Dzieci uwielbiają książki detektywistyczne, ponieważ pozwalają im poczuć się jak prawdziwi detektywi, rozwiązując zagadki i tajemnice razem z bohaterami. To również doskonała okazja do rozwijania umiejętności logicznego myślenia i analizy sytuacji, co jest niezwykle ważne w procesie edukacyjnym dzieci w wieku przedszkolnym.

Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza – Dziecięca wyobraźnia na tropie przygód

Autorka Renata Piątkowska, korzystając z lekkiego pióra i wyobraźni, prowadzi przez przygody dwóch chłopców Mikołaja i Julka pasjonatów seriali i filmów detektywistycznych, którzy znaleźli swoje powołanie w rozwiązywaniu trudnych spraw na swoim osiedlu. Mikołaj i Julek są nie tylko zwykłymi chłopcami – są to młodzi detektywi, których zmysły są wyostrzone, a umysły gotowe na każdą możliwą niespodziankę. Ich biuro w pokoju Mikołaja, nazwane „Dziurką od Klucza”, staje się miejscem, gdzie rozwiązują najbardziej zawiłe zagadki, często w oparciu o nieoczywiste dowody i wydarzenia. A Babcia Mikołaja ciesząca się sporą popularnością jak również zna najpopularniejsze plotki z osiedla staje się idealną agentką dla dwóch odważnych detektywów.

Ich pierwsza sprawa, którą postanowili rozwiązać, rozpoczęła się dość intrygująco. Otóż, ich sąsiadkę regularnie odwiedzał młody mężczyzna, przychodząc do niej dwa razy dziennie. Rano odwiedzał z paczką, a wieczorem z kwiatami. Okazało się, że intuicja chłopców była trafna, gdyż udało im się uchronić sąsiadkę przed złodziejem obrazów, którym okazał się być jej własny…!

Po tym ogromnym sukcesie i uznaniu przez policję, młodzi detektywi stali się bohaterami swojej dzielnicy, otrzymując nieustannie nowe zlecenia od mieszkańców do rozwiązania zagadek. Ich spostrzegawczość i umiejętność łączenia faktów pozwoliła im na zdemaskowanie złodzieja (lokatora), rabusia pod szkołą, zidentyfikowanie sprawcy straszenia w sąsiednim domu Pani Eweliny. Nie tylko to, lecz także udało im się ustalić, kto skradł pierścionek z bursztynem, a także kto zabrał pieniądze ze szkolnej skarbonki.

Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza. Główka pracuje!

Druga książka Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza. Główka pracuje to kontynuacja przygód Mikołaja i Julka, którzy wciąż cieszą się sławą na swoim osiedlu i pomagają mieszkańcom w rozwiązywaniu problemów.

Tym razem uda im się zdemaskować złodzieja czarnego tulipana, skradzionego roweru Igora i nart z komórki w bloku. Poradzą sobie również z gangiem, który okrada starszych ludzi, podszywając się pod wnuczka. Nie będzie też tajemnicą dla nich, kto przyczynił się do zniszczenia wystawy ceramicznej na szkolnym festynie, ani kto wybił szybę w oknie i zrabował cenne rzeczy pani Anieli.

Książki Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza oraz Główka pracuje są idealne dla tych, którzy lubią główkować i rozwijać swoje zdolności detektywistyczne. I rzeczywiście, czytelnicy nie będą zawiedzeni, gdyż obie książki oferują pełen pakiet emocji, tajemnic i rozwiązań, które zaskoczą nawet najbardziej bystrzejszych.

Nie sposób się nudzić, gdy śledzimy przygody sprytnych detektywów Julka oraz Mikołaja z Biura Detektywistycznego Dziurka od klucza. Autorka serii umiejętnie połączyła elementy zagadek z humorem, tworząc narrację, która wciąga czytelników i nie pozwala im oderwać się od lektury. Potwierdzam czyta się jednym tchem i trudno się oderwać nawet mnie mając tyle lat na karku co ja.

Biuro Detektywistyczne Dziurka od klucza moja opinia

Fabuła obu książek jest idealnie dostosowana do dziecięcej ciekawości i wyobraźni. Dodatkowo, warto zaznaczyć wysoką jakość wykonania samych książek. Obie książki są pięknie wydane, posiadają twardą oprawę oraz lakierowane elementy, co nadaje im elegancji. W każdej z nich znajdziemy 6 intrygujących spraw detektywistycznych prowadzonych przez Mikołaja i Julka. Ponadto, zachwycające ilustracje, autorstwa Joanny Kłos, mogą przypominać czytelnikom styl znanego Pucia – i nie bez powodu, gdyż ta sama artystka ilustrowała zarówno książki Pucio, jak i serię Biuro Detektywistyczne. Ilustracje w książkach są umiejętnie wplecione w fabułę, nie pojawiają się na każdej stronie, co pozwala dzieciom na swobodne korzystanie z własnej wyobraźni i skupienie się na przygodach dwójki przyjaciół. To właśnie ten balans między tekstem a ilustracjami sprawia, że czytelnik może całkowicie zanurzyć się w historii i wcielić w rolę detektywa wraz z bohaterami.

„Dzieci od zawsze uwielbiają zagadki” – tym stwierdzeniem doskonale opisuje się atmosferę, jaką oferują książki z serii „Biuro Detektywistyczne – Dziurka od Klucza” oraz druga część „Główka pracuje”. Jeśli szukasz książki detektywistyczne dla 6 latków to gwarantuję Ci, że przygody przedstawione w tych książkach dostarczają najmłodszym czytelnikom nie tylko rozrywki, ale także dreszczyku emocji, który jest tak charakterystyczny dla literatury detektywistycznej.

Podsumowanie:

  • Tytuł: Biuro Detektywistyczne Dziurka od klucza oraz Biuro Detektywistyczne Dziurka od klucza. Główka pracuje
  • Ilość stron: 143 oraz 110
  • Zapach: Pierwsza część papier biały zdecydowanie książka intensywniej pachnie od drugiej części, która zawiera kremowe i ciut grubsze kartki.
  • Autorka: Renata Piątkowska
  • Ilustracje: Joanna Kłos
  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura
Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz