Pokładane nadzieje w układance przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Wyobraźcie sobie, że śniadanko okazało się tak interesującą grą, że wygrywa z ukochaną bajką w telewizji. To nasza pierwsza gra od Granna, ale już wiem, że nie będzie ostatnią.

Gry o jedzeniu

Rodzice niejadków są szczególnie zainteresowani tego typu grami. Ale także ci, którzy dbają o prawidłowe wzorce żywieniowe, chętnie sięgają po gry o jedzeniu dla dzieci. Układanka śniadanko jest idealnym przykładem na oswajanie oraz budowanie pozytywnej relacji z jedzeniem.

Układanka śniadanko to świetnie zaprojektowana gra zarówno pod względem zasad, jak i grafiki. Zawartość pudełka zawiera: instrukcję z zasadami gry oraz piękne i bardzo realistyczne tekturowe warzywa, sery, pieczywo oraz talerzyk.

Gry jedzenie – jak się bawić?

Zasady gry są bardzo proste i jasne zarówno dla 2 jak i 4 latków. Trzeba stworzyć kanapkę według 1 z 5 wzorów podanych w książeczce (instrukcji) lub skomponować własną. Pod każdym wzorem kanapki znajduje się dodatkowe zadanie, które ma urozmaicić zabawę. Ale możesz zaproponować swoje własne np: wykonanie dwóch takich samych kanapek i zaproszenie ukochanych misiów na poczęstunek lub zrobienie pożywnej kanapki na wycieczkę do parku.

Gra jest fenomenalna i od momentu jej otrzymania używana jest kilka razy dziennie. Ja również korzystam z zaproszenia do wspólnego robienia kanapek. Zachwyca mnie to, z jaką dokładnością i skupieniem stara się odwzorować kanapkę lub tworzy własną zapraszając nas na piknik lub swoje ukochane lalki. Układanka ma w sobie niesamowity magnetyzm, który wygrywa z telewizorem, co mnie najbardziej cieszy! Jednak faktyczny cel, dla którego kupiłam tę grę nie został jeszcze nawet zainicjowany – aby spróbować surowych warzyw, ale nie od razu Rzym zbudowano ;o)

Jaki mają cel gry gotowanie i jedzenie ?

  • przede wszystkim oswaja niejadków z pieczywem, warzywami czy serem
  • propagują zdrowe nawyki żywieniowe
  • rozwijają słownictwo
  • uczą nazw składników spożywczych podobnie jak drewniane owoce do krojenia które również warto podarować dziecku.
  • wspierają koncentrację oraz spostrzegawczość
  • nie można zapomnieć o małej motoryce: manipulacja palcami oraz precyzyjne układanie drobnych elementów
  • uczy pracy zespołowej
  • jeśli dziecko bawi się samo, uczy się również samodzielności oraz radzenia sobie z napotkanymi problemami

Szukasz mądre zabawki dla dwulatka lub 4 latka? To wiedz, że jesteś w dobrym miejscu! Warto sięgnąć po tę grę. Zarówno fabuła, jak i wykonanie stoją na najwyższym poziomie. Elementy wykonane są z solidnej, bardzo sztywnej tektury (o przyjemnym minimalistycznym zapachu). Gry Granna to doskonała inwestycja w rozwój dziecka za niezbyt duże pieniądze. Dlatego, jeśli szukasz gry edukacyjne lub logiczne, skieruj swoją uwagę na Granne. Jestem pewna, że znajdziesz je w bogatej ofercie. Jeśli zaś potrzebujesz gry podróżne, Granna to właściwy adres, tym bardziej, że oferuje świetne magnetyczne gry podróżne. Wybierając takie gry, macie pewność, że elementy nie zgubią się zbyt szybko w samochodzie czy komunikacji miejskiej.

Producent i miejsce wykonania: Granna/Polska
Materiał: tektura
Ilość elementów: 34 kartonowe elementy
Wiek: 2+
Ilość graczy: 1-4
Cena już od:

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz