Mamy je! Mamy puzzle Pucio. Co tu pasuje? Wiem, że ostatnie wpisy są wyłącznie o puzzlach i można myśleć, że końca nie widać. Ale manipulacje kolorowymi kartonikami bardzo nam przypadły do gustu szczególnie w tym dość niecodziennym i trudnym czasie z zaostrzoną kwarantanną domową związaną w wirusem SARSCoV2. A, o zaletach puzzli pisałam tutaj , tutaj jak również tutaj :o) Więc jeśli maluch wykazuje zainteresowanie kolorowymi kartonikami to tylko się cieszyć bo to gwarancja dłuższej chwili w jednym miejscu i złapaniu oddechu na kolejny maraton szalonych zabaw.

Puzzle Pucio dla dzieci

Puzzle dedykowane dla dzieci od 2 lat. Sztywny karton i bardzo starannie dobrana jakość nadruku sprawia, że puzzle są nie do zniszczenia, ponadto puzzle nie odbijają światła. Zachwycona jestem jakością jak również niebanalnym podejściem do zabawy jaką proponuje autorka puzzli. Fani Pucio będą wniebowzięci, że ich barwny bohater wykracza poza kolorowe stronice książek – zapraszam do wpisu książki Pucio, aby móc nadrobić zaległości, jeśli nie mieliście okazji poznać Pucio.

Puzzle pucio. Co tu pasuje

Zabawa puzzlami mocno rozwija spostrzegawczość, cierpliwość, usprawnia zręczność oraz koordynację oko – ręka. Stymuluje wyobraźnie oraz logiczne myślenie.

W skład Pucio. Co tu pasuje? wchodzi 5 głównych okrągłych puzzli oraz 20 puzzli uzupełniających z pojedynczym obrazkiem. Obrazki główne przedstawiają chłopca w codziennych czynnościach, które również i nasze dziecko je wykonuje: jedzenie, codzienna higiena w łazience, ubieranie się, zabawa jak również sen. Zaś puzzle uzupełniające zawierają pojedyncze obrazki, które również odnajdziemy na jednym z głównych obrazków np: czapka, ręcznik, banan. I choć może się wydawać, że puzzli nie jest zbyt wiele, to autorka proponuje blisko 7 wariantów zabaw na różnym poziomie trudności. A podstawową z nich jest: Nasz maluszek musi się przyjrzeć głównemu puzzlowi z daną sytuacją Pucia i odnaleźć wśród elementów uzupełniających pasujące przedmioty i wkomponować w obrazek główny. Puzzle to niezwykła zabawa na spostrzegawczość jak również trenuje cierpliwość i skupienie uwagi. Dodatkowym atutem to utrwalanie poznanych już przedmiotów codziennego użytku oraz produktów spożywczych. Nie można pominąć znakomitej stymulacji mowy.

Pucio. Co tu pasuje? Opinie

Puzzle Pucio to kolejny doskonały produkt dla dzieci. Warto je mieć tym bardziej, jeśli mamy serię książek i nasze dziecko uwielbia rezolutnego chłopca i jego najbliższych. Nie sposób odmówić układankom uroku i ciekawej formy aktywizującej. Jestem zwolenniczką nauki poprzez zabawę, a te puzzle są do tego idealne.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz