiór pożywnych przepisów dla dzieci i całej rodziny, ale to również małe kompendium wiedzy dla rodzica pod względem medycznym.

#Instaserial o gotowaniu dla dzieci kilka słów o autorce.

Musicie wiedzieć, że autorką książki nie jest Mamaginekolog, a jej przyjaciółka Alicja z zawodu pediatra. Ponadto Alicja jest autorką topowego segregatora pediatrycznego, który można kupić w sklepie mamaginekolog. Profil Alicji na instagramie jest jednym z moich ulubionych, pamiętam jej początki i każdy kolejny tysiąc nowych obserwujących, których aktualnie ma 87,7 tys. Alicja na instagramie dzieli się medycznymi informacjami dla młodych rodziców, przeplatając swoja codzienność również i przede wszystkim z kuchni gdzie pokazuje jak przyrządza posiłki dla swoich najbliższych. Musicie też wiedzieć, że to nie jest pierwsza książka kulinarna Alicji, ale o tym i wiele więcej historii z jej życia przeczytacie w ISOG. Profil Alicji na Instagramie jest niezwykle ciepły i merytoryczny. Jeśli jeszcze nie obserwujesz to nie zwlekaj bo naprawdę warto.

ISOG dla dzieci – czy warto kupić?

Kupiłam, nie odłożyłam wysoko na półkę, nie odsprzedałam bowiem warto ją mieć w zasięgu ręki! Książka prezentuje się bardzo elegancko. Dopracowana kolorystycznie pod każdym względem. Kto zna Alicję wie, że kolor żółty nie jest przypadkowo wybrany do tej książki. W książce prócz ciekawych anegdot z życia, mnóstwa inspiracji na pełnowartościowe posiłki znajdziemy również:

  • Kiedy zacząć rozszerzanie diety i jak się do tego przygotować.
  • Od czego zacząć rozszerzanie diety.
  • Alicji porusza również temat pokarmów z dużym wskaźnikiem alergizującym
  • O BLW z punktu medycznego, naukowego i jako mamy.
  • Dowiecie się również co podawać dzieciom do picia i dlaczego.
  • Witamina D3, żelazo i DHA dlaczego warto suplementować.
  • Rozprawia się z mitami odnośnie żywienia dzieci starszych.
  • Tabele produktów z zawartością żelaza i wapnia.

Te wszystkie dodatkowe informacje sprawiają, że książka jest kompletna. Doskonała! pozwalająca w sposób racjonalny okiełznać strach przed BLW i rozszerzaniem diety dziecka. Przepisy nie skomplikowane, różnorodne z dużym naciskiem na gęstość odżywczą posegregowane następująco:

  • Śniadania
  • Zupy
  • Obiady
  • Makarony
  • Kolacje
  • Przekąski

Alicja często swoje potrawy przygotowuje w termomixie, dlatego też bardzo duża część przepisów dodatkowo jest opisana jak przygotować je w termo/lidlo/biedro mixie. To dodatkowy atut i ogromny ukłon dla posiadaczek tego urządzenia. Nie mniej nie czujcie presji, że musicie nagle już kupować to urządzenie bowiem bazowo wszystkie przepisy są opracowane na tradycyjny garnek oraz łyżkę.

Moje ulubione przepisy z ISOG dla dzieci

Z pewnością jest to makaron z sosem z cukinii. Banalnie prosty w przygotowaniu i zachwycająco pyszny. Krem z zielonego groszku i wszelakie placuszki, nie wspominając o pesto z rukoli. Różnorodność przepisów jest tak duża, że każdy znajdzie coś dla siebie jeśli nie paja sympatią np: do cukinii. Choć nie wiem czy tego warzywa można nie lubić? No, bo jak! Kiedy z cukinii można czarować cuda, placuszki na słodko i wytrawnie, ciasto czekoladowe i przepyszne sosy do makaronu czy pożywne leczo! Cukinia to również świetne źródło żelaza. A pomidory są bogactwem cennego likopenu! ISOG dla dzieci to wyjątkowej urody książka z bazą wspaniałych inspiracji kulinarnych.

Dane techniczne:
Tytuł: Instaserial o Gotowaniu dla dzieci
Autor: Alicja Jaczewska
Wydawca: Roger Publishing sp. z o.o. sp. k
Ilość stron: 303
Cena: Książka dostępna za 69zł w mama ginekolog sklep.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz