Ile mam tyle potrzeb. A producenci bardzo dynamicznie próbują owe oczekiwania zaspokoić. Nie dziwi fakt, że szukając krzesełka do karmienia można w pewnej chwili poczuć się zmęczonym od ilości ofert, opisów i rekomendacji interesujących nas modeli. Doskonale znam ten stan opisałam go również recenzując nasze pierwsze krzesełko do karmienia, aby ostatecznie kupić Antilop z Ikea.

Zalety krzesełka do karmienia Ikea Antilop

Dlaczego wybrałam krzesełko z IKEA Antilop? przede wszystkim moja decyzja podyktowana jest opiniami innych bardzo zadowolonych Mam. Dodatkowo wiedząc, jak moja dziecina konsumuje posiłki nie wyobrażałam sobie dokładać pracy czyszcząc po każdym posiłku wyścielane tkaninami krzesełko. Moja przyjaciółka ma bardzo czyściutkie dziecko i u nich znakomicie się sprawdza CHICCO BABY HUG 4w1. I powiem, Wam że ten model jest naprawdę świetny. Łóżeczko, leżaczek, fotel i krzesełko do karmienia osadzone na bardzo stabilnej bazie na kółkach.

Ale, to wpis o Antilop więc jak jest z tymi zaletami?

krzesełko antilop ikea
 • krzesełko Antilop rekomendowane dla dzieci, które samodzielnie siedzą
 • siedzisko nie zawiera Bisfenolu A (BPA) z dość wysokim oparciem, ale nie na tyle, aby móc powiedzieć że stanowi podpórkę dla głowy.
 • Krzesełko z zamontowaną tacką jest praktycznie równe z blatem stołu, zaś jeśli zdemontujemy tackę krzesełko luźno można wsunąć pod blat. To jest dla mnie najlepsze w tym krzesełku bowiem dość szybko zdemontowałam tackę i malutka jadła z nami przy stole jak równy z równym, ze swojego talerza.
 • bardzo stabilne – perfekcyjnie wyprofilowany rozstaw nóg.
 • antilop posiada pasy bezpieczeństwa (3 punktowe), jak widzicie my ich nie mamy zamontowanych. Wynika to z tego, że pewnego razu po gruntownym odświeżeniu odłożyłam je na „swoje bezpieczne miejsce” z myślą wieczorem zamontuję i do dziś tej chwili wieczorem nie mogę znaleźć). Ale napiszę więcej jak były w krzesełku ja ich nie używałam. Początki z jedzeniem blw bywają czasem dość komicznie i tragiczne patrząc z boku. Będąc z dzieckiem i tak twarz w twarz, a w sytuacji kryzysowej gdzie wymaga się szybkiej interwencji i wyjęcia malca z krzesełka rozpinanie pasów dokłada więcej nerwów. Oczywiście jak najbardziej są ważne i należy ich używać kiedy mamy potrzebę odwrócić się tyłem do dziecka. Bo wystarczy chwila, jak maluch się przechyli i może zrobić bam na podłogę. Rozsądnie rzecz biorąc lepiej je mieć niż nie mieć. Jednakże, mając wszystko w zasięgu ręki i korzystamy z krzesełka jedynie na jedzenie to raptem naście minut dziennie nawet nie zabiegam, gdzie je zapodziałam.
 • łatwość w czyszczeniu wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, a później ręcznikiem papierowym. Dosłownie chwila i krzesełko jest jak nowe.
 • W Ikea antilop tacka ma podwyższone ranty, dzięki temu jedzenie nie ląduje tak szybko na ziemi. Dodatkowym atutem jest łatwość demontażu i szybkiego umycia pod prysznicem w razie konieczności.
  Tacka również nie zawiera (BPA)
 • bardzo zgrabne i nie zajmuje wiele miejsca, idealnie się sprawdzi w małych kuchniach.
  Wymiary:
  – Szerokość: 56 cm
  – Głębokość: 62 cm
  – Wysokość: 90 cm
  – Szerokość siedziska: 25 cm
  – Głębokość siedziska: 22 cm
  – Wysokość siedziska: 54 cm
  – Maksymalne obciążenie: 15 kg
 • łatwy wręcz intuicyjny demontaż nóg ( wykonane z metalu)
 • Ikea Antilop podnóżek – nie posiadamy, ale warto go mieć to niezwykle ważne, aby dzieci miały podpór dla nóg. Podnóżek stabilizuje miednicę i tułów dziecka. A dlaczego my nie mamy, jeśli to takie ważne? Jak zwykle wynika to z pomysłowości mojego dziecka. Ostatecznie podpórką były moje kolana, które jej nie prowokowały do wstawania. W internecie znajdziecie wiele ofert profesjonalnie wykonanego podnóżka dedykowanego antilop. Ale jeśli macie pod ręką stolarza to wystarczy wpisać IKEA Antilop podnóżek jak zrobić i wszystko będzie wiadomo dla waszego fachowca.
 • Dla rodziców którzy chcą wyścielić siedzisko, aby podnieść komfort siedzenia maluszka mogą w ofercie znaleźć Ikea antilop poduszka która jest dmuchana, jak również doskonale spasowane kolorowe pokrycia bardzo łatwe do utrzymania w czystości. My tego nie mieliśmy.
 • atrakcyjna cena obecnie w IKEA krzesełko dostępne za 59 zł plus wysyłka
 • Dla zainteresowanych, krzesełko antilop można kupić na olx w bardzo atrakcyjnej cenie. Ja zakupiłam własnie na Olx.

Ikea Antilop opinie

Opinie w internecie o krzesełku są pozytywne i potwierdzają, że krzesełko antilop zaspokajają potrzeby zarówno rodziców i dziecka. Ja również dołączam do grona zadowolonych z zakupu. Krzesełko wykonana starannie dopieszczeniem najmniejszego detalu. Dla mnie najważniejsza była stabilność, bezpieczne tworzywo oraz łatwość czyszczenia i te rzeczy są znakomicie dopracowane. Oczywistym jest, że jeśli mamy chęci do pielęgnacji bardziej rozbudowanych modeli krzesełek i jednocześnie zasoby finansowe to jest w czym wybierać. Powyżej starałam się ująć mniej czy bardziej szczegółowo każdy aspekt antilopa. Być może się przyda to mamie, która staje przed wyborem odpowiedniego krzesełka do karmienia.

Author

Witaj! Miło mi Cię gościć na moim blogu. Jest to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na radosny i pozytywnie wpływający na rozwój czas z dzieckiem. Jestem przewodnikiem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie oraz inspirujące widoki za oknem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Pozdrawiam Was serdecznie!

Napisz komentarz