Im dłuższa kwarantanna tym więcej nowych puzzli się u nas pojawiło. Układanie obrazków stało się u nas rytuałem niczym jak popołudniowa drzemka jedynie ze zwiększoną częstotliwością na dobę. Puzzle konturowe to u nas absolutny hit! Najnowszy nabytek „klasyczne bajki” wymieszałam z poprzednim zestawem zwierzęta z Afryki i sobie tak układamy obrazki odszukując w pokaźnym stosiku kolorowych elementów.

Puzzle konturowe najpopularniejsze baśnie

W najnowszym zestawie również mamy 4 obrazki o zróżnicowanym stopniu trudności przedstawiające najpopularniejsze bajki dla najmłodszych.
3 elementy – bajka o brzydkim kaczątku
4 elementy – bajka o kocie w butach
6 elementów – bajka o 3 świnkach
9 elementów – bajka o złotowłosej i 3 misiach

brzydkie kaczątko puzzle
puzzle kot w butach
puzzle dla dzieci 3 świnki
Puzzle złotowłosa i 3 misie

Kolorystyka jak również kreska bohaterów jest bardzo miła dla oka i skupia dziecięcą uwagę. Puzzle dedykowane dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, ale dwulatkowie również sobie z nimi świetnie radzą. Puzzle są starannie wykonane ze sztywnego kartonu. O zaletach układaniu puzzli szczególnie konturowych pisałam wcześniej zapraszam Was do zapoznania się z recenzją – puzzle zwierzęta z Afryki.

Puzzle „klasyczne bajki” dla dzieci mają dodatkową zaletę można przy okazji układania zaproponować przeczytanie bajeczki odpowiadającej układance. To świetna okazja do wzbogacenia wiedzy naszego malucha o kolejne przygody nowo poznanych bohaterów z kolorowych puzzli jak również powiększenia zasobu słownictwa. Obrazki mają dość bogatą grafikę to też pomaga do przepytywania dziecka co widzi dodatkowo na obrazkach np: słońce, księżyc, drzewo, płot, gałązki, kapelusze, jakiego koloru mają ubrania. To jak wykorzystamy potencjał obrazków zależy wyłącznie od nas. Wydawać by się mogło, że puzzle służą jedynie do układania, a one doskonale wpływają na stymulowanie małej motoryki, koordynację ręka oko czy tak ważnej dla małego dziecka cierpliwości.

Każdy obrazek z tyłu ma inną grafikę co ułatwia odnalezienie gdy są rozsypane. Jednakże zestaw zwierzęta z afryki ma identyczny wzór i mieszając je razem podnosimy poziom trudności w odnajdywaniu właściwych elementów danej układanki. Ale bez obaw dzieci sobie radzą z tym świetnie.

puzzle dla dzieci bajki
puzzle dla dzieci zwierzątka

Zobacz najlepszą ofertę puzzli 4w1 klasyczne bajki.

Autor

Witaj! Miło mi Cię gościć na moim blogu. Jest to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na radosny i pozytywnie wpływający na rozwój czas z dzieckiem. Jestem przewodnikiem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie oraz inspirujące widoki za oknem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Pozdrawiam serdecznie!

Napisz komentarz