Przeszło rok temu dostrzegłam książeczki Kici Koci u swojej przyjaciółki i tak długo dojrzewała we mnie decyzja o nabyciu kilku z nich. Zasadniczo w pierwszej chwili, nie przekonała mnie forma funkcjonowania kociej rodziny wśród ludzi. Podobnie jak zaskoczył mnie styl obrazków, niczym rączką dziecka malowane. I właśnie tutaj może tkwić sukces Kici Koci i zachwyt dzieci. Ponadto książeczki są proste w przekazie z puentą i to najbardziej w nich lubię.

Kicia Kocia i Nunuś kto to taki?

Kicia Kocia to rezolutna mała kotka – główna bohaterka kolorowych książeczek z edukacyjnym przesłaniem napisanych jak również zilustrowanych przez Anitę Głowińską. To niespotykane, że autorką tekstów jak również ilustracji jest jedna osoba. Nunuś to młodszy brat Kici Koci. Kicia Kocia wraz z bratem doświadczają codziennych obowiązków np: Kicia Kocia sama się ubiera zaś brata asekuruje w tej czynności, komplementuje go i wspiera przy nauce robienia siku na nocnik. Codzienność z Kicia Kocią i Nunusiem będzie wspaniałą oraz bezpieczną przygodą dla naszego maluszka bowiem dzięki rezolutnym bohaterom dowie się jakie zasady w niej obowiązują. A wszystko to adekwatnie wyważone do wieku małego odbiorcy, niekiedy wręcz mocno infantylne.

Na chwile obecną mamy jedynie tylko kilka z serii Kicia Kocia i Nunuś i raz po raz będę Wam je przedstawiać. Wybrane do aktualnych potrzeb i dostępnych od ręki. Kicia Kocia to wyjątkowo opiekuńcza starsza siostra, która wprowadza w świat swojego brata z dużą rozwagą i opieką.

Dlaczego dzieci lubią Kicie Kocię i Nunusia?

Książeczki Kicia Kocia dedykowane są dla dzieci od 2 lat zaś Kicia Kocia i Nunuś dedykowane są dla dzieci od 1 – 3 lat. Przedział wiekowy doskonale dopasowany do podejmowanych tematów w książeczkach. Mają typową dziecięcą kreskę jakby malowane z pomocą malutkiego dziecka takie odnoszę wrażenie i widzę, jak łatwo ilustracje skupiają dziecko. Bajeczki mają przesłanie edukacyjne jak również wspomagają zrozumieć własne emocje. Postacie odgrywają główne role w ilustracji. Ilość tekstu doskonale wyważona to co ma szczególnie zwracać uwagę ma inny kolor czcionki bądź zdecydowane pogrubienia.

Kicia Kocia i Nunuś w kuchni

Kicia Kocia zabiera swojego malutkiego brata do kuchni w celu wspólnego przygotowania podwieczorku. Ta nie pozorna czynność wprowadzi nasze dziecko do utrwalenia sobie najpotrzebniejszych przedmiotów w kuchni od kubków, sztućców po kuchenkę. Nunuś całkiem dobrze się orientuje w kuchni i wie, gdzie leżą talerzyki, widelce jak również to, że do kuchenki nie wolno się zbliżać. Podobnie też, nie preferuje zimnego soku z lodówki, a najlepszy jest kompocik mamusi. Ta niepozorna czynność wspólnie przygotowanego posiłku może zachęcić nasze dzieci do eksperymentowania i pomocy w kuchni szczególnie ucieszy ten fakt rodziców, których dzieci są monotematyczne w swojej diecie mimo ogromnych ich starań.

Kicia Kocia i Nunuś w kuchni książeczka

Kicia Kocia i Nunuś pora spać

Kicia kocia i nunuś pora spać

Książeczka Kicia Kocia i Nunuś Pora spać to przyjemna wyciszająca czytanka, która wprowadzi nasze dziecko do spokojnego snu. Choć nie mamy problemu z zasypianiem, to jednak skusiłam się po nią. Oferta książeczek była mocno okrojona wzięłam bidulę, coby sama na półce w sklepie nie została. I kolejny raz się utwierdzam jak ważny jest dobór czytanek dla naszych dzieci bowiem uwielbiają się z bohaterami mocno utożsamiać. Zasypianie u nas to bezproblemowy proces wystarczy, opowiedzieć bajkę o ulubionym nieśmiałym kotku i tyle. Natomiast Nunuś wprowadził do naszej południowej drzemki oraz wieczornego snu pewną nowość. Mianowicie podobnie jak Nunuś również i my zasypiamy już z Myszką. Co ciekawe maskotka otrzymana w prezencie przeszło rok temu właśnie teraz ma swoje dni chwały. Za sprawą bajeczki również zasłaniamy rolety podobnie jak Kicia Kocia robi to Nunusiowi.

Bajeczka wyucza prawidłowy rytuał przygotowania się do snu. Posprzątanie zabawek, wieczorna kąpiel, mycie ząbków jak również pożegnanie się zabawkami do dnia następnego. W tych wszystkich czynnościach pomaga Nunusiowi oczywiście starsza siostra, która również śpiewa mu kołysankę, aż Nunuś wtulony w ukochaną myszkę nie zaśnie. Kicia Kocia to bardzo wartościowa bajeczka nasycona wyrazami dźwiękonaśladowczymi doskonale usprawniają mowę najmłodszych.

Kicia Kocia i Nunuś opinie

Czy warto kupić książeczki Kicia Kocia? Tak. Przesłanie książeczek jest niepodważalne i umiejętnie wprowadzają dziecko w świat. Dodatkowym atutem są sztywne strony daje to im bardzo długą żywotność.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz