Chusteczki nawilżane stały się nieodzownym elementem codziennej pielęgnacji niemowląt. Nie jest to zaskakujące, ponieważ są one wygodne, zwłaszcza podczas spacerów i wycieczek. Chusteczki świetnie nadają się do higieny twarzy i rąk. Warto mieć je w torebce, aby móc zareagować w sytuacji awaryjnej, gdy nie mamy łatwego dostępu do wody.

Niestety, chociaż chusteczki nawilżane podlegają specjalnej kontroli, musisz wiedzieć, że niektóre środki konserwujące nie są zalecane do kontaktu z delikatną skórą dziecka. Wiele mam nie kojarzy nagłych podrażnień skóry ze źle dobranymi chusteczkami dla niemowląt. Warto uważnie obserwować swoje dziecko i jeśli możemy wykluczyć, że wysypka nie jest związana z alergią pokarmową lub uczuleniem na płyn/proszek do prania. Wówczas należy zwrócić uwagę na chusteczki nawilżane, a zwłaszcza na ich składniki, których zdecydowanie należy unikać w pierwszych miesiącach życia dziecka. Należy pamiętać, że noworodki i niemowlęta są przewijane nawet kilkanaście razy dziennie. Dlatego ważne jest, aby ograniczyć narażenie skóry na kontakt z potencjalnie alergizującymi i drażniącymi składnikami.

Waci kosmetyczne dla niemowląt

Właściwie to, co zaraz napiszę, może być zaskakujące, ale jeśli chcesz mieć najbezpieczniejsze chusteczki nawilżane dla swojego dziecka – kup waciki prostokątne dla niemowląt i tuż przed pielęgnacją namocz je w przegotowanej/źródlanej ciepłej wodzie. W późniejszym wieku możesz używać ciepłej wody z kranu. W domu najlepszym rozwiązaniem jest przemywanie skóry oraz wrażliwych miejsc dziecka wacikami kosmetycznymi. Waciki kosmetyczne są bardzo chłonne i jednoczenie delikatne. Mocząc je możemy indywidualnie kontrolować stopień nasączenia wodą co szczególnie ułatwia pielęgnacje bardzo wrażliwych/intymnych miejsc dziecka. Waciki wykonane w 100% z bawełny są niezwykle delikatne, nie pylą i doskonale oczyszczają skórę dziecka. Przestrzegam! Przeczytaj, jaki jest skład wacików, po które sięgasz w sklepie! Bywają producenci, którzy kosztem jakości i niskiej ceny produkują waciki dla niemowląt owszem bawełniane jednakże z prawie 30% dodatkiem włókien celulozowych i poliestrowych.

Duże waciki kosmetyczne dla niemowląt z certyfikatem eco cert. Dobrze jest widzieć logo tego certyfikatu na produkcie. Przy wyborze wacików kosmetycznych należy jednak zwrócić uwagę na skład, który powinien być w 100% bawełny.

Simply Gentle, Organiczne Waciki w Płatkach okrągłe (małe) 100 sztuk
Kindii, płatki kosmetyczne kwadratowe duże 60 sztuk
Tami, płatki kosmetyczne kwadratowe duże 60 sztuk
Babydream, waciki higieniczne 60 sztuk
Płatki/waciki kosmetyczne duże mają wymiar w okolicach 9x11cm.

Chusteczki nawilżane najlepszy skład

Na wyjeździe trudno stworzyć tak znakomite warunki do higieny niemowląt jak w domu dlatego to chusteczki nawilżane są najlepszym z możliwych wariantów. Zwróć szczególną uwagę na chusteczki water wipes oraz produkt polski chusteczki H2O wipes. Oba rodzaje chusteczek mają bardzo krótkie składy i nie zawierają wątpliwych składników konserwujących. Choć posiadają śladowe ilości benzalkonium chloride, ale to nadal jest bezpieczna ilość oraz komponent w porównaniu do: phenoxyethanol, dimethicone czy składniki zapachowe. Zaleca się, aby nie wybierać chusteczek nawilżanych zawierających te składniki. Chusteczki premium z bardzo dobrym składem wyróżniają się nie tylko tym, ale także znacznie wyższą ceną. Pielęgnacja dziecka to także inwestycja w jego zdrowie i nie warto na nim oszczędzać.

Chusteczki WaterWipes klasyczne
Chusteczki WaterWipe soapberry
Chusteczki H2O wipes

Chusteczki nawilżane dla niemowląt i dzieci to w dzisiejszych czasach dobrodziejstwo. Do codziennej pielęgnacji używamy płatków kosmetycznych, ale im bliżej wiosny, to kupuję chusteczki nawilżane h2o wipes, które ratują nas w kryzysowych sytuacjach poza domem. Błyskawiczne przetarcie brudnych rączek, czy umorusana buzia lodami nie jest już dla nas żadnym wyzwaniem. Nowa formuła chusteczek z zamykanym plastikowym wieczkiem przedłuża ich trwałość do 3 miesięcy. Co jest dla mnie niezwykle ważne, poprzednia wersja miała zaklejane zamknięcie i takie chusteczki trzeba było zużyć w czasie krótszym niż 4 tygodnie. Przy starszych dzieciach, wbrew pozorom, chusteczki nie znikają tak szybko, jak w przypadku pielęgnacji niemowląt.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz