Nocnik Fisher Price z serii: Ucz się ze szczeniaczkiem to ciekawa alternatywa dla klasycznych nocników bez melodyjki jak również tych prostych grających. My mamy dwa nocniki. Oba śpiewające, ale dziś opiszę właśnie Fisher Price przede wszystkim ze względu na ciekawą budowę, dobór melodii jak również kieszonkę na książeczki lub inne skarby.

Jaki najlepszy nocnik?

Jeśli zastanawiasz się jaki nocnik dla dziewczynki, a jaki nocnik dla chłopca. Wszystkie obecnie dostępne nocniki mają anatomiczną wypustkę na przodzie co nadaje im uniwersalności zarówno dla chłopca i dziewczynki. Więc zasadniczo nie ma to większego znaczenia, jeśli dziecko nie będzie gotowe to nie usiądzie i nie zrobi potrzeby fizjologicznej, nawet jak będzie to nocnik interaktywny, wyklejony ukochanymi bohaterami czy wyścielony pluszem. Nocnik to kolejny etap które dziecko samo musi zaakceptować i potwierdzić gotowość. My zaś jako rodzice powinniśmy je wspierać i w delikatny sposób zaprzyjaźniać z nocnikiem, aby maluch mógł poczuć zadowolenie i dumę po prawidłowym skorzystaniu z nocnika. Choć marzeniem każdego rodzica jest, aby ten moment nastał jak najszybciej to pamiętajmy wywieranie presji może zniechęcić do podjęcia starań.

Kicia Kocia i Nunuś Na nocniku

Kicia Kocia i nunuś na nocniku

Czytając poprzedni wpis o książeczkach Kicia Kocia i Nunuś nie mogło zabraknąć czytanki „na nocniku”. Sympatia do bohaterów mobilizuje do kopiowania ich zachowań. Więc i u nas przejawia się coraz częstsze zainteresowanie nocnikiem siadanie na nim, oglądanie z każdej strony i ponownie siadanie. Można odnieść wrażenie, że to tylko kwestia czasu i potrzeba fizjologiczna zostanie poprawnie wykonana. Jeśli akurat Wasze dzieci nie zafascynowała Kicia Kocia to warto przejrzeć ofertę książeczek dedykowanych dla dzieci, która jest bardzo bogata. Mmamy również książeczkę Zuzia korzysta z nocnika. Nie dawno spostrzegłam, że jest książka nocnik nad nocnikami spersonalizowana na płeć dziecka. Jeszcze jej nie mamy, ale mieć będziemy.

Książeczka Kicia Kocia na nocniku doskonale wprowadza dziecko w potrzebę zaznajomienia się z tym przedmiotem. Kicia instruuje swojego młodszego brata jak zrobić siusiu i dodatkowo mocno mu kibicuje. Z początkiem Nunuś nie rozumie o co chodzi Kici nakładając nocnik na głowę. Dochodzi nawet, że Nunuś tak bardzo chce siku, że jednak robi w spodenki, a nie na nocnik. I wówczas Kicia Kocia wkracza mobilizując brata podając mu książeczki kiedy siedzi na nocniku czy soczek do picia. Ostatecznie się udaje, Nunuś robi siku i dumny ze siebie wraz z siostrą biją brawo.

Książeczki kicia Kocia i nunuś


Ta książeczka prosta w przekazie rzeczywiście dociera do dzieci i czują się zmobilizowane do doświadczenia tego samego co ich ukochany bohater. Warto ją mieć równocześnie z nocnikiem. Aby zaintrygowany maluch mógł nawet na sucho* posiedzieć i poczuć się jak Nunuś, a jeśli od razu się uda zrobić siusiu tym większy sukces dla Was.

Śpiewający nocnik fisher price szczeniaczek

Nocnik grający ma jedną kluczową zaletę – pozytywnie wzmacnia. Rezolutny szczeniaczek swoimi piosenkami oraz wypowiedziami wprowadza malucha w toaletowy świat. Po zrobieniu siusiu/ kupki automatycznie uruchamia się piosenka nagradzająca. Dziecko nabiera większej pewności siebie, samodzielności jak również tak ważnej satysfakcji z niezależności. Dodatkowym atutem jest element imitujący spłuczkę po przesunięciu wajchy wydawany jest dźwięk „spuszczanej” wody, oraz entuzjastyczne pochwały. Nie będzie dużej przesady, jeśli napiszę, że to jest nocnik tron! 🙂

Nocniczek Fisher price
  • Niebieska nakładka Fisher Price posiada po bokach uchwyty które zwiększają stabilność i komfort dziecka, dodatkowo jest zdejmowana i pasuje praktycznie na każdą tradycyjną deskę sedesową. Dzięki temu nasze dziecko komfortowo wkracza w dorosłą formę toaletowych potrzeb fizjologicznych.
  • Nocnik „Ucz się ze szczeniaczkiem” ma optymalną wysokość siedziska. Dziecko wygodnie może siadać i wstawać jednocześnie rozwijając swoją koordynację oraz równowagę ruchową.
  • Nocnik z oparciem wspiera prawidłową postawę podczas siedzenia jak również stabilność.
  • Nocnik oferuje, aż 8 piosenek, 7 wypowiedzi, które nagradzają nasze dziecko za wykonane sukcesy i najlepszy realistyczny dźwięk spuszczanej wody. Muszę przyznać, że te melodyjki rzeczywiście zwracają uwagę dziecka i zachęcają do większego zainteresowania się nocnikiem. Dodatkowo uczą prawidłowej higieny po zrobieniu siusiu i spuszczeniu wody szczeniaczek nakazuje umyć rączki.

Nocnik czyszczenie, pielęgnacja

Nocnik z wyjmowanym wkładem na genialną budowę! Mycie jest banalnie proste, a łatwość demontażu i brak zbędnych zakamarków sprawia, że ten nocnik z pozytywką na prawdę jest bezpieczny oraz solidnej jakości. Wystarczy zdjąć niebieską nakładkę i wyjąć wkładkę – zielony pojemniczek na nieczystości opróżnić do toalety, przemyć i gotowe.

Zobacz najlepszą ofertę cenową nocnika Fisher Price:

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz