„Gaja z Gajówki. Zagadka opuszczonej wsi” to kolejny tom fascynujących przygód 8 letniej dziewczynki Gai, stworzony przez Annę Włodarkiewicz, autorkę znaną z ciepłych i pełnych przygód opowieści takich jak „Misiu, wróć” czy „Lato Toli”. Książka, ozdobiona urokliwymi ilustracjami Katarzyny Piątek, wciąga młodych czytelników w świat pełen zagadek, przygód i nauki.

Gaja z Gajówki rezolutna dziewczynka

Akcja powieści rozgrywa się w leśniczówce, gdzie śnieg powoli topnieje, ustępując miejsca wiośnie. Zaś główną bohaterką jest Gaja, pełna energii i ciekawości dziewczynka z uroczymi piegami, odkrywa uroki budzącej się do życia przyrody.

Edukacja Gai, realizowana w domu pod czujnym okiem mamy, to kolejny fascynujący element książki. Lekcje o mrówkach, ptakach, artystach, malowaniu akwarelami, owocach i warzywach nie tylko bawią, ale i uczą, zachęcając młodych czytelników do poszerzania swojej wiedzy i eksplorowania świata sztuki i nauki.

Książka, wzbogacona pięknymi ilustracjami i szczegółowymi opisami, jest niezwykle cenną pozycją edukacyjną, która pomoże dzieciom poszerzyć swoją wiedzę. Czy wiesz, że istnieje 11 000 gatunków mrówek, z czego 600 zamieszkuje w Europie? Gaja nie tylko bawi, ale również uczy.

Centralnym punktem fabuły jest zagadka opuszczonej wsi, którą Gaja i jej przyjaciel Ignacy postanawiają zbadać. Wspierani przez tatę Ignacego, odkrywają pozostałości dworku oraz starą mapę, sugerującą, że miejsce to skrywa wiele sekretów. Pewnego dnia Gaja znajduje w swojej szafie w leśniczówce tajemniczy list ze zdjęciem dwóch dziewczynek. Wkrótce okazuje się, że dziewczynki z fotografii są związane z dworkiem w opuszczonej wsi. I tutaj wkraczają prawdziwi archeologowie!

Każda strona książki wciąga czytelnika coraz głębiej w fascynującą historię, pełną niespodziewanych zwrotów akcji.

Gaja z Gajówki. Zagadka opuszczonej wsi – recenzja i podsumowanie

„Gaja z Gajówki. Zagadka opuszczonej wsi” to nie tylko pełna humoru, ale również wartościowa opowieść dla dzieci. Książka ma formę pamiętnika, w którym Gaja opisuje swoje przygody. Ten wyjątkowy styl dodaje jej uroku i porządku.

Gaja, jako detektywka i archeolożka w jednym, inspiruje młodych czytelników do odkrywania świata, poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania i czerpania radości z nauki. Wyraźnie widać, że Gaja i jej rodzice dbają o swoje relacje, a także o więzi z bliskimi, takimi jak babcia i sąsiedzi. Ponadto kładą duży nacisk na ekologiczną żywność.

Wyprowadzka z dużego miasta do leśniczówki ma swoje zalety, choć można wyczuć, że nie zawsze jest łatwa. Mimo to, plusy przewyższają minusy, co tworzy ciekawą opowieść, pokazującą, że można żyć wolniej i spokojniej, bez nadmiaru nowych technologii, a jednocześnie być na bieżąco z aktualnościami.

Książka jest wydana bardzo starannie, z dopracowanymi, pięknymi ilustracjami, które razem z mapą (spójrzcie na zdjęcie główne) są wartościowymi wręcz edukacyjnymi elementami powieści. Czytanie jej sprawiło mi ogromną przyjemność i wielokrotnie przypominałam sobie własne dzieciństwo na wsi, gdzie mieliśmy własny ogród warzywny i „owocnik”.

Książka jest tak wciągająca, że postanowiłam kupić audiobook do słuchania przede wszystkim w samochodzie. Gorąco polecam to rozwiązanie także Wam. Dla nas to również odskocznia, kiedy chcemy poleżeć w łóżku, ale niekoniecznie przy zapalonym świetle czytając książkę. Audiobook sprawdza się w takich sytuacjach znakomicie. Pamiętajcie jednak, że najcenniejszy dla dziecka jest czas spędzony z rodzicem. Postarajcie się być obecni podczas słuchania, aby móc na bieżąco coś dopowiedzieć, wytłumaczyć i po prostu być razem.

Tytuł: Gaja z Gajówki.
Zagadka opuszczonej wsi
Wydawnictwo: ŚwietlikPremiera: 27.03.2024
Autor Annę WłodarkiewiczIlustracje: Kasia PiątekWiek: 6-9 lat
Liczba stron: 256Oprawa: twardaISBN: 978-83-8321-810-6
Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz