Im dłuższa kwarantanna tym więcej nowych puzzli się u nas pojawiło. Układanie obrazków stało się u nas rytuałem niczym jak popołudniowa drzemka jedynie ze zwiększoną częstotliwością na dobę. Puzzle konturowe to u nas absolutny hit! Najnowszy nabytek „klasyczne bajki” wymieszałam z poprzednim zestawem zwierzęta z Afryki i sobie tak układamy obrazki odszukując w pokaźnym stosiku kolorowych elementów.

Puzzle konturowe najpopularniejsze baśnie

W najnowszym zestawie również mamy 4 obrazki o zróżnicowanym stopniu trudności przedstawiające najpopularniejsze bajki dla najmłodszych.
3 elementy – bajka o brzydkim kaczątku
4 elementy – bajka o kocie w butach
6 elementów – bajka o 3 świnkach
9 elementów – bajka o złotowłosej i 3 misiach

brzydkie kaczątko puzzle
puzzle kot w butach
puzzle dla dzieci 3 świnki
Puzzle złotowłosa i 3 misie

Kolorystyka jak również kreska bohaterów jest bardzo miła dla oka i skupia dziecięcą uwagę. Puzzle dedykowane dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, ale dwulatkowie również sobie z nimi świetnie radzą. Puzzle są starannie wykonane ze sztywnego kartonu. O zaletach układaniu puzzli szczególnie konturowych pisałam wcześniej zapraszam Was do zapoznania się z recenzją – puzzle zwierzęta z Afryki.

Puzzle „klasyczne bajki” dla dzieci mają dodatkową zaletę można przy okazji układania zaproponować przeczytanie bajeczki odpowiadającej układance. To świetna okazja do wzbogacenia wiedzy naszego malucha o kolejne przygody nowo poznanych bohaterów z kolorowych puzzli jak również powiększenia zasobu słownictwa. Obrazki mają dość bogatą grafikę to też pomaga do przepytywania dziecka co widzi dodatkowo na obrazkach np: słońce, księżyc, drzewo, płot, gałązki, kapelusze, jakiego koloru mają ubrania. To jak wykorzystamy potencjał obrazków zależy wyłącznie od nas. Wydawać by się mogło, że puzzle służą jedynie do układania, a one doskonale wpływają na stymulowanie małej motoryki, koordynację ręka oko czy tak ważnej dla małego dziecka cierpliwości.

Każdy obrazek z tyłu ma inną grafikę co ułatwia odnalezienie gdy są rozsypane. Jednakże zestaw zwierzęta z afryki ma identyczny wzór i mieszając je razem podnosimy poziom trudności w odnajdywaniu właściwych elementów danej układanki. Ale bez obaw dzieci sobie radzą z tym świetnie.

puzzle dla dzieci bajki
puzzle dla dzieci zwierzątka

Zobacz najlepszą ofertę puzzli 4w1 klasyczne bajki.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz