Drewniane warzywa i owoce do krojenia to znakomite uzupełnienie do naszej drewniana kuchnia z lidla. Dotychczas wykorzystywałyśmy do „gotowania” płatki owsiane oraz suchy makaron i z doświadczenia mogę napisać, że najlepiej sprawdzają się świderki. Makaron w kształcie ziarenek ryżu robił równie sporo niekontrolowanego zamieszania jak płatki owsiane, które generowały mnóstwo mącznej poświaty praktycznie wszędzie. Niemniej warto dać dziecku pobawić się również nimi nawet jeśli dwa dni będziemy doprowadzać mieszkanie do porządku bowiem pozytywnie wpływa na zmysłu dotyku.

Drewniane owoce i warzywa na magnes

Zestaw drewnianych owoców marki EcoToys wykonane są starannie z ogromną dbałością o detale np: mięciutkie zielone listki. Dedykowane dla dzieci powyżej 3 roku, ale pod czujnym okiem rodzica dwulatkowie również mogą wiele dobrego skorzystać z zabawy nimi. Producent deklaruje, że pokryte są bezpiecznymi dla dziecka farbami. W drewnianym koszyczku doskonałym do ich przechowywania znajduje się: kiwi, cytryna, pomarańcza, banan, jabłko, granat, śliwka, gruszka, pitaja (smoczy owoc) oraz papaja. Każdy owoc zawiera dwie połówki połączone magnesem przy ich rozdzielaniu stawiają delikatny opór co podnosi walory zabawy.

Jak bawić się drewnianymi owocami

Drewniane owoce sprzyjają wyobraźni i kreatywnemu myśleniu szczególnie w połączeniu z zestawem kuchennym bądź sklepikiem. Dzięki dobrze zainspirowanej zabawie można również wpleść wiedzę o prawidłowym żywieniu i jak ważne są owoce i warzywa w codziennej diecie.

  • Ponadto można wymieszać w pojemniku połówki owoców i poprosić dziecko o dopasowanie dwóch takich samych części.
  • Nauka w rozpoznawanie owoców. Na głos wypowiadamy nazwę owocu, a dziecko ma je dotknąć palcem/wziąć do dłoni lub odłożyć we wskazane przez nas miejsce.
  • Owoce mają różne kolory więc to również fajna zabawa na ich naukę jak również utrwalanie.
  • Zgadywanka, a jaki to owoc? To również ciekawa forma nauki. Wskazujemy, a najlepiej bierzemy w dłoń owoc i pytamy naszego maluszka. Jaki to owoc?
  • Jeśli macie w posiadaniu drewnianą wagę do zabawy to można sprawdzić, który owoc jest najcięższy, bądź która połówka.
Drewniane warzywa i owoce do krojenia

Drewniane owoce opinie

Bardzo fajny produkt do wprowadzenia dodatkowego urozmaicenia podczas zabawy. Poręczny kształt owoców, kolorystyka i wykończenie jest bardzo dobre. Zawsze wącham zabawki i nie wyczuwam żadnego intensywnego zapachu, wręcz zestaw jest bezwonny. Jedynie co tworzy rysę na tych atutach to literówka w słowie warzywa. Widywałam w przeszłości wpadki różnym firm np: wykorzystane zostało w grafice opakowania (małe AGD) zdjęcie ze znakiem wodnym banku zdjęć Shutterstock. Takie rzeczy nie powinny się zdarzać biorąc pod uwagę przez ile oczu proces tworzenia grafiki przechodzi tak również tutaj TA literówka jest dość krepująca.

Najlepsza oferta drewnianych owoców do krojenia.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz