Puzzle alfabet mamy od dobrych kilku tygodni! To pierwsze nasze puzzle z tak dużym naciskiem edukacyjnym. Zachwycająca grafika – misternie uplecione literki z ukrytym przekazem, zainteresują zarówno dziecko i dorosłego już na etapie samego pudełka :o) Po wyjęciu puzzli z kartonu mnogość kolorowych elementów mnie przytłoczyła, ale musicie wiedzieć, że na dzieciach nie robi to żadnego wrażenia, wręcz się rwą do układania.

Jak nauczyć dziecko literek?

Przyswajanie liter to kwestia indywidualna każdego dziecka, a rolą rodzica jest wspieranie i aranżowanie różnych zabaw, oby mogło w swobodny sposób obywać się z alfabetem. Tego typu puzzle to niezwykła forma nauki poprzez zabawę, jak również szlifowanie wyuczonych literek. Każda literka ma w sobie zakamuflowany obrazek na daną literkę np: D ma dom, K ma kaczkę zaś Z ma zebrę. Choć są idealnym nośnikiem wiedzy, to pamiętaj drogi rodzicu nie wywieraj presji na dziecku! Baw się, opowiadaj, pozwól dziecku odkrywać ilustracje w literkach, niech w dziecięcy radosny sposób wyszukuje inne przedmioty w domu na daną literę. Rozróżniajcie kolory włóczek z jakich zrobione są literki. Możliwości wykorzystania tych puzzli jest sporo, a to jak je dodatkowo spożytkujecie zależy od Waszej wyobraźni.

Alfabet puzzle

Puzzle alfabet jakie ma opinie?

W moim bliskim otoczeniu bardzo pozytywne. Choć nasze pierwsze podrygi z ułożeniem obrazka wydłużały się. To mimo powolnego postępu w składaniu puzzli nikogo to nie zniechęciło, bowiem determinacja ułożenia literek była bardzo duża. W momencie kiedy udało się je ułożyć dziecięcej radości nie było końca. I z marszu zabrałyśmy się za identyfikację literek. Puzzle wydawnictwa Nasza Księgarnia posiadają 35 elementów. Starannie wykonane z bardzo grubego kartonu, o przyjemnym zapachu, nie wiem czy również analizujecie ten aspekt, ale ja tak. Obrazek po ułożeniu ma wymiary 54 x 39 cm. Zainteresowanie puzzlami trwa po dziś dzień i jeszcze się nie znudziły więc to jest dobra rekomendacja, że trzeba je mieć :o). Do puzzli dedykowana jest również książeczka z alfabetem, której nie mamy. Ale warto po nią sięgnąć. Doskonale wydana, grube kartonowe stronice, literki są te same co puzzlach.

Puzzle alfabet nasza księgarnia

Informacje ogólne:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ilość elementów: 35
Wydziergała literki: Anna Salomon
Wyprodukowano w Polsce.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz