Będąc małym dzieckiem bardzo lubiłam układać puzzle. Ba! Obecnie również lubię sobie poukładać te bardziej zaawansowane po 1000 elementów, jak również te mniejsze. Nie dziwi mnie fakt że i moja dziecina przejawia zainteresowanie puzzlami. Więc zapraszam Was na recenzję maxi puzzli Świnka Peppa. Uczta.

Puzzle trefl świnka peppa

zalety układani puzzli

Puzzle polskiej marki Trefl wykonane starannie, grafika przejrzysta bardzo ładna. Sprzyjająca do podejmowania rozmowy z dzieckiem, aby opisać kto jest na obrazku, jakimi owocami i smakołykami na pikniku zajadają się bliscy Peppy. Puzzle wykonane z stosunkowo grubego, ale bardzo sztywnego kartonu, który trudno wygiąć. Ogromnym atutem puzzli jest papier nie odbijający światła, więc bardzo przyjemnie się je układa w słoneczne dni. Ponadto do produkcji wykorzystano ekologiczne farby spożywcze. To ogromna zaleta i chwali się, że firma Trefl dokłada wszelkich starań, aby puzzle były wykonane z bezpiecznych komponentów. Wymiary obrazka po złożeniu to: 60 x 40 cm. Puzzle rekomendowane dla dzieci powyżej 3 roku życia, ale z naszą pomocą i dwulatkowie sprawnie będą układać obrazek.

Świnka Peppa puzzle można kupić za niespełna 15 zł. Jeśli idziesz w gości i chcesz podarować dziecku podarunek nie kupuj mu słodyczy podaruj mu właśnie puzzle!

Puzzle trefl baby
Aby zobrazować sobie grubość tektury: Pierwszy od góry to puzzel Świnka Peppa. Uczta – marki Trefl
Drugi to puzzel Świnka Peppa w Szkole – marki Lisciani

Zalety układania puzzli

  • Układanie puzzli doskonale stymuluje pamięć, co ważne przy tej zabawie wykorzystywane są zasoby obu półkul mózgowych.
  • Zróżnicowane boki puzzli zmuszają dziecko do myślenia przyczynowo skutkowego. Jedne boki są gładkie, inne mają wgłębienia zaś kolejne wypustki. Źle dopasowane puzzle nie będą tworzyć dobrego obrazka to motywuje dziecko do kształtowania wyobraźni przestrzennej.
  • Praca palcami to również cenna umiejętność dlatego puzzle to dobry trening dla małej motoryki. Obracanie puzzlem, aby dopasować do innego może z początkiem wyglądać mało estetycznie bo dziecko próbuje wciskać puzzle na siłę, ale trening czyni mistrza i kwestia kilku dni jak zauważymy delikatność i płynność w doborze odpowiednich puzzli do siebie. Pamieć dzieci jest bardzo chłonna.
  • Koncentracja, kreatywność i cierpliwość również w trakcie układania puzzli jest kształtowana. Podobnie jak uczucie satysfakcji i zadowolenia z poprawnie ułożonych puzzli. Nagradzajmy słownie dzieci jeśli uda się dopasować pojedyncze elementy, aby zachęcać do dalszej pracy.
Świnka peppa puzzle maxi

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz