Książeczki dla dzieci seria Mądra Mysz intrygowały mnie od dawna i postanowiłam je kupić. Umiejętnie opisane przygody rezolutnej Zuzi wprowadzają małego człowieka w codzienność. Wybrane przeze mnie tytułu nie są przypadkowe bowiem z każdym z nich wiążę pewną misję. I mam nadzieję, że szybko plan w drożę w życie, a na chwilę obecną zaprzyjaźniamy się z Zuzią. Lubię czytać książeczki bo to chwila wytchnienia i wyjątkowy czas na zacieśnianie więzi i rozwój mowy. Nasza dziecięca biblioteczka w błyskawicznym tempie się rozwija, choć nie widać tego na blogu to sporo recenzji mam w kolejce, do których w końcu przysiądę.

Mądry Mysz uczy i bawi

Przygody opisane w książeczkach są namacalną codziennością naszych dzieci. Doskonale oddają emocje zarówno te pozytywne i negatywne ( strach czy płacz). Jednocześnie przykre okoliczności w których Zuzia się znajduje są automatycznie rozwiązywane z optymistycznym akcentem. Więc nasz maluch doświadcza lęku, ale i szybciutko ulgę bo mała bohaterka obroną ręką wychodzi z opresji. Przykładem jest upadek Zuzi na rowerze pożyczonym od Leny i mocno pokiereszowane kolano. Chyba każdy z nas doświadczył w dzieciństwie podobnego upadku z mniej czy bardziej opłakanym skutkiem. Zuzia również ma kolizję, ale szybka pomoc mamy oraz jej słowa otuchy i dalsze koleje losu nie zrażają Zuzi do roweru. Ponadto książeczki sprzyjają dziecku w oswojeniu się z wizytą u stomatologa, lekarza czy pójściu do przedszkola. Seria Mądra Mysz – Zuzia liczy 40 tytułów więc jak widzicie przygód dziewczynka ma bez liku i jest w czym wybierać. Książeczki są świetnie zilustrowane przypominają mi książki mojego dzieciństwa. Bardzo dobrze wyważona ilość tekstu na stronie. Pomimo, że książeczki dedykowane są dla trzy latków to dwulatki również potrafią cierpliwie wsłuchać się w przygody. Zdecydowanie sukces tkwi w barwnych obrazkach, na których maluch skupia uwagę.
Poniżej zapraszam do recenzji wybranych tytułów, które możesz kupić TUTAJ

Zuzia uczy się jeździć na rowerze

Wybrałam ten tytuł, bo to już czas dla naszego brzdąca, aby zainteresowała się rowerkiem biegowym. Niestety jest najrzadziej czytana być może to kwestia czasu – zobaczymy. Jak wyżej już napisałam Zuzia doświadcza upadku z roweru czego konsekwencją jest mocno obite kolano i fakt, że zrobiła to na rowerku Leny, co dodaje jeszcze większej dramaturgi. Zuzia od dawna marzyła o rowerze jaki ma Lena, bo jej obecny jest malutki i zdecydowanie lepiej by pasował młodszemu bratu. Ostatecznie spełnia się marzenie Zuzi i otrzymuje upragniony rower na urodziny. A swój rowerek i kosmiczny pojazd oddaje Kubie. Przedstawiona nauka jazdy Zuzi na rowerze będzie świetnym inicjatorem do opanowania rowerku przez nasze dzieciaczki. Pokazane upadki których raz po raz doświadcza Zuzia już na swoim rowerze nie są tak straszne dla bohaterki, a sama Zuzia jedynie reaguje na nie złością, że znów nie wyszło, ale nie zraża się i podejmuje kolejne próby.

Zuzia uczy się piec – Mądra Mysz

Wstęp do przygody Zuzi z pieczeniem nawet mnie wprowadził w stan lekkiego zaniepokojenia. Już widziałam oczami wyobraźni absolutny armagedon w kuchni. Ale jak wiemy jest to książeczka obyczajowa, która musi mieć dobre zakończenie. A praca mojej wyobraźni wynika z dobrze dobranego tekstu :D. Wracając do fabuły. Pwnego dnia mimo usilnych próśb Zuzi, mama nie miała ochoty na pieczenie ciasteczek. Niesforna Zuzia wymyśliła sobie, że ciasteczka nie są skomplikowane, a kot mruczek może być równie dobrym kompanem w pieczeniu jak Mama. Poszukiwanie składników i foremek już na początku rodzi nie mały bałagan w kuchni. Uff jak dobrze, że Mama jednak nie zasnęła mimo takiej ochoty i zaglądnęła do kuchni. Widząc kuchnię i posunięty proces w tworzeniu ciastek przez Zuzie chcąc nie chcąc musiała już zostać i pomóc […]. Na końcu bajki czeka na nas receptura na ulubione ciasteczka Zuzi. Jeśli jesteś ciastkożercą to warto sięgnąć po tą książeczkę.

Zuzia korzysta z nocnika

Książka podobnie jak Kicia Kocia i Nunuś na nocniku to doskonałe czytanki wprowadzające do korzystania z nocnika. Zuzia pewnego dnia oznajmia mamie, że już nie chce pieluszki. Cały proces oswajania Zuzi jak funkcjonują majteczki, a jak pieluszka doskonale obrazują zasadę przyczynowo skutkową. Następnie zakup wybranego przez Zuzię nocnika. Nocna mokra przygoda w łóżku i zatkana toaleta u dziadków to obszerne wprowadzenie naszego malca do odpowiedzialnego i dorosłego korzystania z toalety. Zuzia pokazuje, że będąc małym dzieckiem można swobodnie i bezpiecznie korzystać tradycyjnej toalety dzięki kolorowej nakładce. Wyjątkowo ciekawa forma jak w płynny sposób można rozstać się z pieluszką mam nadzieję, że i u nas będzie ogłoszona sukcesem. I podobnie jak Zuzia stać się dorosłą małą samodzielną dziewczynką.

Zuzia pomaga Mamie

Niefortunny splot okoliczności na placu zabaw sprawia, że Zuzia nagle musi stać się dorosła i pomóc swoje kontuzjowanej mamie w codziennych obowiązkach. Zuzia jest pełna ekscytacji, że może się wykazać wykonując mamy polecenia. Zuzia wywiązuje się z powierzonych zadań bardzo sumiennie. Mama ufa Zuzi do tego stopnia, że pozwala jej pójść samej do przedszkola, a po powrocie ugotować obiad pod jej czujnym okiem. Zuzia w opowiadaniu wykazuje się jeszcze parokrotnie, aby pozostawić nutkę ciekawości więcej nie zdradzę z fabuły. Wyjątkowo barwna przygoda Zuzi choć po tytule nie spodziewałam się takie rozwoju sytuacji. To czuję się w pełni usatysfakcjonowana opowiadaniem jak również tym, że warto angażować maluchy do codziennych obowiązków nie czekając, aż skręcimy kostkę. Lepiej kontrolować dzieci będąc w pełni aktywnym bo jak wiemy pomysłowość ich bywa różna :o)

Zuzia idzie do Stomatologa

Choć wizyty u stomatologa przebiegają nam całkiem gładko to mimo wszystko byłam ciekawa fabuły tego opowiadania. Przygoda Zuzi zaczyna się od zidentyfikowania na swoim ząbku brązowej plamki. W przedszkolu koledzy opowiadają Zuzi swoje wizję co robi dentysta. Zuzia nie daje wiary co niektórym informacjom i konfrontuje wiedzę z Tatą, który zaprzecza tym samym uspokajając dziewczynkę. Nazajutrz Zuzia wraz mamą jadą do dentysty sympatyczna poczekalnia i uśmiechnięta pani stomatolog sprawia, że Zuzia czuje się bezpiecznie i śmiało siada na fotelu. Dodatkowo poruszony jest wątek zachowania higieny i bezpieczeństwa w gabinecie. Nie zdradzając więcej napiszę jedynie, jeśli Twoje dziecko ma obawy przez wizytą u stomatologa to ta książeczka jest obowiązkowa w Waszej biblioteczce. Jest niczym jak bajka terapeutyczna pomagająca oswoić lęk przed nieznanym. Realistyczne ilustracje narzędzi dentystycznych oswoją Waszego malca i nie będą zaskoczeniem na żywo w gabinecie. Podobnie jak widok potężnego fotela i mocno świecącej lampy.

Opinie – Zuzia Mądra Mysz

Jeśli dopiero dziś macie przyjemność poznać przygody rezolutnej Zuzi i Wam się spodobały to nie zwlekajcie. Książki dla najmłodszych to najlepsza inwestycja w rozwój mowy, wyobraźni i np: koncentracji. Odsyłam do artykułu dlaczego warto czytać dzieciom bajki przy okazji poznacie nasze pierwsze ulubione czytanki. Wracając do meritum Mądra Mysz ksiazki dla dzieci to wartościowe opowiadania w bardzo atrakcyjnej cenie. Wykonane bardzo starannie, kartki kredowe podnoszą jakość obrazków. Miękka oprawa ułatwia trzymanie. Książeczka jest już wystarczająco trwała dla 3 latków jak również 2 latków. Walory edukacyjne i poznawcze bezcenne.

Seria Mądra Mysz to nie tylko opowiadania o uroczej Zuzi, ale również wyróżniamy serię „maszyny i pojazdy” doskonałe książeczki dla fanów motoryzacji jak również technicznych maszyn ze szczegółowym opisem oraz okraszone wspaniałymi ilustracjami pojazdów. Przykładem z serii to: pociągi, statki samoloty lub koparki, traktory, samochody. Zapoznaj się z całą serią mądra mysz i wybierz książeczki zgodnie z zainteresowaniami Twojego dziecka.

Wyróżnia się jeszcze zbiór książeczek „Mam przyjaciela” które w przystępny, ale bardzo merytoryczny sposób objaśniają zagadnienia związane z poszczególnymi zawodami np: mam przyjaciela ratownika medycznego lub mam przyjaciela Energetyka.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz