To nie jest nasze pierwsze spotkanie z książkami dla dzieci o tematyce detektywistycznej – zobacz tutaj nasze polecenia. To również nie jest nasze pierwsze spotkanie z autorem, bowiem mamy już w swojej biblioteczce inną jego ciekawą książkę, która wyjaśnia wszystko..

Detektyw Pozytywka przyjmuje petentów w biurze „Różowe okulary”

Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke to niezwykle urokliwa książka, która przenosi młodych czytelników do świata pełnego zagadek i tajemnic, osadzonych w klimatycznym biurze detektywistycznym „Różowe Okulary”. Miejsce akcji mieści się w małym pokoiku na strychu starej kamienicy, co dodaje historii nutki tajemniczości i magii. Warto podkreślić, że wszystkie przygody detektywa dotyczą kamienicy, w której mieszka. Dzięki temu, Pozytywka jest zawsze na miejscu, gotów do pomocy i błyskawicznego rozwiązania każdego problemu. Jego zdolność do obserwacji i zrozumienia dziecięcych trosk czyni go idealnym bohaterem dla młodych czytelników.

Główne postacie

  • Detektyw Pozytywka: Główny bohater książki, który może nie jest mistrzem życiowej zaradności, ale jego talent do dedukcji i wnikliwa obserwacja sprawiają, że z powodzeniem rozwiązuje wszystkie zagadki. Jego klienci to przede wszystkim dzieci, które darzą go ogromnym zaufaniem. Pozytywka nie otrzymuje za swoje usługi pieniędzy, lecz słodycze lub dobre słowo. Choć w oczach dorosłych Pozytywka uchodzi za nieszkodliwego dziwaka, dzieci darzą go bezgranicznym zaufaniem, widząc w nim niezawodnego rozwiązującego ich codzienne problemy.
  • Dzieci z kamienicy: Młodzi mieszkańcy budynku, którzy regularnie odwiedzają Detektywa Pozytywkę, przynosząc mu swoje drobne problemy do rozwiązania.

Detektyw Pozytywka – styl i język

Grzegorz Kasdepke doskonale operuje językiem zrozumiałym dla dzieci, co sprawia, że książka jest przystępna i przyjemna w czytaniu. Dodatkowo autor unika skomplikowanych sformułowań, dzięki czemu dzieci łatwo mogą śledzić tok myślenia bohatera i samodzielnie próbować rozwiązać przedstawione zagadki. Natomiast to co mnie osobiście męczy to nieustanne powtórzenia po kilka razy na krócitki rozdział „biuro detektywistyczne Różowe Okulary”.

Detektyw Pozytywka – przesłanie

Książka „Detektyw Pozytywka” niesie ze sobą kilka ważnych przesłań. Przede wszystkim uczy dzieci, że każdy problem można rozwiązać, jeśli podejdzie się do niego z odpowiednią dozą cierpliwości i wytrwałości. Pokazuje również, jak ważne są obserwacja i dedukcja w codziennym życiu. Ponadto, Detektyw Pozytywka, mimo swojego nieco ekscentrycznego stylu życia, jest postacią pozytywną co może być inspirujące dla młodych czytelników.

Ilustracje

Książka okraszona jest również ilustracjami, co dodatkowo pobudza wyobraźnię dzieci i pomaga im lepiej zrozumieć opisywane sytuacje. Ilustracje są kolorowe, zabawne i doskonale oddają charakter książki oraz jej bohaterów.

Detektyw Pozytywka podsumowanie recenzji

Detektyw Pozytywka” to ciekawa i zabawna książka, która z pewnością przypadnie do gustu dzieciom w wieku 7-10 lat. Grzegorz Kasdepke stworzył postać, którą dzieci pokochają za jej błyskotliwość, dobroć i nieco nietypowy styl bycia. Książka uczy, bawi i wciąga, co czyni ją doskonałą lekturą szkolną. Każdy rozdział to nowa przygoda i zagadka, a krótkie rozdziały stanowią dodatkowy atut, ułatwiając dzieciom czytanie. Na końcu książki znajdują się wyjaśnienia do poszczególnych zagadek, co pomaga w lepszym zrozumieniu historii i rozwija umiejętności logicznego myślenia.

Tytuł: Detektyw PozytywkaWydawnictwo: Nasza KsięgarniaPremiera: 2023
Autor wierszy: Grzegorz KasdepkeIlustracje: Piotr RychelFormat: 14 x 19.7 cm
Liczba stron: 96Lektura szkolna: TakEAN: 9788310139801
Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz