Klątwa egipskiego kota” to pierwszy tom ekscytującej serii „Przygody Lottie Lipton” autorstwa Dana Metcalfa, która z pewnością zachwyci młodych czytelników. Książka ta przenosi nas do fascynującego świata zagadek i tajemnic, w samym sercu londyńskiego British Museum.

Przygody Lottie Lipton czyta się jednym tchem!

Po tragicznej śmierci rodziców, dziewięcioletnia Lottie Lipton znajduje schronienie u swojego ukochanego wuja, profesora Westa. Razem zamieszkują w British Museum, gdzie Lottie odkrywa swoje zamiłowanie do rozwiązywania zagadek. W dniu otwarcia ważnej wystawy znika bezcenny posążek egipskiego kota, a wuj Lottie zostaje oskarżony o jego niedopilnowanie. Dyrektor muzeum, niechętny ich obecności, daje im bardzo mało czasu na odnalezienie zguby.

Czytelnicy zostają wciągnięci w emocjonującą podróż, pełną niebezpieczeństw i zagadek. Lottie, jej wuj oraz stary dozorca Reg muszą połączyć siły, by odnaleźć posążek i udowodnić niewinność profesora. Czy uda im się rozwiązać tę skomplikowaną zagadkę, zanim będzie za późno?

Kilka słów o autorze ciekawej serii książek detektywistycznych dla dzieci

Dan Metcalf doskonale łączy elementy detektywistyczne z historycznymi ciekawostkami, co sprawia, że książka nie tylko bawi, ale i edukuje. Postać Lottie jest inspirująca – odważna, bystra i zdeterminowana, by odkryć prawdę, co czyni ją doskonałym wzorem do naśladowania dla młodych czytelników. Dodatkowym atutem książki jest to, że młodzi czytelnicy mogą razem z Lottie rozwiązywać zaszyfrowane wiadomości i dowiadywać się ciekawostek o starożytnym Egipcie oraz pracy w muzeum.

Moja recenzja książki Lottie Lipton klątwa egipskiego kota

„Klątwa egipskiego kota” to nasza pierwsza książka z serii, ale na pewno nie ostatnia. Zabawna, pełna napięcia i jednocześnie pouczająca, stanowi doskonały wybór zarówno dla dzieci w wieku szkolnym, jak i starszych przedszkolaków. Porusza tematy przyjaźni, lojalności i odwagi w obliczu trudności. Lottie i jej wuj uczą nas, że nigdy nie należy się poddawać i zawsze warto walczyć o to, co jest dla nas ważne.

Dodatkowym atutem książki są ciekawe ilustracje, które wzbudzają zainteresowanie i potęgują napięcie. Książka została wydana bardzo starannie – gruba, trwała oprawa i lekko beżowy papier gwarantują trwałość i wysoką jakość. Lubię takie wydania, tym bardziej że są praktycznie bezwonne. A jeśli już wyczuwamy zapach, to jest to ten szlachetny, który jest miły dla nosa.

To pierwszy tom serii, więc mali czytelnicy mogą cieszyć się kontynuacją przygód Lottie Lipton w kolejnych częściach: „Sekrety kamienia”, „Zwój z Aleksandrii” i „Egipskie zaklęcie”. Gorąco polecam tę książkę każdemu młodemu czytelnikowi, który marzy o rozwiązywaniu tajemnic i przeżywaniu niezwykłych przygód.

Kilka ostatnich stron książki to nie lada gratka dla fanów zagadek i labiryntów. Lottie napisała list w, którym przygotowała specjalny kod, który odważni śmiałkowie mogą rozszyfrować. Ponadto, jest tam słowniczek, który rozwieje wszelkie wątpliwości co do trudniejszych haseł, miejsc czy miast. Twój mały detektyw będzie w pełni usatysfakcjonowany.

Tytuł: Przygody Lottie Lipton.
Klątwa egipskiego kota.
Wydawnictwo: DwukropekPremiera: 15.03.2023
Autor: Dan MetcalfIlustracje: Rachelle PanagarryWiek: 6-9 lat
Liczba stron: 80Tłumaczenie: Katarzyna BiegańskaEAN: 9788381415859

Zobacz inne polecane książki detektywistyczne dla dzieci

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz