Nauka dla Zucha to seria książeczek z ulubioną przez najmłodszych Świnką Peppą. Kolorowe strony z ukochaną bohaterką zachęcają do poznania nowych zagadnień oraz przedmiotów. A w proponowanych książkach pakiet jest dość szeroki od warzyw i owoców, po pory roku z obfitą gamą ciekawych przedmiotów ujętych w alfabecie.

Świnka Peppa pory roku

Książeczka edukacyjna urocza w swej prostocie. Przedstawia bohaterów bajki w 4 porach roku. Obrazki na tyle bogate, że można spokojnie podjąć zabawę poszerzanie zasobu słów w omawianie części ubrań, co robi się o danej porze roku jak również opis przedmiotów które im towarzyszą akurat w danej porze roku. Na ostatnich dwóch stronach znajdziemy podsumowanie i w przypadku tej książeczki tą są wszystkie 4 pory roku które też umożliwiają na sprawdzenie czy dziecko umie odróżnić konkretną porę roku.

Świnka peppa pory roku
książeczka świnka peppa

Świnka Peppa znam alfabet

To książeczka skierowana dla dzieci, które chcą poznawać literki ale również dla tych które nawet nie wiedzą, że chcą a już by mogły rozpocząć naukę poprzez zabawę. Alfabet bardzo czytelny i sporo wkomponowanych bohaterów świnki Peppy w poszczególne litery alfabetu. Ta książeczka z pewnością się nie znudzi maluchowi. Barwne literki czytelnie okraszone przedmiotem, którego nazwa zaczyna się na daną literę. Z wyjątkiem liter ń oraz y są opisane jako literki występujące w danym słowie jak np: koń. Na końcu podsumowanie wszystkich literek co może zachęcać do zabawy czy znasz daną literką bądź wskaż daną literkę. Rysunek z przyjaciółmi w ogromnej kałuży bardzo przypomina mi jedną ze scen z odcinka specjalnego Peppa i złote kalosze.

świnka peppa alfabet
świnka peppa książeczka znam alfabet

Świnka Peppa warzywa i owoce

To książeczka która może zachęcać niejadków do spróbowania warzyw które poleca jako pyszne i zdrowe Peppa i jej najbliżsi. Oczywiście nie można oczekiwać na cud, że nagle dziecko zacznie zjadać nam brokuł czy brukselkę, ale może łagodniej na nią spojrzy jeśli Peppa ją poleca i za którymś razem w końcu spróbuje. Owoce równie ciekawie opisane jak warzywa więc to jest fajna książeczka również edukacyjna do zapoznania się z szerszą gamą produktów spożywczych. Ostatnia strona jest ciekawą zagadką dla dziecka, aby wskazało co jest owocem, a co warzywem.

świnka peppa warzywa i owoce
książeczka świnka peppa warzywa i owoce

Książeczki świnka Peppa nauka dla zucha opinie

To są bardzo fajnie wydane i opracowane książeczki dla dzieci. Każda z nich ma 10 sztywnych kolorowych stronic przepełnionych ciekawymi ilustracjami z ogromnym potencjałem edukacyjnym. Grzbiet książki opisany, więc w dziecięcej biblioteczce będą bardzo łatwo do znalezienia. Warto je mieć szczególnie kiedy nasze dziecko uwielbia świnkę Peppę. Książeczki można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.

książeczki dla dzieci świnka peppa
Świnka peppa książki dla dzieci
Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz